קליפים חדשים

לילה מועלם וג'ה זה – Sonnet 130

אחרי שהספיקה להתארח באלבום הבכורה של ספי ציסלינג משיכה האמנית לילה מועלם או Layla בשם הבמה, לשתף פעולה  מוזיקלי נוסף, הפעם עם תמיר מוסקט, האיש מאחורי התופים של הבלקן ביט בוקס ומנהל הלייבל העצמאי APE.

השיר נולד במפגש הראשון בין תמיר ולילה, תוך כדי סשן ספונטני שבו לילה שרה ועשתה ראפ על אחד הביטים של תמיר, היא מצאה את עצמה מאלתרת באופן חופשי וריאציות שונות על סונטה מס' 130 של שייקספיר שנשלפה מהזיכרון ברוח הרגע… הגילוי המפתיע שלח את לילה ותמיר למסע חיפוש בעקבות משמעות הסונטה שנכתבה במאה ה-17.

בשיר מתארחת ראפרית מוכשרת בשם ג'ה – זי, בבית המתכתב עם הסונטה המקורית ומתחיל בשאלה המתבקשת:"Why are you talking Shakespeare to me?"  הטקסט שנכתב על ידי לילה, מציע כי האמירה של שייקספיר על אהבה, יופי ומגדר כפי שבאה לידי ביטוי בסונטה – רלוונטית היום יותר מתמיד. כך הביט האלקטרוני והגרוב הפרוע של מוסקט עם השירות של לילה וג'ה זי הופך לפרשנות בת זמננו לאמנות עתיקה ונושנה.

לילה ותמיר מבקשים להבעיר את המסר של ההעצמה הנשית: בסונטה, שייקספיר לועג להשוואה בין אהובתו למה שנתפס כאידאל היופי בתקופתו. את המהות שטומן בחובו המסר הזה נשמח להעביר הלאה – תהיו אתן, תאהבו את מה שישנו ותקבלו את עצמכן כפי שאתן!

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: