סיקור הופעות

ערב התרמה לעמותת "הופכות את היוצרות"

השבוע ציינו בעולם את יום האישה הבינלאומי, היום שתאריכו המדויק עומד על ה-8 למרץ, עולה בחשיבותו משנה לשנה ואף משפיע על השיח התקשורתי בהעלאת המודעות לדיכוי או קיפוח המגדר הנשי גם במדינות החורטות על דגלם את סמל הליברליות.

עמותת "הופכות את היוצרות" הפעילה מ-2011, מתמקדת בשיקום נשים היוצאות ממעגל הזנות דרך הפעלת מסלולי הכשרה מקצועית באופנה ותקשורת, בארבע השנים האחרונות מעלה העמותה ערב התרמה מוזיקלי בו חוברות להן יחדיו פעילות העמותה, משוררות וזמרות להופעה חד פעמית מלאה בהעצמה נשית, את הערב השנה הפיקו טלי מן, אורית תייר ושיר ענהאל שושן.

המקום שנבחר השנה לאירוע – מרכז התהוות, שם קצת תמוה, אבל יותר מזה התוצאה שנתן לנו הוויז, אחד העם 23 תל אביב, הכתובת המיתולוגית של בית הכנסת הגדול, מתברר שבית הכנסת כשמו מספיק גדול בשביל להקצות חלל לא קטן בצידו לפועלו של המרכז המנוהל ברוח החסידות הברסלבית, לימודי תורה והרצאות לצד ג'אמים והופעות מוזיקליות להתרוממות הנפש.

קצת לפני תשע, המקום מלא כמעט לגמרי, ההחלטה למקם השנה את ערב ההתרמה בעיצומו של אירועי יום האישה הבינלאומי משכה קהל רב יותר מהשנים הקודמות, לזה התווספה רשימה נוצצת של זמרות מרחבי הקשת המוזיקלית הישראלית, דניאל סאן קריאף, סבינה ברנד, תמרדה, ג'יין בורדו, לולה מארש, לנה דיוואין, יעל דקלבאום, טלי מן, ליאורה יצחק ונגה ארז, פופ, אלקטרוני, פולק ומוזיקת עולם, שני שירים לכל אחת, מיני פסטיבל בשעתיים וחצי.

כמו בכל שנה מגמת האופנה של העמותה עיצבה את חולצות האירוע עם הסלוגן "I'm not for sale and no one should be" אותן לבשו גם הזמרות ואותן גם ניתן לרכוש באתר העמותה לצד מוצרי אופנה נוספים בעיצוב המגמה.

חלל המקום עבר שיפוץ בחודשים האחרונים, נוספה לו במה בקצהו האחד ובר בחלקו השני, ממש בצמוד לספריית ספרי הקודש, שילוב של דת וחילוניות ביחד, שיק כזה שיכול להתקיים רק בתל אביב, אווירה ביתית במרכז ההומה של תל אביב, משפחתיות שכזאת שבהחלט תרמה לערב, שומעים מוזיקה, שותים בירה, מתערבבים עם המופיעות והאומנים, הרי מי נשאר בחדר באירוע כזה?

שעתיים וחצי שעברו במהרה, בכיף היינו נשארים לעוד, אולי איזה איחוד כוחות ספונטני בין לולה מארש לג'יין בורדו? (כן, שמעתי אתכן מדברות על דואט), או דווקא חיבור בין נגה ארז לדניאל סאן קריאף בניצוחו של גיא מוזס, יכול להיות מעניין.

רגעי שיא היו למכביר, אם זו יעל דקלבאום שכבר הפכה לסוג של ג'ואן באאז מקומית ומשך עשרים דקות החזירה אותנו לוודסטוק, או תמר רדה (תמרדה) שמשלבת בין מוזיקה אתיופית לישראלית בתהליך הפוך של כתיבה בעברית ותרגומה בחזרה לשפת המולדת, טלי מן בהרכב מוזהב ומוזיקת פופ אלקטרונית מקפיצה ואופטימית, ליאורה יצחק עם הגירסה שלה ושל אלדד ציטרין ל-Halo של ביונסה בסטייל ההודי הייחודי של ליאורה או יעל שושנה כהן וגיל לנדאו עם ביצוע דרמתי ומצמרר ל-She's a rainbow ונגה ארז שבספונטניות לצד עידודי קהל חתמה את הערב עם שיר נוסף – Pitty אותו כתבה ארז בהשפעת האונס המתועד טלפונית במועדון באלנבי שבאותה קלות הדעת אנו שותפים למעשה בעצם התיעוד וההפצה שלו ברשת.

לחצו לצפייה בגלריית התמונות המלאה

קטעי וידאו מהאירוע

תומר גילת

יליד רחובות שעבר לרמת גן , עורך מוזיקלי ו-DJ בעבר אמן, מעצב ומנהל קראיטיב בהווה. צלם מוזיקה, כתב ומנהל מגזינים דיגיטליים.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: