חדשות הסצנה

החזרה הגנרלית – אייל גולן ולהקת אתניקס

היום בשעות הצהריים התקיימה בהיכל מנורה מבטחים חזרה גנרלית למופע המשותף "כל המדינה שרה" של אייל גולן ואתניקס. מה צפוי? השדרן והעורך המוזיקלי המיתולוגי טוני פיין הגיע להיכל ומביא את המראות, אלוני מור את הקולות.

האיחוד המדובר ביותר בחודשים האחרונים יוצא לדרך , אייל גולן ואתניקס בדרך למופע משותף  עם הלהיטים הגדולים , על במה מפוארת ועשרות משתתפים. היום כאמור התקיימה חזרה לקראת המופע הצפוי שכבר הוכרז כסולד אאוט יחד עם תאריך נוסף יומיים לאחר מכן.

תזכורת, כך הכל החל:

בשנת 1996, קלטת וידיאו שהוקלטה באופן פרטי במהלך הופעה של זמר ים תיכוני לא מוכר מתגלגלת לידיו של זאב נחמה, חבר להקת אתניקס. זאב מציג את הקלטת לשותפו ללהקה תמיר קליסקי והשניים מחליטים לחפש את הזמר בשאיפה להפיק עבורו אלבום.

לילה, מועדון החווה, זאב ותמיר מגיעים להופעה ומבינים שמדובר בכישרון גדול, אייל גולן.

1997, בלעדיך – האלבום הראשון שאתניקס מפיקים לאייל יוצא לשוק ומוכר למעלה מ-380,000 עותקים. לב של גבר, בלעדיך וצאי אל החלון הם רק חלק מהלהיטים הנכללים בו. גולן כובש את מצעדי הפזמונים וזוכה בתואר זמר השנה בתחנות המובילות באותה התקופה. כל השאר היסטוריה.

ולעניין, המעריצים, המעריצות (שבמהלך היום גם פנו אלי בשאלות…) הוכרזו ארבע הופעות איחוד נוספות כדלקמן:

היכל מנורה מבטחים תל אביב 17.2.18

היכל רוממה חיפה – 22.2.18

היכל הארנה ירושלים – 26.2.18

היכל הקונכייה באר שבע – 20.3.18

לכרטיסים:

באר שבע, חיפה, תל אביב :  מכירת הכרטיסים : קופת תל אביב  2207* 2207.kupat.co.il

ירושלים : מכירת כרטיסים : בימות  6226*  bimot.co.il

 

הצצה אל החזרה, צילום וידאו אלוני מור, הפקה

 

טוני פיין

אנטוני "טוני" פָיין היה עורך מוזיקלי, מפיק תוכניות רדיו ושדרן רדיו ישראלי ב"קול ישראל" במשך ארבעים שנה. ערך והפיק תוכניות מוזיקה רבות ברשת ג', ובהמשך מונה לעורך האחראי של התחנה. מ-1978 עד 1995 היה העורך והמפיק של תוכנית הרדיו הפופולרית "חדש, חדיש ומחודש", בהגשת שוש עטרי, מ-2009 החל לערוך ולהגיש תוכנית רדיו יומית לצד עופר נחשון, "באוויר", בה מושמעים שירים ישראלים חדשים ומתארחים אישים שונים באולפן. לאחר מכן ערך פיין את התוכנית, שהגישה רויטל עמית. פרש בשנת 2016 ומאז הוא פעיל במסגרת הבלוג.

לקריאה נוספת

2 תגובות

  1. מופע מושקע אך הסאונד היה נוראי ופגם בהנאה. לא הצלחנו לשמוע אותם שרים.

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: