סיקור הופעות

פסטיבללללל הקצב

רשמים בקול, מילים וצבעים מפסטיבל הקצב, האנגר 1, גני התערוכה, ליל חמישי, 16.01.2014. תיעד, ליקט, ערך ומגיש את הפוסט המשותף לכמה מ"העושים במלאכה" – יובל אראל.

הכוכבים בפסטיבל - הקהל האדיר. צילום: יובל אראל
הכוכבים בפסטיבל – הקהל האדיר. צילום: יובל אראל

האמת לא צריך לדבר הרבה, מי שהיה יודע וחי את החוויה, מי שלא, יש לו בעיה, אנסה לשרבב בקצרה כמה מילים לחפירה…

גל ומרינה, אש וFאנקי. צילום: יובל אראל
גל ומרינה, אש וFאנקי. צילום: יובל אראל

חמשת אלפים הצעירים שמלאו אמש את חלל האנגר 1 בגני התערוכה צריכים לאמר תודה לאחת ההפקות המצוינות שהתקיימו כאן, צוות אאודיו מונטאג' (תדר, פורט סעיד) בשיתוף עם טוקטוק שלקחו על עצמם להרים אירוע בהנחייתו של לאון פלדמן, המביא כמה מההרכבים החמים ביותר בסצנה, בשילוב קוריוזים ואטרקציות, חשובות וחשובות פחות, אירוחים מפתיעים ומה לא.

סלדה, הכי גרוב פסיכדלי טורקי. צילום: דפנה טלמון
סלדה, הכי גרוב פסיכדלי טורקי. צילום: דפנה טלמון

והנה הביקורת הכי קצרה שרק אפשר – באטרינג טריו הם  מצויינים, אבל עדיף להם מועדון חשוך עם קהל שמתחבר אליהם פיזית, אולי בקומפורט13, רד בנד הם סוג של אמנים אמיתיים, כמה שיותר אורחים אצלהם כך זה יותר טוב, הם יכולים לשלב ארוח של אייל גולן מצד אחד ואסתר רדא מהצד השני, קותימאן הוא גאון, איזה תבשיל ואילו מוזיקאים, אחלה אורקסטרא, לא סתם הוחלט באקו"ם להעניק לו פרס השנה לתמיכה בהפקת האלבום אותו הוא עומד להשיק, בום פם הם שלנו, הגרוב הבלקני של השכונה התל אביב יפו, מהבארבי והתדר אצלהם תמיד שמח, מה גם שסלדה היא אחלה בחורה!!! מרסדס מביאים ת'Fאנק, גל תורן הוא סופר סקסי מד'ר פאקר, הדואט שלו עם מרינה היה סקס סמים וריקודים, זקני צפת, אההההם…מאור, אתה פסיכי, אני מעדיף אותך לבד, מקסימום מארח אנשים אחרים, עזובת'ך מהזקנים, שילכו לצפת, ושבק ס' – החגיגה רק החלה, מה שמים לכם באוכל, סחוג? ולקטנים – דיגיטל מי היה צריך לעמוד בפרונט ולא מאחורי רמקול, גם הקרנת הסרט שלו הייתה יכולה לעשות לו טוב, עוזי נבון הפך מרטרו למחווה, לא שהיה רע, כי איינשטיין זה תמיד מתכון מנצח, ויתרתי בלי לגרד גזר, ללבוש טיטולים ולהתפלש על רצפת האוזןבר, פרנקל13 או לבונטין לא עושים זאת לקהל, כהן ומושון עושים שכונה,אבל זו הכוונה, היפ הופ ראפ בעברית, שימי סוניק, סקולמאסטר ופורטונה – היו צריכים להעמיד עבורכם מגדל במרכז ההאנגר, אולי ליד מתחם הקונסולות, כי גוד איז א די.ג'י…

שרית חדד ורד, בנד. צילום: יובל אראל
שרית חדד ורד, בנד. צילום: יובל אראל

ומה הקהל הקדוש הזה, שמילא אמש את ההאנגר 1 חושב?

לאון פלדמן, שדרן רדיו ומנחה הערב, מסכם במשפט אחד: תודה רבה לכם כל אנשי פסטיבל הקצב הראשון – כל האמנים המדהימים, כל המפיקים ושאר הגאונים שהרימו את הדבר המרגש הזה – היה ערב פסיכי!!!

אורי זר אביב, שדרן רדיו, כתב ומבקר מוזיקה, שאף ראיין את הזמרת הטורקיה סלדה, לפני מספר ימים, חושב בקול רם אחרי אמש: סלדה הייתה ענקית ובום פם זרמו איתה מעולה. וגם קרולינה הזאת פאקין דיווה. איזה קול

אייל גולדמן, די,ג'י, ומרצה במכללת BPM משחרר הרהורים לאחר הפסטיבל: א. בום פם וזלדה העיפו לי את החיים. מי היה מאמין שיש לה עדיין כזה קול. חובה עליהם להמשיך להופיע ביחד ובטח להקליט. ב. קותימן – כן. ג. זקני צפת – השם יקום דמו של האלבום הראשון – הופעה מעולה, ביצועים חארה בדיוק כמו שצריך בטח אכתוב משהו יותר שלם על כול ההופעה שלהם ,אבל – ד. ויתרתי – במשהו כמו עשר דקות, ויתרתי הראו לכול מי שהיה אתמול בפסטיבל הקצב למה הם הלהקה הכי טובה בישראל ואפילו בעולם.

נתי הירש מרחובות משחרר את רשמיו: היי פסטיבלוש, רק רציתי להגיד שפספסתי לימודים אתמול בגללכם אבל זה היה שווה כל רגע. קות'ימאן אורקסטרה היו מגניבים, "אבשלום" בביצוע עוזי נבון ריגש אותי מאוד, שלא לדבר על בום פם וסלדה (לטעמי ההופעה הכי טובה אתמול), אסי כהן עם מרסדס בנד!!!!!! וגם הביצוע עם מארינה היה מרשים; וכמובן זקני צפת, שבתור ילד בן 23 לרקוד לצלילי "ריקי" ברוקסן לא יצא לי, ועכשיו סוף סוף זה הזדמן לי בפסטיבל. אז תודה רבה, ואני מקווה שיהיה דבר כזה גם שנה הבאה עם ליין אפ אחר ומגניב לא פחות. נתי.

נמרוד רותם תוהה על אירועי הפסטיבל: אמש, עוד לא בטוח אם אמש באמת קרה. אם באמת הקשישה שעלתה לבמה היתה סלדה, אם היא אכן שרה לנגד עיניי את יאז. אם באמת ברלד הראה את התחת בכהן את מושון, אם זקני צפת אשכרה הפילו את התופים בסוף ההופעה, אם שרית חדד דפקה עם רד בנד ביצוע מצמרר לבייבי של צ׳פמן, אם עוזי נבון באמת עשה קאבר יפייפה למכופף הבננות של אריק והרים לשבק והתפוחים להנחתה. אולי יום אחד אני אבין, איזה חיים, איזו תקופה, אלפי אנשים שמחים, עוד הופעות מרגשות שהיו. אלוקים היה בערב הזה…

כמה הערות לסדר מאת דפנה טלמון: שרית חדד עולה עם מיקרופון הזהב שלה, בלבד; כשסלדה עלתה כל דוכני הבשר עבדו ביתר שאת וכך כל הפסטיבל הריח כמו איסנטבול; כשאת צועקת לגל תורן "תעשה לי ילד" ואת רק בת 12 ואני עונה לך "קבלי מחזור קודם" תחשבי על זה; קותימן העיף לי את הראש; מוות למכונת העשן. היה פסטיבל מעולה מאין כמוהו. להתראות בשנה הבאה.

הערת הבלוג – כמובן שזו הזדמנות להודות לצוות ההפקה שהתאמץ והרים לראשונה ארוע בסדר גודל שכזה לסצנה המקומית בקטע האורבני, תודה למשרד היח"צ שעמד על כך כי אגיע באופן אישי למופע ולא אנסה להתחלק בין מספר איוונטים באותו ערב, תודה למוזיקאים שעשו את הארוע למצויין.

אלרן דקל וקרולינה, אורקסטרא. צילום: יובל אראל
אלרן דקל וקרולינה, אורקסטרא. צילום: יובל אראל

ליין אפ: באטרינג טריו, רד בנד עם שרית חדד ואסי כהן,  קותימאן אורקסטרה, בום פם וסלדה, מרסדס בנד ומרינה מקסימיליאן,  זקני צפת, שבק ס' והתפוחים, כל אלו לצד תקלוטים ומיני הופעות של – סקולמאסטר עופר טל, שימי סוניק,  דיגיטל מי שי ליברובסקי, עוזי נבון, ויתרתי, פורטונה, כהן ומושון.

אכן, לא צריך לדבר הרבה, יש תמונות, יש גם וידיאו. צילום – יובל אראל, אדוה אראל, דפנה טלמון, ליאור רוטשטיין, אורן מרגלית.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהפסטיבל, צילום – יובל אראל

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהפסטיבל, צילום – יובל אראל, אדוה אראל

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהפסטיבל, צילום – יובל אראל, אדוה אראל

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהפסטיבל, צילום – דפנה טלמון

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהפסטיבל, צילום – ליאור רוטשטיין

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהפסטיבל, צילום – אורן מרגלית

(גלרייות נוספות יצורפו בהמשך הסופ"ש, עוד צלמים עמלים על החומרים שלהם ושמחים לשתפכם)

וידאו – במקום מיליון ואחד קליפים של כל המופעים, הרשו לי להציג בפניכם את המופע המרכזי של הערב, תאכלעס, בום פם מארחים את סלדה.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

4 תגובות

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: