חדשות הסצנה

פרידה משנסונייר – שארל אזנבור הלך לעולמו בגיל 94

כשהוא בסך הכל בן 94 וארבעה חודשים הלך היום לעולמו השאנסיונר האגדי שארל אזנבור.

שארל אזנבור בתל אביב. צילום: יובל אראל

אזנבור שנולד בשנת 1924 בפריז להורים שהגרו מארמניה שמר אמונים למוצאו לצד הקריירה הארוכה שלו כזמר, מלחין ושחק קולנוע.

שלום לך שארל אזנבור. צילום: יובל אראל

כמה משיריו תורגמו או קיבלו נוסח עברי. אחד הבולטים שבהם הוא "Au printemps tu reviendras", שתורגם על ידי אבי קורן תחת השם "באביב את תשובי חזרה" ובוצע על ידי צוות הווי הנח"ל עם הסולנים אופירה גלוסקא וליאור עמירן, ולאחר מכן על ידי להקת הנח"ל. כמו כן, שירו "She" תורגם על ידי אהוד מנור ובוצע על ידי מתי כספי באלבומו "את האשה שלי" בשנת 2005. בנוסף, השיר "Comme ils disent" (המספר במקור הצרפתי על הומו בארון שמופיע בלילות כמלכת דראג) בוצע כפינאלה במופע הדראג "פאות קדושות" תחת השם "מהו גבר בשבילכם", ולאחר מכן במיני-סדרה "תמיד אותו חלום". השיר בוצע גם תחת השם "מה תגידו", על ידי איתי טיראן בשנת 2002 בערב שנסונים "תחת שמי פריז" בבית הספר למשחק בית צבי. בשנת 1978 יצא אבי טולדנו במופע "לה בוהם" משיריו של אזנבור בגרסאות עבריות שכתבו יוצרים שונים כגון דודו טופז, אהוד מנור, נעמי שמר, דן אלמגור ואחרים. (וויקי)

שארל אזנבור בביצוע לשיר "לה בוהם" בפעם האחרונה בתל אביב. צילום יובל אראל

הפרק הישראלי בקריירה שלו זכה לעדנה מאוחרת כאשר בשנת 2013 הופיע בהיכל הספורט ביד אליהו, אליו חזר בשנית בשנת 2014 ובדיוק לפני שנה שב והופיע באותו מקום בפעם השלישית.

למרות גילו המאוד מבוגר כבר נקבע תאריך נוסף למופע המציין את יום הולדתו ה- 95 בתל אביב אך לצערינו זה כבר לא יתקיים ואנחנו נישאר רק עם הזכרונות.

לפני המופע הוא הספיק להתראיין ולענות לשאלותיו של השדרן והעורך המוזיקלי המיתולוגי טוני פיין במסגרת פעילות הבלוג.

הראיון של שארל אזנבור עם טוני פיין וכתבים נוספים

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: