סיקור הופעות

המסע החדש של RONA

הזמרת רונית לוי ובשמה הבימתי RONA יוצאת למסע עצמאי עם חומרי מוזיקה מקוריים וקריצה גדולה אל מעבר לים, רשמים ממופע בכורה, תאטרון תמונע, שני, 23.02.2015. נכח תיעד ומדווח – יובל אראל.

RONA, יוצאת למסע חדש. צילום: יובל אראל
RONA, יוצאת למסע חדש. צילום: יובל אראל

את RONA ראיתי לראשונה מעל במה לפני כשלוש שנים בערב מופעי פרוגרסיב כסולנית להקת Bubble Bath במסגרתה שרה ממיטב הקלאסיקות של להקות הרוק המתקדם משנות השבעים ומאוחר יותר כסולנית בהרכב Painkillers שיצר זן חדש של פרוגרסיב הניזון מהשפעות רוק, גראנג', פופ ואלקטרו.

RONA והרקדניות, ג'וני ילד טוב. צילום: יובל אראל
RONA והרקדניות, ג'וני ילד טוב. צילום: יובל אראל

לפני מספר ימים נחשפתי לעבודה מוזיקלית חדשה של RONA, סנונית חדשה מפרויקט אישי שלה – גרסת מחווה ללהיט של צ'אק ברי – Johnny B. Goode בעיבוד והגשה שונים לחלוטין, מוגשת בדמות וידאו קליפ בשתי גרסאות עם קריצה רבת משמעות להוויה המוזיקלית העולמית העכשווית. RONA עצמה מספרת כי כעת, שמונה שנים אחרי שהחלה לשיר במסגרת הרכבים שונים, שמונה שנים שעצבו את קיומה המוזיקלי הנוכחי כולל לימודים במסגרת רימון בתחומי הפקה, נגינה ועוד, היא החליטה שזה הזמן הנכון, לעזוב מאחור את ההרכבים השונים במסגרתם פעלה ולצאת לדרך עצמאית, לדבריה זה לא היה קל, בשנתיים האחרונות היא החלה לאסוף חומרים, לכתוב, להפיק מופע ההולך לכיוון דאנס, אלקטרו סול, אלקטרו ארנ'בי וראפ, ובקיצור להתחיל ליצור להיטים עימם תוכל להיחשף מול הסצנה העדכנית שמעבר לים.

RONA, בדרך לעולם הרחב. צילום: יובל אראל
RONA, בדרך לעולם הרחב. צילום: יובל אראל

אמש, היא הציגה את מרכולתה החדשה בתאטרון תמונע מול קהל ביתי ואוהד, מלווה בחציו של הרכב Service Lab המתמחים בסגנון הגליץ' הופ האלקטרוני נועם ספרבר על המחשב והמיקסר ובהמשך המופע בסקסופוניסט רע מאיר, בצמד רקדניות והכוריאוגרף אבי מצליח, RONA הגישה  45 דקות של מופע מהודק ועדכני הכולל תשעה שירים הנעים בין האלקטרו סול ועד הארנ'בי האלקטרוני היכול לשבת היטב בכל סצנת המועדונים האירופאית.

אין ספק שהתצוגה המוזיקלית משבצת את RONA בנישה הבינלאומית שצומחת כאן, דוגמת עדי אולמנסקי, נועם הלפר וכמובן גרדן סיטי מובמנט מבית 5 של אנובה, מוזיקאים ישראלים שמדברים עולמית.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

וידאו

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: