סיקור הופעות

אמיר גבריאל והשותפים | רוק בעברית | כן רוק

מופע לקראת השקת אלבום בכורה "אמיר גבריאל והשותפים", בית היוצר – אקו"ם, נמל ת"א, חימום – "הכל בגלל ג'ני", נכח, צילם, תיעד ומדווח – יובל אראל.

אמיר גבריאל והשותפים, בית היוצר. צילום: יובל אראל
אמיר גבריאל והשותפים, בית היוצר. צילום: יובל אראל

ההכרות עם המוזיקה של אמיר גבריאל והבלוג של יובל אראל החלה לפני שנים לא מעטות, הכל החל בנובמבר 2007, מועדון סאבליים בדרך סלמה (סגר את שעריו לאחרונה…), אמיר והרכב הרוק "נורוק" בהופעה המלווה את השקת אלבום האי.פי. רוק בעברית.

עולם נפתח קירות נסדקים | עולם חדש זיכרונות ישנים | האמת שלי מול האמת של הטוב | לא לראות להרגיש לא לחשוב

הבלוג טרם נולד, באופן אישי הייתי מגיח מעת לעת לסאבליים להאזין ולצפות בהרכבים הצעירים והחדשים שהיו מגיעים בדרך כלל מהפריפריה "לעשות את תל אביב" כחלק מאמירה מוזיקלית, נורוק תפסה מיד את האוזן, רוק בעברית מהוקצע, בוגר, נרטיבי. האלבום הגיע היישר למדף בביתי ומהווה חלק מפס הקול שאהבתי.

שנים חלפו, נורוק איננה קיימת יותר, אמיר פנה להתנסויות אחרות, חדשות, שונות, לפני כשנתיים הקים את ההרכב "אמיר גבריאל והשותפים", אמיר גבריאל בשירה, גל זילברמן בצ'לו וקולות, ניר גונן בגיטרת בס, רונן רוזנברג (נורוק) בגיטרה חשמלית ואייל מאירי על התופים.

השותפים הספיקו לפני כשנה להשיק סינגל ראשון – "הם שוב שרים לך"

לאחר שקיבלו מענק תמיכה כספי מאקו"ם להקלטת אלבום, אמיר גבריאל והשותפים בילו בחודשים האחרונים באולפן, וממש בימים אלו מסיימים סופית את ההקלטות. האלבום עתיד לצאת ממש בקרוב. מדובר באלבום על טהרת הרוק העברי, מאוד נרטיבי, עשיר בצלילים, זהו רוק מלודי אינטימי חושפני וכנה. אמש ערך ההרכב הופעה מיוחדת וחד פעמית בבית היוצר של אקו"ם בנמל ת"א, זו הייתה הזדמנות להאזין במופע חי לשירים בטרם השקת האלבום

ג'ני, הכל בגללה. צילום: יובל אראל
ג'ני, הכל בגללה. צילום: יובל אראל

אז מה היה לנו אמש בבית היוצר?

הערב נפתח במופע קצר של ההרכב "הכל בגלל ג'ני" של ג'ני פקמן, תלמידת רימון, זמרת יוצרת העושה אף היא רוק בעברית. היא נשמעת מצויין, גם ביצוע השירים שחלקם מקוריים וחלקם גרסאות כיסוי, בהרכב המלווה את ג'ני נוטל חלק גם גל זיידמן, הצ'לן של אמיר גבריאל והשותפים שמוסיף נופך דרמטי לכל ההרמוניה.

אמיר ואיילה, בית היוצר. צילום: יובל אראל
אמיר ואיילה, בית היוצר. צילום: יובל אראל

בהמשך הערב עלו כמובן אמיר גבריאל והשותפים לביצוע 13 שירים שרובם יהוו את פס הקול של אלבום הבכורה, הצטרפה אליהם הזמרת איילה שיפטן שמלאה את מקומה של הילי ילון (אנרגיה חולנית) בביצוע אחד משירי האלבום "זכרון" וביצוע לשירו של שמוליק קראוס "זמר נוגה" אותו יבצעו בערב מחווה לזכרו "רואים רחוק רואים שקוף" שיערך החודש באוזןבר בתאריך 20.04.2013.

המלצת הבלוג – תעקבו אחר אמיר גבריאל והשותפים, מדובר באיכויות של יצירה וביצוע, וזה בעברית!

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151515104614654.1073741851.721654653&type=1

וידיאו

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: