סיקור הופעות

להזיע את הגרוב

יום הבלוז הבינלאומי הנערך מידי שנה בתאריך 4 באוגוסט בעקבות יוזמתו של מוזיקאי הבלוז ג'וני צ'יילדס, נחוג לראשונה גם בישראל, עשרות ברים, פאבים ומועדונים קטנים ואינטימיים ארחו שלל אמנים מקומיים המנגנים שרים ויוצרים בתחום מוזיקת הבלוז ונספחיה השורשיים.
בחירת הבלוג הייתה המזח של נמל יפו, רציף הדייגים, בפתח ובתוך הקונטיינר, מקום של דגים אלכוהול ומוזיקה טובה אשר ארח את "אוחנה בראסס בנד" – תזמורת רחוב המונה תריסר נגנים מהטובים שיש כאן מלהקות העוסוקת בגרוב, ג'אז וFאנק. אשר החלה את דרכה כפרוייקט צד לנגנים שביקשו להחיות את אווירת תזמורות הרחוב של ניו אורלינס מתחילת המאה שעברה. הרבה נשפנים וקצב.
היה שמח, חם, לח ורקיד מאוד.

קבלו דוגמא לחגיגה

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: