סיקור הופעות

התזמורת של קותימאן

מופע קותימאן אורקסטרה במועדון בארבי, 05.06.2014, נכח, חש את הגרוב, תיעד צילם ומדווח – יובל אראל.

קותימאן מנצח על האורקסטרה, בארבי. צילום: יובל אראל
קותימאן מנצח על האורקסטרה, בארבי. צילום: יובל אראל

"קותימאן הוא גאון, איזה תבשיל ואילו מוזיקאים, אחלה אורקסטרה, לא סתם הוחלט באקו"ם להעניק לו פרס השנה לתמיכה בהפקת האלבום אותו הוא עומד להשיק", במילים אלו תיארתי את הופעת חברי קותימאן אורקסטרה בפסטיבל הקצב בחודש ינואר.

ואכן, בעקבות ההופעה ההיא בפסטיבל הקצב, הופעה שהותירה טעם של עוד חזרו אמש חברי האורקסטרה להופעה משותפת ומלאה במועדון בארבי.

אלרן וקרולינה, נותנים בגרוב, בארבי. צילום: יובל אראל
אלרן וקרולינה, נותנים בגרוב, בארבי. צילום: יובל אראל

הקטע הזה, שקבוצת נגנים הפעילים בהרכבים ולהקות שונות חוברים יחדיו ליצירת חומרים מוזיקלים חדשים אינו חדש, לפעמים קוראים לזה ג'אם סשן, ככה בספונטניות, מנגנים ביחד ומאלתרים, לפעמים קוראים לזה סופר גרופ, מגיעים גיבורי מוזיקה ויוצרים שירים וקטעי מוזיקה חדשים, על התופעות הללו כתבתי כאן בבלוג לפני קצת יותר משנה ואף שנתיים.

קותימאן, הלו הוא אופיר יקותיאל הביא אמש אל בימת מועדון בארבי הרכב המוגדר כנבחרת "אול סטארס" של נגנים וזמרים ; קרולינה – שירה, אלרן דקל – כלי הקשה ושירה, אדם שפלן – גיטרה ושירה, שחם אוחנה (שנחת במיוחד מבלגיה) – גיטרת בס ושירה, ספי רמירז – חצוצרה, אייל תלמודי ושלומי אלון בסקסופון ואמיר ברסלר על התופים.

אורקסטרה, קהל, בארבי. צילום: יובל אראל
אורקסטרה, קהל, בארבי. צילום: יובל אראל

אל מול מועדון מ-פ-וצ-ץ בקהל שצמא למנגינות של קותימאן וחבורתו התקיימה חגיגה של צלילים, קולות ושפע של שמחת חיים וגרוב מלאי הרמוניה כאשר לצד קטעים מוכרים מאלבומו הראשון של קותימאן שהושק בשנת 2007, הושמעו לראשונה כמה מהחומרים שימצאו את מקומם באלבום החדש העומד לצאת במהלך השנה.

ישנם רגעים, או מופעים שאתה לא צריך, לא אמור ומיותר בכלל להתחיל לנתח, להגדיר ולתייג את המופע המתרחש לנגד עיניך ואוזניך, היה לי משפט אחד לאמר ביציאה מהמועדון לקראת אחת בלילה כשחלפתי על פני שאול, מנהל המועדון – "זה היה אחד המצוינים אם לא ה…". אני חושב שזה מספיק כדי להגדיר, לתייג, לנתח ולהסביר…

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

וידאו

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: