פס קול שבועי

החיים מנציחים את הנופלים – פרויקטים מוזיקלים

לקראת אירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה מופקים בתמיכת גל"צ וידיעות תקשורת פרויקטים מוזיקלים העוסקים בהנצחת זכרם של נופלים באמצעות החייאת שירים שכתבו, חלקם באאודיו וחלקם אף בקליפים.

פרויקט ההנצחה של גלי צה"ל ליום הזיכרון, "אלה האחים שלי"

'אלה האחים שלי' הינו מפעל הנצחה ייחודי, ששם דגש על הקשר המיוחד בין חללי מערכות ישראל ומשפחותיהם, לבין חיילי צה״ל המשרתים כיום, כאשר אלו מלחינים ומבצעים כתבים ושירים שהותירו אחריהם הנופלים. גלי צה"ל רואה במיזם זה זכות גדולה להשמיע את קולם של הנופלים ולבטא את החיבור הייחודי בין חיילי צה"ל לאורך הדורות.

העבודה על הפרויקט החלה לפני כשבעה חודשים, כאשר מאות חיילים, קצינים ונגדים נענו לפניית גלי צה"ל וביקשו לקחת חלק במיזם הנצחת החללים. במקביל, נאספו מאות שירים וכתבים מבני המשפחות השכולות וחבריהם של הנופלים.

זו היא השנה השישית למיזם, במסגרתו ייקחו חלק במשדר בני משפחותיהם של הנופלים, חבריהם ויקיריהם. ההפקה המוזיקלית הופקדה בידי מעבדים מוזיקליים מהמובילים בתחום: שמוליק נויפלד, עודד דוידוב ואבי סינגולדה.

כל השירים זמינים להאזנה ביוטיוב ובשירותי המוזיקה הדיגיטליים ספוטיפיי, אפלמיוזיק ונוספים.

יצירת חיי – תשע משפחות שכולות, שמונה יצירות חדשות – בהשראת הנופלים. פרויקט הנצחה בהפקת ידיעות אחרונות ואתר Ynet.

לחצו לעיון בעמוד הפרויקט

כמה מהקליפים שנוצרו עבור הפרויקט

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: