סיקור הופעות

הילד על הירח נוחת בעיר הגדולה

מופע השקת אלבום בכורה, להקת ילד על הירח, מועדון האזור, ת"א, מוצ"ש 06.10.2012, אורחים – צחי אלוש, איגי דיין. נכח, צילם ומדווח – יובל אראל.

ילד על הירח, מועדון האזור. צילום: יובל אראל
ילד על הירח, מועדון האזור. צילום: יובל אראל

ילד על הירח הנו הרכב רוק אלטרנטיבי המשלב השפעות מהרוק הבריטי של שנות השמונים והתשעים ועד השפעות מהמוזיקה האלקטרונית העכשווית. ההרכב מבוסס על שני יוצרים, מאור אלוש וזיו זק. הצמד מגיע מיישוב בדרום הנקרא "מיתר", כתיבת ועיסוק במוזיקה זורם בגופם מגיל צעיר וביחד.

"אני וזיו, שנינו, מאז שאני זוכר את עצמי בכלל, היינו ועודנו ילדים של המוסיקה" אלוש מספר "כשכל הילדים שיחקו במיתר כדורגל אנחנו היינו נפגשים להאזין לאלבום שלם, או להריץ ניגונים". בתקופת לימודיהם בתיכון הקימו להקה בשם "האורות" והחלו לעבוד בהקלטות באולפן הביתי,

לאחר השירות הצבאי, עברו מאור וזיו לת"א ובמהלך שנת 2011 החלו לעבוד באולפן בעצם מבלי לדעת לאן יובילו הדברים, את האלבום הראשון הקליטו שניהם לבד בהפקה עצמית ומבלי נגנים נוספים. אט אט צרפו חברים ונגנים נוספים הן להקלטות והן לעבודה על השירים, את רון מרקוביץ' (בס) הכירו כאשר ניגן בלהקת פינג'אן, הייתה כימיה מיידית והוא התחיל להגיע לאולפן כדי להיות חלק מהעבודה על האלבום. במהלך ההקלטות, היו רבים שהשתתפו ועזרו, מלהקת פינג'אן לירן פרידמן שהקליט מספר גיטרות באלבום ועזר בייעוץ מוזיקלי וכיום מנגן קלידים בלהקה. איגי דיין מתופף להקת משינה שניגן תופים בשיר "השד אתה והעתיד", כמו כן יוחאי אלוש שכתב שני שירים מתוך האלבום וכן האח הגדול, צחי אלוש (סולן המרפסות), שליווה אותם לאורך כל הדרך.

מאור וצחי אלוש. צילום: יובל אראל
מאור וצחי אלוש. צילום: יובל אראל

לאחר תקופת חזרות, שיבוץ הרכב סופי והשלמת העבודה על אלבום הבכורה, חגגו אמש את השקתו בהופעה חגיגית במועדון "האיזור" בת"א, מיד לאחר מכן צפויים חברי ההרכב לצאת למסע הופעות ברחבי הארץ.

מועדון האזור היה עמוס לעייפה, ארוע חגיגי שכזה הביא קהל רב שעשה דרכו במיוחד ממיתר שבדרום לעיר הגדולה, לחגוג את השקת האלבום, הורים, בני משפחה, חברים, מלאו את המועדון בישיבה ועמידה.

איגי דיין והירח...צילום: יובל אראל
איגי דיין והירח…צילום: יובל אראל

ילד על הירח, הם – מאור אלוש גיטרה ושירה, זיו זק – גיטרה ושירה, רון מרקוביץ – בס וקולות, לירן פרידמן – קלידים מחשב וקולות, עידו זילברמן על התופים. בהופעה כללו 17 שירים, הן מאלבום הבכורה והן שירים שבוצעו יחד עם אורחיהם – צחי אלוש, האח הגדול שליווה את הפרוייקט, השפעתו וסגנונו ניכרים בצלילי שירי הילד על הירח, אני מציין זאת לטובה, השפעה ברוכה, האורח השני – איגי דיין (מתופף להקת משינה) שיצא בעצמו במסלול עצמאי אותו מלווים האחים אלוש כחברי ההרכב האישי שלו, הצטרף לביצוע כמה שירים, הן שלו והן של הילד על הירח.

מאור וזיו ניצבים בקדמת הבמה (בעצם לא מדובר בבמה אלא בשטיח המפורסם של האזור) אוחזים בגיטרות, מתחלקים ביניהם בקטעי הסולו, מוצאים גם את הנקודה להתפרע, יודעים מתי להשתלב, גם בשירה, גם בנגינה.

הירח רק יכול להתגאות הילדים המשוטטים עליו, השירים, שכאמור קורנת מהם השפעה של הרכבי האלטרנטיב הבריטי עשויים נכון, נוגעים ברגשות, תחושות, אהבה, פרידה, ריחוק, יש בהם גם בלדות עדינות ועשירות בדימויים, כן, הם הוציאו תחת ידיהם אלבום טוב, אני מעריך כי מסע ההופעות המתוכנן ברחבי הארץ יסייע להפיץ את הצלילים הללו הלאה…

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151170735719654.469598.721654653&type=1

וידיאו – קליפים רשמיים

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

תגובה אחת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: