סיקור הופעות

כולנו קולה שלום

"The Voice of Peace" להקת רוקפור ולאון "נפולאון" פלדמן במחווה ל"קול השלום", פסטיבל הפסנתר, סוזן דלל 8/11/2013, אורחים – חמי רודנר, איגי וקסמן, מאור כהן, אמילי קרפל, ניצן חורש, שרית ברקן והדר שכטר. נכח, רקד, צילם ומדווח – יובל אראל.

זה היה לפני שנות דור, מתי שהוא בתחילת שנות השבעים, הייתי יורד למגרש המשחקים השכונתי, עם רדיו טרנזיסטור, כדי להאזין למרתון הראשון בגלי הרדיו, מרתון של שירי החיפושיות, 24 שעות ללא הפסקה, ככה החלה תחנת קול השלום שפעלה מהספינה Peace מיסודו של אייבי נתן, פעם בעל מזללה בדיזנגוף, פעם טייס אווירון תימהוני שקפץ לבקר במצרים לחפש את השלום, ותמיד איש בעל חזון אותו ניסה להגשים – מוזיקה תביא את השלום.

התחנה כבר איננה פועלת, הספינה עצמה צללה למעמקי הים מול חופי תל אביב ומשמשת מגרש משחקים ללהקות דגים, סרטנים וצוללנים היודעים היכן היא בדיוק, כל שנותר ממנה הוא נקודת ציון בין חוף גורדון לחוף פרישמן על גבי קיר הטיילת, לוח זיכרון וממשק המפעיל הקלטות היסטוריות מג'ינגלים יוצאי הדופן של אייבי נתן וצוותו…

כולנו קולה שלום, פסטיבל הפסנתר. צילום: יובל אראל
כולנו קולה שלום, פסטיבל הפסנתר. צילום: יובל אראל

כעת, ארבעים שנה אחרי הקמתה של תחנת "קול השלום", מקדישים חברי להקת רוקפור מופע ייחודי מסגרת פסטיבל הפסנתר לציון זכרה של תחנת "קול השלום" שאני ורבים נוספים בני דורי (כן, אנחנו האולד סקול…) גדלנו על צליליה ושיריה.

במהלך המופע שנערך היום, שישי בצהריים במרכז סוזן דלל ערכה להקת רוקפור מופע בו שולבו קטעי קריינות והקלטות ג'ינגלים שהושמעו בה יחד עם הסברים ופרשנות של הימים ההם מפי לאון "נפולאון" פלדמן, קריין ושדרן ברדיו הקצה ובקולה קמפוס, חברי רוקפור בצעו סדרת להיטים מהחביבים ביותר על שדרני התחנה כאשר לביצוע של רובם התארחו במופע האמנים היוצרים והמבצעים לשירת גרסאות המחווה – חמי רודנר, ניצן חורש, איגי וקסמן, אמילי קרפל, שרית ברקן והדר שכטר.

לאון, somewhere from the mediterranean. צילום: יובל אראל
לאון, somewhere from the mediterranean. צילום: יובל אראל

באולם הכי גדול במתחם סוזן דלל, קרוב לאלף איש ישבו על הכיסאות, צפו והאזינו להסברים, הזיכרונות  וביצועי השירים שאותי בכל אופן החזירו היישר לימים ההם, סוג של מסיבת כיתה ד' קוראים לזה היום, אחד השיאים מבחינתי היה הביצוע של המתופף איסר טננבאום לשירו של הזמר יוצר האירי גילברט או'סליבן – Alone Again Naturally אחד מלהיטי הענק של שנת 1972, בשירת סולו מלאה, אירוע יוצא דופן ומאוד מאוד נדיר. הצטערתי לרגע שהיה זה מופע ישיבה, כאן, באולם הזה, אם תקום חס וחלילה מהכיסא או תזוז בטעות במעבר תהווה מטרה לחיסול ממוקד בידי הסדרנים… WTF.

סט ליסט: Year of the cat, eye in the sky, day Dream believer, Without your love, Airport, Heart of glass, Alone  again, You're so vain, Breakfast in America, to sir with love, Feels like heaven, Twilight time, Save a parayer.

הדרן: Video killed the radio star, Serenade, Wish you peace.

אם חשקה נפשכם ואפילו אוזניכם, מארק האנה ויניב דיין הרימו את הפרוייקט של קול השלום באינטרנט לשמירת המורשת של התחנה, קולה שלום, לחצו כדי לבקר.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

וידיאו – טעימות מהמופע

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

4 תגובות

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: