פס קול שבועי

פס הקול השבועי 280213

משלל השירים והקליפים שיצאו לאור, השתחררו להאזנה והופצו במהלך השבוע החולף, בחר הבלוג את תריסר הטובים, החשובים והמעניינים עבור הגולשים, האזנה, צפיה.

 

האם זה יתכן אסתר רדא

אסתר רדא. צילום: יובל אראל
אסתר רדא. צילום: יובל אראל

אסתר רדא, נסיכת הגרוב המהממת והמוכשרת שלנו (חביבת הבלוג, ברור) משיקה היום קליפ לאחד מהשירים המדהימים שלה "Could it Be", שיר שנבחר אף בידי הבלוג להוות את המודל המייצג מתוך מופע ההשקה לאלבום הבכורה שלה "Life Happens", הקליפ הופק, בוים וצולם בידי אלון סגל. והוא לא מגיע לבד, עם הקליפ מודיעה היום אסתר על סבב הופעות בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות – ארצות הברית וקנדה, השתתפות בפסטיבל SXSW ובפסטיבל CMW החשובים והנחשבים ביותר בסצנה המוסיקלית הבינלאומית, במהלך חודש מרץ הקרוב, הופעות שיתקיימו לצד שמות כריהאנה , ניק קייב, גרין דיי וטיילר דה קריאייטור…אז מסתבר שזה אכן יתכן, בהצלחה אסתר.

 

 

שיר המשורר של מורן אהרוני

מורן אהרוני. צילום: יובל אראל
מורן אהרוני. צילום: יובל אראל

את מורן אהרוני פגשתי בהשקת אלבום הבכורה בבית היוצר בתחילת ינואר, אז בין השירים שבצעה הוקרנו גם כמה קליפים באופן בלעדי לקהל המוזמנים, אחד מהם היה "שיר המשורר", כעת הוא שוחרר לרשת, תנו מבט, הטו אוזן, שיר המשורר – כתיבה ולחן עמיר בניון, וידיאו – במאי – ניצן רון, מפיק – תמיר צבי, צלם – ספי הירש.

 

 

מעין קדם שומרת קצת לעצמה

מעין קדם. צילום: איציק מג'אר - יח
מעין קדם. צילום: איציק מג'אר – יח"צ

מעין קדם כותבת מגיל רך, בגיל 8 כבר נגנה על פסנתר והלחינה את שיריה, "לשמור קצת לעצמי" הנו שיר ראשון בתוך אלבום בכורה העומד לצאת בחודשים הקרובים, אלבום שיהווה מעין יומן אישי ותיעוד אוטוביוגראפי של חייה – אהבה, אכזבה, אושר, תסכול ובדידות.

השיר מלווה בקליפ ססגוני ומעניין, הופק על ידה בסיוע הצלם ניר גולן, עוסק בצורך של הפרט לשמור על המקום האינדיווידואלי בתוך המרחב האינסופי. השיר דן בנושא הקבלה והאהבה של האדם את עצמו, ללא קשר למה שהסביבה מכתיבה או אומרת. את מעין מלווים בין היתר חברי סימפונייט חיפה וניק מילר מסטלה מאריס.

 

 

האופק האחר של אהוד בנאי עד הפעם הבאה

אהוד בנאי.צילום: יובל אראל
אהוד בנאי.צילום: יובל אראל

חודשים מספר לאחר שהשיק את אלבומו האחרון "האופק הבא" חגג אהוד בנאי את מעמד אלבום הזהב לו ולאלבומו הקודם "רסיסי לילה", לחגיגה זו מצטרף כעת קליפ המלווה את השיר "עד הפעם הבאה" מתוך האלבום האחרון, לא נשתף? ברור שכן.

 

 

רוקפור מחממת מנועים להשקה

רוקפור. צילום: יובל אראל
רוקפור. צילום: יובל אראל

ימים ספורים לאחר שחגגו חברי להקת רוקפור את השקת השיר החדש " Too Many Organs " בערב חברים של הלייבל אנובה, הם משחררים לצפייה גם קליפ מעניין המלווה את השיר ובו אפשר לצפות מה ניתן לעשות עם תקליטי ויניל…

הרוקפורים מכריזים על יציאה למסע הופעות חדש ברחבי הארץ במהלך אפריל ובתאריך 09.05. הם יחגגו את השקת אלבומם החדש במועדון הבארבי בתל אביב.

 

 

לאושרי כהן יש חצי ירח

אושרי כהן. צילום: שוקה כהן - יח"צ
אושרי כהן. צילום: שוקה כהן – יח"צ

לאחר השיר הראשון "כפתורים" והופעת ההשקה המוצלחת, משיק אושרי כהן שיר שני "חצי ירח", אותו כתב והלחין. השיר מלווה בקליפ שאף בו מושקע אושרי בכתיבת התסריט ובביומו. יש כאן סיפור על ילד, הילד הוא אושרי בעצמו…

אושרי מספר על השיר והקליפ: "השיר מתעסק ברצון הזה שלנו ״לאכול את כל העוגה״ ולחיות את החיים בפראות העירונית המסקרנת וחסרת המעצורים של לקחת הכל כאן ועכשיו. הרצון הזה מרגיש לי כמו משהו שאף פעם לא יגיע לכדי סיפוק. תמיד נרגיש שזה במרחק נגיעה מאיתנו. הנחת. כמו ילדים נמשיך לרצות עוד ועוד בלי להסתפק. ונמשיך לחלום על מקומות רחוקים כי אולי שם…זה יקרה. לכן הבחירה האומנותית כבמאי להשתמש בילד בעולם של מבוגרים. יש אמנם בבחירה הזו קצת ביקורת על כך שהרצון הזה הוא מאוד ילדותי אבל בשל כך הוא גם מאוד טהור וכן מצד שני. רצון של ילד הוא רצון אמיתי ונקי מתחפושות, והיכולת לחיות כמו ילד נצחי היא מבורכת. כי בינינו- החיים יכולים להיות די משעממים אם לא מתחברים לתשוקות שלנו … "

 

 

אברהם טל לא מבין איך היום עובר עליו

אברהם טל. צילום: יובל אראל
אברהם טל. צילום: יובל אראל

את אברהם טל פגש הבלוג בסתיו כשלקח פסק זמן מההקלטות באולפן, בער לו לחזור לקהל ולעשות קצת ג'אמים, עכשיו אברהם טל מספר על השיר אותו משחרר לקראת השקת האלבום – "…יושבים בלילה חברים מהילדות סביב הבריכה במושב, דיבורים וצחוקים. שומעים את גיסי ,יובל ואת הצחוק של פולט, אחות של המתופף האגדי ז'אן ז'אק גולדברג ועוד חברים…סיפורי ילדות. אני קולט שלא משנה כמה שנים עברו אני מרגיש קרוב לאנשים שגדלתי איתם, אני מחזיק גיטרה פתאום יוצאת לה מנגינה… אני מוציא את האייפון מהר להקליט ומה ששומעים בהתחלה בשיר זו ממש ההקלטה המקורית משם, מאותו הלילה. אחר כך הבאתי את זה לאולפן וסביב זה המשכנו את כל השיר. בשיר הזה אני רואה בדמיוני איש מבוגר הולך ברגל, נדהם מנפלאות עולם, לא מבין איך קורה הנס הזה שכל בוקר מחדש היום עולה עליו ובאותו הרצף גם היום הולך לו ונגמר…"

אז השיר יוצא עכשיו, קצת לפני לפני ליל הסדר, יציאת מצריים, ההליכה הגדולה שלנו במדבר. האלבום החדש "שושנה", יגיע לחנויות בתאריך 12.03.2013

״היום עולה ואני מסתכל רחוק מחפש את קצה הדרך, תוהה מתי נגיע אל הארץ הטובה | אני לא מבין איך היום עולה עלי | אני לא מבין איך הולך לי ונגמר | אני לא מבין איך היום עולה עלי | אני לא מבין איך הולך לי ונגמר.."

 

 

הזמן להתעורר לדג נחש

הדג נחש. צילום: גיא כושי ויריב פיין - יח"צ
הדג נחש. צילום: גיא כושי ויריב פיין – יח"צ

הדג נחש הוא הדו-חי היחידי שיודע לתת את דברו על הבמה ובלי בושה, בדרך לאלבומם השביעי "זמן להתעורר" בהפקתו המוסיקלית של יוסי פיין, משחררים חברי להקת הדג נחש את שיר הנושא, אומרים עליהם שהם מהווים מעין נייר הלקמוס של החברה הישראלית, להקה המצליחה לומר את הדברים בכנות, בטיימינג הנכון ובמידת הבוטות הנדרשת  – עכשיו הגיע הזמן להתעורר.

האלבום יגיע לחנויות לקראת חג הפסח, בינתיים הופעת טרום בכורה – 15.3  יום ו' במועדון בארבי תל אביב, תתחילו להתעורר!

 

 

תתעורר צח פסטרנק

צח פסטרנק. צילום: עמוד הפייסבוק - יח"צ
צח פסטרנק. צילום: עמוד הפייסבוק – יח"צ

צח פסטרנק, בוגר לימודי ג'אז ב"רימון" ומוזיקאי וותיק בסצנה עושה את צעדיו הבטוחים לקראת השקת אלבום בכורה עם שירים פרי כתיבתו והלחנתו, "תתעורר", הנו שיר הלוקח את המאזין לשייט בגבול המטושטש בין עולם האגדות לבין המציאות היומיומית. השיר מצביע ללא פשרות על יצירתו של צח הנובעת מאהבה לרוקנ'רול ומוזיקה אוריינטלית כאחד. האלבום הצפוי – "איש החדר", הופק ע"י צח עצמו והטכנאי והמפיק רונן הלל (יהודה פוליקר, שלמה ארצי, עידן רייכל ועוד), וצפוי לצאת בעוד כשלושה חודשים.

 

 

עלא דקה מזכיר לעצמו

עלא דקה. צילום: רן כליף - יח"צ
עלא דקה. צילום: רן כליף – יח"צ

עלא דקה הגיח לתודעה הציבורית בעקבות הופעתו באודישנים של העונה הנוכחית של "דה וויס", במסגרתם הוגדר כ"פספוס הגדול" של המנטורים. עלא, 18, בן להורים מוסלמים חיי והתחנך כל חייו בקרב אוכלוסייה יהודית בבאר שבע.

את שירו "מזכיר לעצמי" שנכתב והולחן בידי נועם חורב מגדירה שאלת הזהות, איתה עלא מתמודד על בסיס יומי בחייו. אם בטראשריאליטי הוא פספס את ההזדמנות, הפעם הקהל ברשת יתן לו את הסיכוי הבא לחדור לתודעה כמבצע מוכשר.

 

 

הציפור של שרון הולצמן

שרון הולצמן. צילום: כפיר חרבי - יח"צ
שרון הולצמן. צילום: כפיר חרבי – יח"צ

לפני מספר שבועות דווח כאן בבלוג אודות אלבום האוסף החדש של שרון הולצמן המהווה תעודת זהות אישית של יצירתו המוסיקלית בעשרים השנה החולפות, כך כתבתי אז – "שרון הוא מלחין מוכשר, כותב ומבצע בדרך ייחודית", בעקבות האלבום שהופץ לאמצעי תקשורת זומן שרון לתוכנית "מוסיקה היום" של יואב קוטנר בגלי צה"ל בתאריך 17.02.2013, שם התראיין וביצע כמה משיריו, אחד מהם – "ציפור" אותו כתב בימי חברותו ב"אבטיפוס" החליט לשחרר עתה לגלי הרדיו בביצוע מחודש, ואף בגרסה האקוסטית כפי שהוקלטה מגלי צה"ל. שווה האזנה.

 

 

לעברי לידר חם בתל אביב

עברי לידר. צילום: יובל אראל
עברי לידר. צילום: יובל אראל

לפני כחודשיים חגג הבלוג יחד עם עברי לידר וקהל מוזמנים רב את השקת סבב ההופעות החדש "מישהו פעם" ברוב הוד והדר במשכן התיאטרון הלאומי "הבימה", כבוד. אחת האטרקציות במהלך אותו מופע, שנשמרה בסוד מפני הקהל הייתה הצטרפותה של הזמרת שרית חדד לביצוע משותף לשיר שכתב עבורה עברי "בחום של תל אביב" המוכר יותר בכינוי "פרחה במרצדס"..

עתה החליט עברי להשיק את השיר מחדש בביצועו בהקלטה מתוך אחד המופעים בסבב, הבלוג סבור שאכן יש מקום לעשות סיבוב נוסף עם הפרחה במרצדס ומגיש לגולשים את הגרסה הרשמית לצד הגרסה המקורית עם שרית חדד במופע הפותח. מרסדס זה לא רק לפרחות, סעו.

הגרסה הרשמית (ביצוע חי)

הגרסה של הבלוג

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: