קליפים חדשים

כנסיית השכל – אף פעם לא תלכי לבד

עם יציאתה לשידור של הסדרה "ליגה ג' " בערוץ "כאן 11" ובדיגיטל אמש, סדרה דוקומנטרית המלווה 4 קבוצות כדורגל מהפריפריה שנמצאות בליגה ג'. מאחוריה עומד הבמאי והיוצר רובי אלמליח, בן דודו של רן אלמליח חבר בלהקת כנסיית השכל שאף היא צמחה בפריפריה בימיה הראשונים, זה היה אך טבעי וברור שאת שיר הנושא יחבר רן עצמו יחד עם חבריו ללהקה, השיר – "אף פעם לא תלכי לבד" , הוא שיר אוהדים יותר מקלאסי, זהו שיר שלא נכתב על קירות הבטון החשופים של מגרשי הכדורגל אלא בידי מוזיקאי וחבריו המוכשרים. אין ספק שמעבר למילים קולו הייחודי של יורם חזן הסולן עושה את זה, כמו תמיד, להמנון הנוגע ברגש ובלב ולא משאיר מאזין אחד ללא חיבור.

כך רן אלמליח עצמו על השיר החדש – "כתיבת המוזיקה לסדרה זרמה ממני בטבעיות. אני אמנם לא מחובר לכדורגל אבל כמי שגדל בשדרות, זה חלק בלתי נפרד מההוויה החברתית, והמשמעויות של כך גדולות מהמשחק עצמו. מי שחי בפריפריה נאחז במשהו גדול יותר, מוזיקה או כדורגל, כדי לקבל משמעות מעבר למציאות האפרורית".

גם לבן דודו, רובי, העומד מאחורי הסדרה החדשה יש כמה מילים – "הסדרה ליגה ג' – הליגה האחרונה בכדורגל, מלווה אנשים מהפריפריה של ישראל, שהכדורגל עבורם הוא הסיכוי האחרון להצליח ולייצר משמעות לחייהם. עבור אדם הגדל בפריפריה בין אם הוא יהודי או ערבי אחת האפשרויות היחידות להצליח בחיים, להשתלב בחברה, ולשבור את תקרת הזכוכית היא הכדורגל. בכל סרטיי נמשכתי לסיפורי השוליים של החברה הישראלית, זה העולם שגדלתי בו ואותו אני מכיר היטב. עולם הכדורגל וליגה ג׳ אינו זר לי. אני מכיר את הנפשות הפועלות, את השפה שלהן, את דרך ההישרדות המיוחדת רק להן, אבל מעבר לכל זה, את הרגישות מלאת האהבה שיש בהם. הגיבורים בסרט אינן נלחמים רק על המיקום שלהם בטבלה אלא נלחמים על ההגדרה העצמית שלהם, ובעיקר על מקומם בחברה הישראלית."

ולכן לא נותר אלא ללחוץ על הקליפ אותו צילם רונן קרוק בבימויו ועריכתו של רובי אלמליח. אם יש לכם זמן פנוי אז גם הפרק הראשון בסדרה מצורף.

הסדרה משודרת בכאן 11 בימי שני בשעה 21:05. בכל חמישי פרק חדש ביוטיוב!

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: