חדשות הסצנה

חגיגות Record Store Day ברשת האוזן השלישית

Record store day ('יום חנויות התקליטים' או בקיצור עממי – יום התקליט), הוא אירוע המתרחש מידי שנה בשבת באפריל (ובבלק פריידי בנובמבר), נוסד לראשונה לפני 11 שנה בניו יורק, במסגרתו משחררות חנויות תקליטים עצמאיות אלבומים מיוחדים שיוצאים בלעדית ליום התקליט. בשנים האחרונות הצטרפו אליהם גם המייג'ורים הגדולים, כמו וורנר וסוני, והאיצו מאוד את הביקוש וההייפ סביב רליסים של רקורד סטור דיי.

Record Store Day

המונים רבים מכל העולם נוהרים ובאים אל חנויות התקליטים, להצטופף, לנבור, להחליף רשמים, אלבומים, תקליטים, תקליטונים וחוויות, לדפדף בעטיפות, לבדוק את טיב ההדפסות, ליהנות מהופעות חיות, חתימות והנחות, ולצרוך את אותו מוצר חם ואמין, רומנטי ואיכותי, שממשיך להשיל מעליו את שיירי הנוסטלגיה ולנכס לעצמו את הסטאטוס הרלוונטי, הנכון והמעניין ביותר כיום בתחום צרכנות המוזיקה – הויניל.

ובגזרה הישראלית, בהתמקד על תל אביב – שלוש חנויות האוזן השלישית ייפתחו בשבת, ב-10:00 בבוקר
האוזן חונכת השנה חנות חדשה בדרום ת"א (אוזן דרום. בפאתי שוק לוינסקי. הסעות חינם* משך כל השבת) ומצטרפת לשתי אחיותיה הבוגרות במרכז ת"א ובסינמטק חיפה.

גם השנה יצאו אנשי האוזן להאנד-פיק מאסיבי באירופה (דגש על גרמניה, הולנד ולונדון) לייבא ארצה מאות תקליטים משומשים – חלקם נדירים – מאזורי הפסיכדליה, הפרוגרסיב, הפאנק, הג'אז, הדארק, ומלאי מובחר של רוק, פופ ואלקטרוני.
כתמיד, ממשיכה האוזן לייבא באופן בלעדי, מכל העלם כמעט, שלל הוצאות מיוחדות וחדשות של
Record Store Day, בנוסף לתקליטי RSD שמופצים בארץ.

שני רליסים של 'זהב שחור' שיוצאים במיוחד ליום חנויות התקליטים הבינלאומי:
הצ'רצ'ילים
The Complete Non-album singles, Rarities and Oddities
אושיק לוי
קצת שקט' (1970)
זהב שחור, לייבל התקליטים של האוזן, מוציא אלבום שלישי להרכב הפסיכדליה האגדי הצ'רצ'ילים.
הרליס – אסופת סינגלים נדירים והקלטות נדירות – The Complete Non-album singles, Rarities and Oddities – ייצא לראשונה בהוצאה רשימת של RSD העולמי! קטעים נדירים, ג'מים מארכיון הלהקה ושירים מפסי קול (למשל מתוך השמלה של ג'אד נאמן השמלה, שיצא ב69).
זהו אלבום ישראלי ראשון אי פעם שזוכה להיכלל בליסט הסופי ולהתהדר בתג האיכות RSD Exclusive.
לרגל האקט ההיסטורי מדפיס הלייבל חולצות צ'רצ'ילים-RSD מיוחדות לשבת!
חברי ההרכב – מיקי גבריאלוב, חיים רומנו ודני שושן – יגיעו לסשן חתימות באוזן דרום סמטת השוק, ב-13:00 בדיוק..

זהב שחור –  שהוציא השנה גם את "חנטריש ו-3/4" מ-1970 של דני בן ישראל ז"ל, ואתSteve Kilbey & Martin Kennedy מ-2009 – ישיק השנה ארבעה תקליטים מעברו המפואר של אושיק לוי, כשהראשון שבהם – קצת שקט– אלבום הבכורה של לוי, משנת 71 (עם הלהיט האלמותי "חוזה לך ברח") – יושק בשבת בחנות האוזן החדשה בדרום ת"א כשאושיק יגיע לחנות הדרומית לחתום על התקליט ולבצע בלייב שירים מתוכו. היסטוריה בהתהוות. אוזן דרום סמטת השוק/רח' השוק. מיני מדרחוב שוק לוינסקי. יש גישה גם מדרך יפו 44. 

בצהרי שבת – היהודים באים!
'היהודים', הרכב ההארד רוק-פוסט גראנג' הענק, שחצב דרכו משולי הסצנה עד לכיבוש מפואר של המיינסטרים הישראלי, מגיע לחנות לסשן חתימות לרגל צאתם מחדש של שני האלבומים הראשונים (NMC): "מציאות נפרדת" מ-92 ו"היהודים" מ-98. אורית שחף, טום פטרובר, איציק סולם ויהב ליפינסקי בביקור נדיר אצלנו. צפויה צפיפות..

שני התקליטים יימכרו עם תוספת אופציונלית כבונוס – תליון היהודים, שיהיו בלעדיים באוזן, ביום התקליט. האוזן השלישית, קינג ג'ורג' 48 ת"א. 14:00. הכניסה חופשית. כמות התקליטים מוגבלת.

רונה קינן מגיעה לחתום על התפוז החדש
"זמן תפוז", אלבומה החמישי של רונה קינן יצא בתחילת מרץ לחנויות ובשבת – יום חנויות התקליטים –
רונה מגיעה לחנות האוזן במרכז ת"א לסשן חתימות עם ריח הדרים. קינג ג'ורג' 48. 17:00 

 

אוזו בזוקה חי על הרצפה
ב-19:00 נארח את אורי בראונר כנורות עם ההרכב אוזו בזוקה לגיג-לייב פסיכדלי ים תיכוני, לרגל אלבומו השלישי והחדש Transporter שיצא בלייבל טורקי (וגם אנגלי). בתום ההופעה סשן חתימות.
קינג ג'ורג' 48. כניסה חופשית!

הנחות על כל התקליטים בחנות
במהלך כל השבת יהיו הנחות על כל התקליטים, חדשים ומשומשים, יוצגו פטיפונים איכותיים ועממים – במבצע לרוכשי תקליטים, יהיו חולצות RSD של הצ'רצ'ילים שהאוזן משיקה כאמור במיוחד לרקורד סטור דיי, וגם מגוון אקססוריז ומאות פופים למכירה.

פירוט הנחות והטבות בלעדי לשבת:
10% על כל התקליטים החדשים
15% על כל התקליטים יד שניה
50% על כל הדיסקים המשומשים
50/100/150 ₪ הנחה על פטיפונים שונים ברכישת תקליטים בשווי 500 ₪
חולצה+תקליט הסינגלים של הצ'רצ'ילים ב-180 ₪ (חולצה ב-50 ₪. תקליט ב- 160 ₪)
תקליט+תליון של היהודים ב-150 ₪ (תקליט ב-129 ₪. תליון ב-50 ₪)
תקליט 'קצת שקט' של אושיק לוי + דיסק אוסף: ____₪ (תקליט ב-___ ₪.  דיסק ב-__ ₪)
מארז RSD של זהב שחור: חולצה+תקליט הצ'רצ'ילים+תקליט+דיסק של אושיק לוי ב-____ ₪ בלבד
1/3 בירה ב-15 ₪ באוזןבר-קפה, לרוכשים ב-100 ₪ בחנות
כרטיס 2 במתנה למסיבת רקורד סטור דיי באוזןבר. פרטים באייטם הבא >

Record Store Party בקומות המועדון של אוזןבר
ליין מסיבות נוסטלגיה של סתיו בן יקר על בסיס להיטי רוק@פופ, מתוך ה'ספיישל רליסים' שיוצאים השנה ברקורד סטור דיי. החל מ-12:00בצהרים. על הפטיפון: בועז כהן. וסתיו בן יקר. הנה איוונט.
מבצע כרטיס 2 במתנה! למציגי ספח רכישה בחנות ע"ס 100 ₪

* חדש! תחבורה ציבורית בשבת: Record STour Van
לרגל פתיחת החנות החדשה בדרום ת"א אנו משיקים את ה-Record STour Van:
שאטל מאוזן לאוזן, שייצא כל שעה עגולה מאוזן מרכז (קינג ג'ורג' 48) לאוזן דרום, (מתחם לוינסקי) וחזרה. שיוביל את קהלינו בין שתי החניות, לטובת האירועים השונים ושפע התקליטים שיש שם ואין כאן ולהיפך. ההסעות בחינם. יציאה מול החנות על בסיס מקומות פנויים J
—————————————————————————————————————

 יום חנויות התקליטים של האוזן השלישית
שבת 13/4 החל מ-10:00 בבוקר עד 23:00 בלילה. כניסה חופשית
קינג ג'ורג' 48 ת"א 03-6215215; אוזן דרום סמטת השוק/לוינסקי ת"א 03-6733466;
אוזן חיפה שד' הנשיא 142 (לובי הסינמטק) 04-8360219. אוזןבר (קפה+מועדון) קינג ג'ורג' 48

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: