סיקור הופעות

מהכרם אל הכפר

דקלון וסגיב כהן חוגגים את השקת אלבומם השני – " דקלון וסגיב כהן מארחים את אהובה עוזרי ", אורחים – אהובה עוזרי ודודו טסה, חמישי, 10.03.2016, מועדון גריי, יהוד. נכח תיעד ומדווח – יובל אראל.

דקלון וסגיב, צמד התימנים. צילום: יובל ושילי אראל
דקלון וסגיב, צמד התימנים. צילום: יובל ושילי אראל

יהוד הרימה לאהובה, אמש במועדון ההופעות גריי באזור התעשיה של יהוד, פעם כפר וכיום כרך סואן בבקעת אונו, נקודה תימנית המונחת במרכזו של הקו הדמיוני העובר בין כרם התימנים בתל אביב לראש העין. מאות חוגגים על אוכל ומשקה הגיעו למועדון כדי ליטול חלק בחפלה שערכו משה "דקלון" לוי וסגיב כהן לכבוד השקת אלבומם המשותף השני "בשירי אהובה עוזרי" המוקדש כל כולו לשיריה של אהובה בהפקתם המוסיקלית של ניר מימון ודודו טסה שהתארח אף הוא במופע לצידה של אהובה שהייתה שופעת חיוכים ושמחה עת שפרטה על גבי הבולבול טראנג המפורסם שלה.

רק שנה וחצי חלפו מאז חגג הצמד דקלון וסגיב את השקת אלבומם הראשון "פרח המדבר" במועדון זאפה התל אביבי, אלבום הניתן להגדרה כחיבור בין דורי, חיבור המשמר את המורשת, השורשים, הסמלים והאמונה, לצד האהבה, הרומנטיקה והשמחה, אחד החיבורים היותר יפים, איכותיים, אמיתיים וכנים שראיתי אי פעם במפגש בין דורי של מוזיקאים.

אהובה, דקלון וסגיב, חיבור בין דורות וחברי ילדות. צילום: יובל ושילי אראל
אהובה, דקלון וסגיב, חיבור בין דורות וחברי ילדות. צילום: יובל ושילי אראל

הפרויקט הנוכחי של הצמד לוקח אותם בפעם השנייה על גבי משק כנפי ההיסטוריה כמה עשרות שנים לאחור, מחזירם לשכונת הפחונים "חיר אל טנק" בשולי רחוב אלנבי, אל כרם התימנים ואל חברת ילדותו של דקלון, אהובה עוזרי, מי שככבה בשנות השבעים המוקדמות כחלוצת הנשים בסצנה המזרחית ימתיכונית, יוצקת אש תמיד על יצירתה, למרות המגבלות שהמחלה ההיא גרמה לקולה, אהובה המשיכה לנגן ולפעול מעל הבמות בשיתופי פעולה רבים ומגוונים, האחרונים ביניהם הם כמובן החיבורים עם הזמר שי צברי ועם הזמרת מאיה אברהם לצד השקת אלבום חדש ובהמשך השקה מחודשת של אלבומיה המיתולוגיים. כעת נוצר שיתוף הפעולה הסוגר מעגלים עם דקלון וסגיב כהן אשר ביססו את מעמדם כאחד הצמדים המצליחים המיטיבים להגיש ישן לצד חדש במיטב המוסיקה הימתיכונית.

החיבור ההיסטורי בין דקלון לאהובה בשכונת ילדותם כרם התימנים בא לידי ביטוי פומבי בסדרה דוקומנטרית ששודרה באחד מערוצי הטלוויזיה המסחרית שניסתה לתהות וללמוד היאך צמחו הזמרים והיוצרים מהשכונות עד במות הכי גדולות בארץ, חדי העין בוודאי הבחינו בחפלה המבויימת שאורגנה בכרם התימנים לכבוד התוכנית, חפלה שבבסיסה חשו יודע עניין כי הנה בשלה הקרקע לחזור ולשוב לאותה ראשוניות מיתולוגית שהפכה  לקלאסיקה בשדות הזמר הישראלי על כל גווניו וצבעיו.

דודו טסה, שורשים עירקיים בחפלה תימנית, כבוד. צילום: יובל ושילי אראל
דודו טסה, שורשים עירקיים בחפלה תימנית, כבוד. צילום: יובל ושילי אראל

ואכן, החיבור בין דקלון לאהובה לצידו של סגיב, שותפו המוסיקלי הנוכחי קרם עור וצלילים מתחדשים למיטב השירים של אהובה בזכות הפקתם המוסיקלית המצוינת של ניר מימון ודודו טסה לכדי אלבום חדש "דקלון וסגיב כהן מארחים את אהובה עוזרי" הכולל מניין שירים שאהובה כתבה והלחינה.

אמש חגגו השניים יחד עם שותפתם הישנה חדשה לדרך את השקתו של האלבום אל מול קהל מאות שהצטופף סביב שולחנות התקרובת בהאנגר הענקי ביהוד, מועדון "גריי".

המופע במהלכו בצעו דקלון וסגיב בלוויית הרכב נגנים המלווה אותם ליין אפ שכלל ממיטב להיטיהם המשותפים, לצד עיבודים החדשים לשירה של אהובה בהשתתפותה עם הבולבול טראנג, אירוח של דודו טסה המפיק המוסיקלי היה חם ועולץ, סיומו היה יותר משמח עם כמה מחרוזות שהפכו קלאסיקות החל מאותם שירי ארץ ישראל היפה של חבורת האש שהנהיג סולימן הגדול עליו השלום וכלה בתפילה שהפכה לאחד ההמנונים הגדולים של המוסיקה המזרחית בארץ "שבחי ירושלים".

דקלון וסגיב, הרימו את יהוד. צילום: יובל ושילי אראל
דקלון וסגיב, הרימו את יהוד. צילום: יובל ושילי אראל

אכן, יהוד וקהל המאות שחגג, רקד, שר ושמח לאורכו של הערב, הרימו לאהובה, דקלון וסגיב והוכיחו כי יצירותיה של אהובה עוזרי הם נכס צאן ברזל אמיתי. לכו, רוצו, ורכשו את האלבום.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע. צילום: יובל ושילי אראל

וידאו, פייסבוק. צילום: יובל ושילי אראל

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: