כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

סיקור הופעות

להסתכל על רוני דלומי

מופע השקת אלבום שלישי לרוני דלומי "תסתכל עלי", מועדון זאפה תל אביב, ראשון, 03.04.2016. נכח תיעד ומדווח – יובל אראל.

רוני דלומי, זאפה תל אביב. צילום: יובל אראל
רוני דלומי, זאפה תל אביב. צילום: יובל אראל

חודש לפני שהיא אמורה לעמוד מתחת לחופה בחתונתה חוגגת רוני דלומי, זמרת יוצרת, שחקנית וכוכבת ילדים שההצלחה האירה לה פנים בשנים האחרונות, את השקת אלבומה השלישי "תסתכל עליי" במועדון זאפה בתל אביב שהיה עמוס בבני משפחה, חברים וקהל מעריצים המלווה אותה.

רוני דלומי, שמחה ואושר. צילום: שילי אראל
רוני דלומי, שמחה ואושר. צילום: שילי אראל

האלגוריתם שפותח את אלבומה הטרי של רוני דלומי הוא מורכב מאוד, צריך אומץ לא קטן כדי לחבר את היצירה המאוד מורכבת הזו, שאיננה מתחנחנת למאזין בהרמוניה מעודנת ומאתגרת את התודעה בטקסטים של אהבה וערגה לא פחות מאשר במבנה המוסיקלי יוצא הדופן ולא במטרה לפתות כדי לשבת ולהמשיך להאזין, משצלחת את מבחן הקבלה נפתחים בפניך השערים ואתה מוזמן לא רק להסתכל על רוני דלומי, הבחורה הנאה לכל הדעות, אלא להמשיך ולהקשיב לכל שמונת שירי האלבום החדש אותם היא כתבה ואף הלחינה בסיועו של אביב קורן ובהפקתו המוסיקלית של אורי אבני.

רוני דלומי, השקת אלבום. צילום: יובל אראל
רוני דלומי, השקת אלבום. צילום: יובל אראל

עוד מעט ימלאו שלוש שנים מאז שיצא אלבומה הקודם של רוני דלומי "תחזיקו", בשנים אלו הייתה רוני עסוקה עד מעל לראשה בקריירה עשירה ומגוונת שכללה בין היתר משחק, הן בתיאטרון והן בטלוויזיה, במגוון רחב של תוכניות, פרויקטים וסדרות, על פי הקהל שהגיע אמש כדי לפרגן ולחגוג עימה את השקת האלבום היה זה מובן כי רוני דלומי הנה כוכבת אמיתית של הפלח המאוד צעיר בקרב חובבי המוסיקה והבידור.

העיניים, רוני דלומי. צילום: שילי אראל
העיניים, רוני דלומי. צילום: שילי אראל

דברים שאמרתי על רוני אז כשחגגה את יציאתו של האלבום הקודם תקפים גם כיום, אין ספק שדרכה המוזיקלית של רוני נועדה לכביש הרחב של המיינסטרים הפופולארי, כאחת הזמרות הצעירות והפופולריות במוסיקה הישראלית, ושם מסתבר די נעים וכיף….

רוני דלומי, זמרת שחקנית וכוכבת צעירים. צילום: יובל אראל
רוני דלומי, זמרת שחקנית וכוכבת צעירים. צילום: יובל אראל

אז מה היה לנו אמש? חוצים את צבא צלמי הפאפרצי שהסתער עם שלל מבזקים על כל מפורסם, זמר או כוכבנית ערוץ הילדים שהגיעו למועדון זאפה התל אביבי כדי לחגוג את חגיגתה של רוני דלומי, המועדון מלא עד אפס מקום וחלקו של הקהל, החלק המאוד צעיר, תפס עמדת עמידה בשולי המועדון שנראה לפתע די קטן, צפוף ודחוס, אות ומופת הוא לכך כי אכן האהדה הציבורית לרוני דלומי הנה בלתי מבוטלת.

רוני דלומי, שרה מליבה. צילום: שילי אראל
רוני דלומי, שרה מליבה. צילום: שילי אראל

קצת אחרי השעה עשר ורבע, כשהמלצרים מתחילים להניח את החשבונות על שולחנות הסועדים, עולים לבמה חברי ההרכב המלווה, אביב קורן בקלידים, איתמר מאירי בגיטרות, אבי חזות בגיטרת בס, רוי זוזובסקי בחצוצרה, בר טל בטרומבון ורן גנז על התופים, אחרי קטע אינטרו קצרצר היוצר אווירת מתח מתואמת עולה רוני דלומי לבמה, לבושה כולה בלבן, פותחת בשיר השלישי מהאלבום החדש, השני במצעד הסינגלים ששחררה בדרך להשקתו, "לשמור עלי", האם זהו רמז מכוון ומקוון לידיעה שרוני עושה את צעדיה בבטחה בדרך לנישואין עם בחיר ליבה? נראה לי שכן, האמת שחלקם הגדול של שירי האלבום נוגעים בנושאי אהבה, כמיהה וערגה, רוני דלומי משתפכת מתוך ליבה על נייר הכתיבה.

מכאן הדרך נפתחת לשורת שירים נבחרים משלושת האלבומים, ליין אפ יחסית קצר הכולל 14 שירים בסך הכל, על פי בדיקה חשבונאית שערכתי שליש מהם מתוך האלבום החדש, הספק נאה אך יחד עם זאת קצר, בבחינת טעימה ממנות אחרונות, את הקרדיט החשוב שרוני דלומי העניקה לקראת סיומו של המופע, מעבר לאנשי ההפקה, יח"צ, ניהול ושיווק היא נתנה לטל גורדון, מי שהייתה עבורה מעין מנטורית של כתיבה, עמה שקדה רוני על סדנת יצירה בכתב, סדנה שהובילה אותה להיות פזמונאית לא רעה בכלל.

רוני דלומי, כיף במיינסטרים. צילום: יובל אראל
רוני דלומי, כיף במיינסטרים. צילום: יובל אראל

אסיים במשפט נוסף מהסופרלטיבים שהרעפתי על רוני דלומי בעבר, הם תואמים גם עתה, אם כי בשינויים מתבקשים – "האמת, מהערב אפשר לקבוע נחרצות, רוני דלומי, הילדה שגדלה בבאר שבע,  נכנסה באופן ברור, לנישה של זמרות הפופ המרכזיות של ישראל, קטגוריה בה נמצאות נשים כקרן פלס, מירי מסיקה, מאיה בוסקילה, שירי מימון וגם ריטה.

ליין אפ: לשמור עליי, עכשיו תורי, כך או כך, תן לי דקה, שלחי אותו, Love me Like You Do, אתה אמרת, תחזיקו, סתם שני אנשים, תסתכל עליי, קדה דיה, ללכת עד הסוף, תן הדרן: מי אמר, איש של לילה.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע, צילום: שילי אראל

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע, צילום: יובל אראל

וידאו, פייסבוק

 

וידאו, יוטיוב

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d