סיקור הופעות

לאהוב עם מארלי

המופע של ג'וליאן "ג'ו ג'ו" מארלי, שלישי, 09.08.2016, מועדון בארבי תל אביב. נכח תיעד ומדווח – יובל אראל.

גוליאן מארלי, בכוונה מלאה. צילום: יובל אראל
גוליאן מארלי, בכוונה מלאה. צילום: יובל אראל

ג'וליאן "ג'ו ג'ו" מארלי הוא בנו התשיעי של נביא הראגיי והראסטאפרי בוב מארלי, וחגיגה מוסיקלית עם בן של בוב היא תמיד יותר מסיבה למסיבה, כי בינינו, מי מסוגל לעמוד בשקט כשהצלילים והמקצבים של מוסיקת הרגאיי נשמעים?

ג'וליאן מארלי מקפיץ את הבארבי. צילום: שילי אראל
ג'וליאן מארלי מקפיץ את הבארבי. צילום: שילי אראל

זו הסיבה שאמש לקחתי את עצמי ואת שילי למועדון בארבי, ליטול חלק במופע המתוכנן של ג'וליאן מארלי וההרכב המלווה אותו בשנים האחרונות – Uprising.

רגאי שורשי, מארלי והחברים. צילום: שילי אראל
רגאי שורשי, מארלי והחברים. צילום: שילי אראל

אל מול מועדון המלא מפה לפה בקהל החי את הוייב של הראסטאפרי והוויית מוסיקת ותרבות הרגאיי הג'מאייקנית הגישו ג'וליאן מארלי וחבורת הנגנים ושתי זמרות ליווי, שעתיים תמימות של מוסיקה מרקידה ומקפיצה הכוללת ממיטב השירים מארבעת אלבומיו לצד, איך אפשר בלי, כמה מיצירות האלמותיות של אביו, בוב מארלי כולל פירגון מוסיקלי לכמה מהלהיטים של אחיו הרבים.

לא צריך לנתח ולבקר כל כך הרבה מופע שכזה, די לציין כי רוח הראסטאפרי המטיפה לאהבה, צדק ושלום תוך התקרבות לאמונה באל באמצעות הצמחים שהוא יצר לעולם שרתה במהלך המופע על הקהל, שכמה מבאיו ששכחו לרגע כי לא מדובר במסיבת טבע מצאו עצמם מורחקים מהמקום כשביקשו להדליק אי אילו עניינים…

אהבה צדק ושלום, הבנות. צילום: שילי אראל
אהבה צדק ושלום, הבנות. צילום: שילי אראל

אין ספק כי מבטי שנסובו מעת לעת מהבמה לעבר הקהל המרקד חזו רק באנשים שמחים במיוחד, עניין שלא הותיר לי הרבה ברירות אלא לנוע במקום יחד עם חלקים מגופי שעשו כרצונם…

ג'וליאן נמנה על בניו של בוב אשר כבר ביקרו בארץ, במיוחד זכור לטובה קיי מאני מארלי שהופיע עם להקתו מעל אותה במה בפורים  2013 והפך את המועדון לאחד הנקודות הלוהטות כאשר אל הזמר הצטרף הזמר מוקי.

ג'וליאן והבית של מארלי. צילום: שילי אראל
ג'וליאן והבית של מארלי. צילום: שילי אראל

גם הפעם בלטה בנוכחותה חבורת המשקיעים מבית מותג האאודיו של משפחת מארלי "House of Marley" החוגג שנתיים לסניפו המקומי שנציגיה הצטרפו בהדרן לחבורת הנגנים והזמרות על הבמה כי עסקים ומוסיקה הולכים ביחד.

ואי אפשר בלי מילה טובה לאפיקומן, הוא גי דרייפוס אשר יחד עם אלצ'קו דאגו להביא את ג'וליאן ולהקתו לישראל, שבועיים בלבד אחרי המופע הזכור של אינר סירקל, טוב שיש מי שמשמר בדווקנות את אש האהבה של הראסטאפרי בישראל גם במאה העשרים ואחת. יא מאן!

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע, צילום שילי אראל

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע, צילום יובל אראל

וידאו

 

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: