קליפים חדשים

דנה אינטרנשיונל – מי האיש

דנה וחברת מיקרוסופט חוברים יחדיו כדי להפיק ביצוע ייחודי לשיר המבוסס על הפסוקים מתוך ספר תהלים – " מִי-הָאִישׁ, הֶחָפֵץ חַיִּים; אֹהֵב יָמִים, לִרְאוֹת טוֹב. נְצֹר לְשׁוֹנְךָ מֵרָע; וּשְׂפָתֶיךָ, מִדַּבֵּר מִרְמָה. סוּר מֵרָע, וַעֲשֵׂה-טוֹב; בַּקֵּשׁ שָׁלוֹם וְרָדְפֵהוּ. שיר שכבר בוצע בעבר באופן מרטיט לבבות ביד חווה אלברשטיין.

דנה לא חוששת להתמודד עם האתגר, ולקראת מצעד הגאווה הצפוי להיערך בירושלים היא חוברת להפקה של מיקרוסופט המגייסת חמישים נגני תזמורת סימפונט רעננה, עשרים וחמישה ניצבים, חמישה זמרי ליווי, ודנה אינטרנשיונל אחת כדי להפיק וידאו קליפ בכיכובה, כך דנה על החיבור: "כשפנו אלי מחברת מייקרוסופט עם הרעיון, הם קצת חששו מהתגובה, השיר הזה הוא לא חלק מהדי אן איי המוסיקלי שלי, אבל אני אוהבת אותו עוד מהילדות, מטקסי חגים בבית ספר. הוא תמיד מרגש אותי, במיוחד הבצועים של חווה אלברשטיין הנהדרת, שרק בגללה חששתי לשיר אותו, אי אפשר לעשות  שום שיר יותר יפה מחווה, אני מקוה  לפחות שהיא תחבב גם את הביצוע שלי. והמחשבה שהפעם אשיר אותו על הבמה של אירוע סובלנות אהבה וקבלה, בעיר המיוחדת הזו שלנו, מול עשרות אלפים המתגוררים בה, וכאלה שעלו אליה במיוחד כדי להשתתף בהתכנסות החשובה הזו שמעבירה את מסר זכויות האדם וקבלת האחר מישראל, אל העולם, האנשים שהם הקהילה שלי, המשפחה שלי. בעיני, אין תשובה נכונה יותר, לקומץ  האנשים  שנותרו עדיין בתפיסת עולם ששייכת לעולם ישן ואחר. התשובה שלנו לשנאה, היא אהבה. מקווה נורא שכל מי שיהיה שם, יצטרף אלי, וישיר איתי ביחד בקול שיישמע ויגיע לכל בני האדם. לרגל ההופעה, החלטנו להוציא גם קליפ לשיר, ולעשות משהו שונה מהקליפים האופייניים למצעדי גאווה, משהו שיתאים לירושלים. הבמאי אורן סולו המוכשר הביא את הרעיון שריגש אותי מאוד, כל סיפור שם, הוא הסיפור הפרטי והאמיתי של מאות יחידים, שמכירים אותו  מחייהם, אבל לא אצל כולם, זה מסתיים כמו בקליפ, בהאפי אנד, החיים הם לא סרט ולא קליפ, אבל אלה נועדו כדי לתת אופציה אחרת, טובה יותר ואנושית, לעולם.  מקווה שהמסר השיר והקליפ, יחדרו ללבבות של כל סוגי האנשים שחיים בירושלים, והופכים את העיר הזאת, לפסיפס אחד של הארץ שלנו, מזמינה אותם למצעד לחגוג את אהבת האדם ולהצטרף אלינו בשירה: סור מרע ועשה טוב. בקש שלום ורדפהו." מעניין איך זה יהיה  להרגיש  עינת שרוף לשלוש דקות. צריך להעריך יוזמה כזו של חברה כמו מיקרוסופט שמתגייסת לטובת הקהילה, הזדהות כזאת היא מסר מאד חשוב לנערים ונערות בכל הארץ, הם החלוצים ואני מקווה שאחרים יצטרפו".

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: