כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

חדשות הסצנה

הברירה הלא טבעית של דפנה בר ציון

על פרשת חקירת מותה של דפנה בר ציון והחיפוש אחד בן זוגה אילן בן עמי בחשד לגרימתו. מוזיקה ומוות מונחים זה לצד זה. הכתבה מתפרסמת גם ב"סלונה" מגזין אינטרנט לנשים.

דפנה בר ציון ואילן בן עמי. מתוך עמוד הפייסבוק האישי שלה.
דפנה בר ציון ואילן בן עמי. מתוך עמוד הפייסבוק האישי שלה.

את הדיווח על האירוע קיבלתי בזמן אמת מחברים במשטרה – "אישה נמצאה ללא רוח חיים בדירה ביפו. שוטרי מרחב יפתח במקום". הייתי באותה עת בהופעה במועדון לא רחוק ממקום האירוע.  עד לפני שנתיים דיווח שכזה, שהיה מגיע אלי באמצעות הביפר היה מקפיץ אותי לזירת האירוע על מנת לצלם את הפעילות המשטרתית במקום, סוג של עבודה שליוותה אותי עשור שלם, מאז ימי גל הפיגועים הגדולים בתל אביב ועד פרשיות פליליות שסוקרו בהרחבה בתקשורת, חיסולים בעולם התחתון ושאר ירקות, הייתי בסצנה הפלילית של תחום הסיקור התקשורתי, ועוד בעמדה הכי טובה, כאחד שעובד במשטרה.

הפעם לא חשבתי שאני צריך לקום ולצאת, נזכרתי אחרי חלקיק שניה שאני כבר לא בסיפור הזה, והעולם שלי סובב יותר בין העדשה לבמה במועדוני ההופעות בתל אביב, סצנה אחרת לחלוטין. בהמשך עודכנתי על הנפשות המעורבות וחשבתי לעצמי, מבחינה תקשורתית יש כאן סיפור, מוות, מוזיקאים, תעלומה, מציצנות, חומרי גלם קלאסיים לבניית ידיעה או כתבה, טוב, עזוב את זה כעת, זה לא בשבילך, כשסיימת את העבודה שם, התנתקת מהעולם ההוא, די. כך חשבתי לעצמי.

יותר מאוחר חשבתי שוב, אבל כשמוזיקאים ישראלים אחרים הלכו לעולמם בנסיבות פחות אדג'יות, כן מצאת מקום לכתוב ולדווח, אז התחלתי לאסוף את החלקים בפאזל ולנסות להאיר כמה צדדים נוספים שאת עיקריהם לבטח לא נדע לעולם…

מי הן הנפשות? הקורבן דפנה בר ציון מוזיקאית, ברנז'אית ושותפה במספר בתי קפה ומסעדות בתל אביב כ"סוזנה" בנוה צדק ו"רג'ינה" במתחם התחנה. נחתה בשנות השמונים אל חיי הלילה של תל אביב ונטלה חלק בהרכב גל חדש בשם "מטרופולין" (לא המוכר כיום של עופר המאירי). ההרכב קיים הופעות בין היתר במועדון "רוקסן", ודפנה התחתנה עם אייל בר ציון, אחד השותפים במועדון ה"פינגוין" המיתולוגי (הייתי חבר VIP מס' 63 במועדון) ממנו יש לה בת ואף הספיקה להתגרש. את שנות העשרים לחייה בילתה על הקו הלילי של מועדוני אותה תקופה, ביניהם הליקוויד, מיתולוגיה בפני עצמה שנדדה מרחוב לינקולן לגרוזנברג ולבסוף נפחה את עצמה בדרך סלמה…

דפנה הוציאה בשנת 1999 אלבום אי.פי שכלל שלושה שירים בלייבל "פוך" ומנהלי הלייבל הגדירו אותה כמשוררת, זמרת ומלחינה אשר שיריה המלודיים מאופיינים באווירתם הלירית ומוגשים באינטימיות מרגשת.

על שירה "מכאן ועד עולם" נאמר כי הוא מוגש בדמותו של "הגבר הקנאי" שמלא בתחושות החמצה ותסכול בשל חוסר יכולתו לחשוף בפני אהובתו את רגשותיו הכנים. ואילו השיר "כשלילה יורד בחלונה" מתאר מצב של חרדות של ילדים שעדים למריבות אלימות של הוריהם. סוג של נבואה?…

במהלך השנים החולפות השיקה דפנה עוד שני אלבומים, האחד בשנת 2000 "אם אתה מקשיב" והשני בשנת 2007 "תהומות".

כל הידוע כעת על פי דיווחו של סגן מפקד משטרת מרחב יפתח סנ"ץ יוסי שפרלינג החשד לגרימת מותה נופל על בן זוגה הנוכחי אילן בן עמי, "בזירה התגלו ממצאים על כך שבוצע רצח, כנראה הרצח בוצע על ידי בן זוגה, שממנו היא חיה בנפרד בימים האחרונים". אילן בן עמי, גיטריסט בהרכב "הברירה הטבעית" של שלמה בר, מוגדר באתר הרשמי של ההרכב כך – אילן בן-עמי, הגיטריסט המוכשר של הברירה הטבעית. נולד בישראל ב-1967, מנגן גיטרה אקוסטית, עוד, סאז וג'ומבוש, בוגר בית ספר רימון למוסיקה מודרנית וג'אז. מנגן עם הברירה הטבעית מ-1990 ותרם רבות לצליל .של הלהקה עם האינטואיציה והרגישות המעמיקה שלו למוסיקה.

זירת הרצח ברחוב בן עטר. צילום: google maps
זירת הרצח ברחוב בן עטר. צילום: google maps

החשד עלה הן מכיוון שגופתה נמצאה בדירתו כשגולגולתה מרוצצת ככל הנראה במכשיר קהה, והן על רקע תלונתה של דפנה בר ציון במשטרת מרחב יפתח לפני מספר חודשים כנגדו בגין תקיפתה. אילן בן עמי נחקר בזמנו, אולם למרות שהוצע לה דחתה דפנה בר ציון את הרעיון לבקש להוציא צו הרחקה נגדו או ללכת ל’מקלט לנשים מוכות’.

ואני נזכרתי, כן, אילן בן עמי מופיע כ"חבר" שלי בפייסבוק, אני מעריך שה"חברות" נוצרה על רקע תיוג תמונות או התעניינות בחומרים שפרסמתי. תיעדתי אותו במספר הופעות, עם שלמה בר ואף עם דוד ד'אור כאשר נטל חלק בהרכב המלווה שלו.

אחד הפרוייקטים האישיים של אילן בן עמי לצד הפעילות בלהקת הברירה הטבעית היה אלבום הבכורה האישי "מעל לכל ספק". תאזינו לשיר הנושא, השיר הראשון…

 

פרוייקטים גדולים ומשמעותיים נוספים בתחום המוזיקה שאילן בן עמי נטל בהם חלק כמפיק מוזיקלי, מעבד ואף נגן הנם "Baby oriental" – הנוגעים בעיבוד שירי ילדים למוזיקת עולם, שני אלבומים כבר הושקו ובבוקר שבת בתחילת ספטמבר צפוי מופע מיוחד לילדים בזאפה תל אביב. הערכתי כי ההתפתחויות של הימים האחרונים יהוו שיקול האם המופע אכן יתקיים…

 

 

חקירת הרצח הוטלה על צח"מ במשטרת מרחב יפתח, בפיקודו של סנ"צ אסי צור, מי שרגיל להתמודד עם אירועי פשיעה כבדה בתחום יפו, מול סוחרי סמים ומול פשיעת המהגרים בדרום תל אביב. במהלך החקירה הגיעו הבלשים וצור לבית מגוריו של שלמה בר בליל שישי האחרון לאחר שעלה חשד כי אילן בן עמי עשוי להסתתר שם, עניין שהופרך והסתיים בהתנצלות הבלשים על הצורך בביצוע החיפוש בפני שלמה בר.

בינתיים, המשטרה מדווחת כי אין כל סימנים המעידים על פעילות בכרטיס האשראי או בטלפון הסלולארי של החשוד, לך תדע, המחשבות מגיעות למקומות אפלים, מחזירות אותי לסיטואציות של פרשיות רצח ישנות אותן ליוויתי ובחלקן נטלתי חלק כחוקר. האם גם הפעם מדובר ברצח והתאבדות? רק העתיד הקרוב או הרחוק יפזר את הערפל סביב התעלומה.

17.08.2014 עדכון:

היום אחר הצהריים הודיעה המשטרה כי היא מבקשת את עזרת הציבור בחיפושיה אחר אילן בן עמי, ובשעות הערב עדכנה כי הוא אותר ונעצר ברחוב פרוג בתל אביב לאחר שאזרחים דיווחו על מיקומו. הוא הועבר לחקירה בצח"מ אשר הוקם במרחב יפתח שבמחוז תל אביב.

דפנה בר ציון ואילן בן עמי בהופעה משותפת. מתוך עמוד הפייסבוק שלה.
דפנה בר ציון ואילן בן עמי בהופעה משותפת. מתוך עמוד הפייסבוק שלה.

בבלוג מצויות מספר כתבות אודות מופעים בהן נטל אילן בן עמי חלק, האחרון מופע בפסאז עם שלמה בר וריג'ויסר, לפניו מופע של דוד ד'אור בו נוטל אילן חלק בהרכב המלווה, ואף אירוע במופע the Bridge Project יחד עם שלמה בר.

ובזווית האחרת, ביוטיוב מצויים כמה קליפים ושירים בכיכובה של דפנה המנוחה, וכשאתה מאזין למילים אתה נחרד, ממש תחזית לעתיד הנוראי שלה…

 

 

עם "בנות עמי" הרכבה האחרון שהעבודה על אלבומו נקטעה בחטף

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

6 תגובות

  1. הכותרת שלך גזענית, לשלמה בר אין שום קשר לדבר. אבל קל להשתלח באחת הלהקות המעולות שיצאו מן המזרח.

    1. מר שמואלוף, אינני יודע מהיכן שאבת את ההנחה שיש קורטוב גזענות או השתלחות בכותרת, אין ספק שלהקת הברירה הטבעית ושלמה בר הם שושנה אמיתית. מדובר במשחק מילים בעל משמעות ברורה. עדיף היה לו היית מתייחס עניינית לתוכן במסגרתו הצגתי את הפן המוזיקלי של שתי הדמויות בסיפור המאוד טרגי הזה.

    2. אני אם כך אסביר לך את משמעות הכותרת כי היא מתוחכמת, הבחירה של דפנה בר ציון במר חשוד ברצח ( הרי יש סבירות מאוד גבוהה שלא לא רצח אותה אולי זה חייזר שעשה זאת ובן עמי היה רק עד- אני ציני) אילן בן עמי היתה ברירה לא ממש טבעית לא עם אחד כזה היית מצפה אותה לראות.

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d