חדשות הסצנה

alt-j ונרנג'ה עוברים לראשל"צ

הבוקר מכריז ערן אריאלי, מנהל חברת ההפקות העצמאית אלטרנטיבית Naranja כי המופעים של alt-j עוברים מהאמפי פארק ברעננה לאמפי LIVE בראשל"צ, מעבר לתוספת כרטיסים לקהל יש כאן אמירה, כל הפרטים.

נרנג'ה, הצלחה בכל קנה מידה
נרנג'ה, הצלחה בכל קנה מידה

אכן, הבוקר הודיעה חברת ההפקות העצמאית אלטרנטיבית Naranja כי שתי ההופעות המתוכננות של ההרכב alt-j שנקבעו בתחילה להיערך באמפי פארק ברעננה היכול להכיל שמונת אלפים צופים במקסימום, שכל הכרטיסים אליהן נמכרו, יועברו ויתקיימו באמפי "לייב פארק" בראשון לציון (שדרות מרילנד, צמוד לסופרלנד), בכך יתאפשר לעוד אלפיים אוהדי ההרכב לרוץ ולרכוש כרטיסים.

חברת Naranja  בניהולו של ערן אריאלי שהפך למעשה להקה של איש אחד העושה הכל בעצמו, תוך כדי שהוא מספיק גם לחיות את חיי הלילה המוזיקליים בסצנת השוליים הצעירה בתל אביב, תפסה תאוצה ונכנסה חזק לתודעה בשנתיים האחרונות לאחר שהתמחתה בהבאת אומני אינדי ייחודיים מהסצנות הכי חמות בשוק, מה שמוגדר הסצנה ההיפסטרית. אמנים דוגמת אמנדה פאלמר שמלאה את מועדון בארבי לסולד אאוט מוחלט תוך שהיא יוצאת ערב קודם למופע פריצה בבר קיימא בלב שכונת פלורנטין ללא תשלום ומיד בסיומו גוררת אחריה מאות מעריצים עד שדרות רוטשילד, שם בין מקס ברנר לבנק הבינלאומי הראשון המשיכה במופע כאשר השדרה התמלאה במעריצים, במיוחד מעריצות, כך גם המופע הייחודי של Passenger שאף הוא הפך לסולד אאוט מוחלט במועדון בארבי וביום שאחריו הגיח למופע ספונטני מתוכנן במרכז המדרחוב בנחלת בנימין מרכז סביבו קהל מאות ששמע על כך מפה לאוזן, גם בעונה הנוכחית ההפקות של נרנג'ה הוכרזו כסולד אאוט זמן רב לפני המועד, עניין המעיד על הצלחה מוחלטת בבחירת האמנים שיוטסו לישראל ובשיווק ויראלי נכון.

אריאלי מציין כי בנוסף למעבר לאמפי גדול יותר ונגיש יותר לתושבי גוש דן נוספו הרכבים שיחממו את ההופעות, למופע הראשון שיתקיים כאמור בתאריך  23.08.15 נבחר ההרכב האלקטרוני המצליח מבית הלייבל ANOVA הלו הם Garden City Movement, למופע השני שיתקיים ביום המחרת  24.08.15 יחממו את alt-j ההרכב המצליח בארץ ומעבר לים Red Axes  שיבצעו את החומרים שלהם בלייב.

כשבאים לבחון, לתייג ולתחום את המוזיקה של alt-j, הרי שהכישלון מובטח, כי ההרכב נע בספרות המוזיקליות שבין אלקטרו-פופ, פולק פסיכדלי, מקצבים אפריקאיים, ביטים, פוסט דאב-סטפ ורוקנ'רול.

שלושת חברי ההרכב (תום גרין, גאס אנגר-האמילטון וג'ו ניומן) הכירו בהיותם סטודנטים לאומנות ואנגלית באוניברסיטת לידס (יחד עם החבר הרביעי גוויל סיינסבורי, שמאז עזב את הלהקה), והתלכדו דרך אהבתם המשותפת לאלבום In Rainbows של רדיוהד. הסאונד שלהם הושפע במידה רבה ממגבלות הרעש במעונות, שמנעו מהם להשתמש בגיטרת בס ותופים. שמם נגזר משילוב המקשים שמייצר במחשבי מק את סימן הדלתא (∆), המייצג שינוי מתמיד.

את העברת המופע וההצלחה המוקדמת בהכרזתו כסולד אאוט ברעננה ניתן לבחון ולהגדיר כעליית מדרגה מבחינת חברת Naranja מקבוצת נישה מוזיקלית המתוחמת בדרך כלל במקומות כמועדון בארבי התל אביבי, תאטרון גשר ביפו ומקומות קטנים המזוהים יותר עם השוליים התרבותיים הצעירים, אל הרחבה של הגדולים, Naranja כיום ממוצבת בבטחה ליד אמרגנים גדולים ומפיקים בסדר גודל של בלוסטון, אודי אפלבאום, מרסל אברם, שוקי וויס ואחרים המרימים מופעי פארק בפני עשרות אלפי צופים כבשגרה.

לחצו לרכישת כרטיסים מקוונת.

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: