סיקור הופעות

בלוז של אביב

המופע של אפרים שמיר "עולם הבלוז" בטרמינל 4 במתחם התחנה, ליל חמישי 18.04.2019. השדרן והעורך המוזיקלי המיתולוגי טוני פיין הגיע כדי לחוות וחזר עם המראות והקולות.

עולםה בלוז של אפרים שמיר. צילום טוני פיין

בינינו, יש כאן שני קצוות, ניגודים של יהודים, מצד אחד, אפרים שמיר, מי שפרץ בשנות השבעים שלאחר להקת הנח"ל יחד עם החבורה הענקית של להקת כוורת, המשיך בקריירה מגוונת ובשנים האחרונות כל כולו שקוע עמוק בעולם צלילי הבלוז עם המופע אותו הוא מגיש בכל מקום. באופן אישי חוויתי אחד שכזה לפני מספר שנים באוזןבר.

עולם הבלוז של אפרים שמיר. צילום טוני פיין

אפרים ידוע באמירותיו, חלקן אמרות שפר, על דת, אמונה ויהדות ככת, אפרים הוא אתיאיסט בהווייתו ומתעב כל גילוי של עבודת אלילים בשם האמונה כביכול באל אחד כל יכול, נסים ונפלאות, שרוכי שני על פרק היד ומוזיקה זולה לדעתו..

אבל אפרים הוא מוזיקאי מהמשובחים שמצויים כאן.

עולם הבלוז של אפרים שמיר. צילום טוני פיין

מנגד, מגיע טוני, מי שנחשף לציבוריות הישראלית במקביל בשנות השבעים כאיש שהביא את הפופ הבריטי והעולמי אל האוזן הישראלית עם תוכניותיו ברדיו הממסדי, רשת ב' רשת ג'. טוני הוא יהודי מאמין, בערב ליל שבת הוא מתנתק מהבלי העולם ומקיים את מצוות קדושת השבת, בית כנסת, טלית, תפילות וברכות, לא ניתן להשיגו עד אחרי טקס ההבדלה. לא שזה פוגם במה שהוא בענייני המוזיקה, איש באמונתו יחיה. בכיף.

עולם הבלוז של אפרים שמיר. צילום טוני פיין

אז החלטתי לחבר את השניים, בינינו ואל תספרו לאיש מעבר לעמוד הזה, עיניו של טוני נצצו מבעד לשיחת הטלפון כשסיפרתי לו שאפרים שמיר מגיע לטרמינל 4, המועדון החדש שכבר יש עליו דיבור בסצנה, הפרק השני של מועדון שבלול המנוח, הבית של הג'אז, הבלוז והאולד סקול המוזיקלי הישראלי.

עולם הבלוז של אפרים שמיר. צילום טוני פיין

אז לפני שטוני ילך הבוקר לשרוף את את פירורי החמץ האחרונים, הוא מביא לקוראים את המראות והקולות מעולם הבלוז של אפרים שמיר, וחברי ההרכב המלווה – מיקי שביב בגיטרת בס, תום בוליג על התופים, עידו זלזניק בקלידים וגיא דגן עם מפוחית. הקהל הרב שהגיע למופע קיבל תמורה מלאה. חג שמח.

לחצו לצפייה בגלריית התמונות המלאה

וידאו

טוני פיין

אנטוני "טוני" פָיין היה עורך מוזיקלי, מפיק תוכניות רדיו ושדרן רדיו ישראלי ב"קול ישראל" במשך ארבעים שנה. ערך והפיק תוכניות מוזיקה רבות ברשת ג', ובהמשך מונה לעורך האחראי של התחנה. מ-1978 עד 1995 היה העורך והמפיק של תוכנית הרדיו הפופולרית "חדש, חדיש ומחודש", בהגשת שוש עטרי, מ-2009 החל לערוך ולהגיש תוכנית רדיו יומית לצד עופר נחשון, "באוויר", בה מושמעים שירים ישראלים חדשים ומתארחים אישים שונים באולפן. לאחר מכן ערך פיין את התוכנית, שהגישה רויטל עמית. פרש בשנת 2016 ומאז הוא פעיל במסגרת הבלוג.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: