כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

סיקור הופעות

לצלול עם דורין לוי

מופע השקת אלבום בכורה – UNDERWATER של דורין לוי, אוזןבר. 25.12.2013. נכח, צילם ומדווח – יובל אראל.

דורין לוי באוזןבר. צילום: יובל אראל
דורין לוי באוזןבר. צילום: יובל אראל

דורין לוי יוצרת מוזיקה אותה ניתן להגדיר כסוג של פופ אלקטרוני עם לחנים ומילים פרי עטה, הסגנון המוזיקלי נוגע לא נוגע במחוזות שבין האלקטרוניקה החדשה לבין הגוון המרפרף של שנות השמונים, סוג של גותיקה בת ימינו עם קורטוב אייטיז…

מדובר ביוצרת שכבר זקפה לזכותה הצלחה לא מבוטלת וחבילת הישגים מקצועיים מרשימה, החל מביקורות מצוינות שליוו את הופעותיה בפסטיבלים מעבר לים, זכיה במקום השני בטקס פרסי ה-OZ  האוסטרלי, כניסה עם הסינגל "There for me"  לפלייליסט של  BBC 6 בתוכניתו של  Tom Robinson והקליפ המלווה אותו הישר לפלייליסט של MTV. לצד השימוש של ענקית האופנה והגלישה QUIKSILVER  בשיר בפרסומת לקידום תחרות גלישה עולמית.

הרכב חשמלי עם מקצב אלקטרוני, DIVER. צילום: יובל אראל
הרכב חשמלי עם מקצב אלקטרוני, DIVER. צילום: יובל אראל

את דורין פגשתי לראשונה במופע לילי באותו מקום במהלך חודש ספטמבר האחרון, את רשמי תיעדתי אז כאן. אמש התקיים מופע לילי חגיגי בסימן השקת אלבום בכורה שלה – UNDERWATER כאשר קהל רב שמנה כמה עשרות מחבריה וחברותיה מלא את האולם המוארך של האוזן לכדי חגיגה מפרגנת שעמדה בסימן DIVER, המותג אותו אמצה דורין לסמל את הליין המוזיקלי שלה, לצידה של דורין לוי על הבמה – איתן שפירא, המפיק המוזיקלי, האחראי על המחשוב ומערכת התופים, גלעד "גילי" מאיר (כל החתיכים אצלי) בגיטרה חשמלית, אבי חזוט בגיטרת בס.

דורין, השקת אלבום בכורה. צילום: יובל אראל
דורין, השקת אלבום בכורה. צילום: יובל אראל

אז מה היה אמש? פשוט לצלול אל תוך מופע לילי עם חומרי מוזיקה מצויינים, מרקידים, מקפיצים, עשויים היטב ונכון, מופע שכלל שלל משירי האלבום הטרי, לצד גרסת מחווה לשיר Come As You Are  של נירוונה באינטרפרטציה דורינית, וכן שיר חדש – Wasted מפרוייקט אלקטרוני נוסף של דורין,  ניתן לאמר כי הקריירה של דורין נוסקת, לא כאן, אלא מעבר לים, כך הצליל שלה מכוון ומקוון ואני רק יכול לברך אותה במסע מוצלח שלבטח יגיע בקרוב, כי האלבום הטרי ושיריו עשויים מחומרים חוצי גבולות ויבשות.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

וידיאו

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d