פס קול שבועי

היה טוב לתומר בן אפרים

תומר בן אפרים, מוסיקאי יוצר כותב מלחין ומבצע בדרך לאלבומו הרביעי, משיק קליפ לשיר חדש – היה טוב. הערב הוא באוזן בר, ואתם?…

תומר בן אפרים. צילום: יובל אראל
תומר בן אפרים. צילום: יובל אראל

תומר בן אפרים, מהיוצרים הייחודיים והמעניינים בעולם הרוק המקומי העכשווי, עומד להשיק אלבום חדש, חכם, מרתק, מגוון ומעורר מחשבה. ב"גבולות ההבטחה" – סינגל ראשון ממנו "היה טוב", מוגש לכם הקוראים ארוז בתוך קליפ מעניים.

"היה טוב" טבול באירוניה ובביקורת על הנטייה הישראלית שלא לשאול שאלות ומעיד אולי על יכולתנו לשכנע את עצמנו שהכל, בסופו של דבר, טוב. גיטרות, מקצב חוזר וממכר המסתיים במין תחושת לופ שעוטפת את המאזין, מקנים לשיר, לצד המילים החזקות, גם מנגינה שאין לטעות בה. יש בו כדי לבשר על רוחו ואופיו של האלבום כולו.

לצד "היה טוב", יתר השירים באלבום החדש "גבולות ההבטחה", בהפקתו המוזיקלית של שאול עשת, עוסקים בגבולות ובהגבלות על המובטח, על מה שניתן ורצויי לממש מול מה שלא ניתן ואף אסור לממש. הבטחה מול מציאות, על טוב שהיה ואיננו, ועל ה"צהוב" שנוכח תמיד גם כשנדמה שהוא מתחלף בצבעים אחרים. האלבום הוא בסימן חזרה לשורשים, ובמחצית משיריו נכללים טקסטים מן המקורות. פסוקים, שברי פסוקים, אמירות וביטויים המשולבים וערוכים עם טקסט מקורי לשם ביקורת או תוכחה.

הערב בשעה 20:30 יעלה תומר על הבמה באוזן בר, קינג ג'ורג' 48, ת"א. מחיר כרטיס – 30 ש"ח.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: