חדשות הסצנה

פסטיבל תחנה מרכזית יערך במועדון הבלוק

החלום העצמאי להפוך את תל אביב למרכז מוסיקלי עצמאי הצטמצם בשל שיקולים אורבניים..

לא, לא קרה כלום, הפסטיבל, יוצאים מהקווים יתקיים כמתוכנן, אולם, לא במיקום שהתבקש וכבר תואם עם הנהלת התחנה המרכזית – על הגג בקומה שש, אלא במתחם מועדון הבלוק הנמצא בקומת הקרקע באגף הדרומי ובחלק מהקומה הרביעית.

אז תרשמו לכם – מוזיקה שיוצאת מהקווים, ראש השנה, יום ב', 17/9, 10:00-22:00, במועדון הבלוק ובחלל קומה 4 הסמוך לו בבניין התחנה המרכזית החדשה, דבש של מוזיקה עצמאית בפסטיבל עירוני בתחומי העיר תל אביב-יפו

מועדון הבלוק מצטרף להפקת הפסטיבל. המועדון והקומה הסמוכה לו במתחם התחנה המרכזית הם שיארחו את הפסטיבל שבמקור תוכנן להתקיים על גג התחנה בשל הגבלות הרעש וחשש לפגיעה בסאונד של ההופעות.

מהפקת הפסטיבל נמסר: "אנחנו שמחים מאד להודיע על שיתוף פעולה של הפסטיבל עם מועדון הבלוק במתחם התחנה המרכזית. מועדון הבלוק הוא מיקום מושלם לקיום פסטיבל תחנה מרכזית, בשל מיקומו, החלל, העשייה המוזיקלית של בעלי הבלוק לאורך השנים ומערכת הסאונד המקצועית והמשובחת במקום".

הבלוג של יובל אראל שמח על עצם קיום הפסטיבל וכפי שראיתם אף עקב באופן מעשי אחרי ימי החימום שהתקיימו באוזןבר ובתדר, ההחלטה על שינוי המיקום לא התקבלה בבלוג כמות שהיא ולכן נערך תחקיר אל מול כל הגורמים המעורבים, ההפקה, המשטרה והעירייה, התמונה המצטיירת קצת שונה, מסתבר כי ההפקה שפעלה באופן מסודר ורציני אל מול העירייה עברה את אישורי המחלקות השונות הנדרשים ואז התעורר עניין הרעש, אז מסתבר שבעיריית תל אביב מתייחסים למוסיקה כאל רעש, בא נאמר שלפי דברי השיר של לוס כפרוס "לא קונה" כן הבלוג לא קונה…

עד שפרוייקט שכזה המבקש להשאיר את צעירי העיר כאן בחג, להביא לכאן את פסטיבל המוסיקה העצמאית, להראות ולהוכיח כי גם בתל אביב אפשר להרים אירועים שכאלו ולא רק בחולות הנגב או יערות הגליל התחתון, מחליטים בעירייה שיגרם רעש, אפשר לחשוב שבמהלך כל השנה התחנה המרכזית מייצרת שקט ושלווה, נו באמת, הרי אין זו פעם ראשונה שהעירייה תוקעת מקלות ביוזמת פרוייקט מוסיקה עצמאית, זכור המקרה של "אינדי סיטי" אירוע שהיה אמור להיות מרכז העניינים בלילה לבן, אף הוא על גג, בסנטר בדיזנגוף, ברגע האחרון העירייה החליטה לא לאשר את קיומו, החלטה שהייתה בין הטריגרים לביטולים כוללים של ארועי מוסיקה בעיר.

אבל בא נחזור לענייננו – יש שמות חדשים בליין אפ – טייני פינגרס, Folo והרכבים נוספים מצטרפים לליינאפ של הפסטיבל. לצערנו חברי ההרכב הירושלמי לורנה בי ביטלו את השתתפותם בפסטיבל.

אל הפסטיבל ניתן להגיע במוניות "המרכז" מכל רחבי הארץ. מוניות השירות יפעלו במהלך החג ויגיעו אל התחנה המרכזית בתל אביב ממספר מוקדים: ירושלים, חיפה, באר שבע, נתניה, ראשון לציון, נס ציונה, רחובות, נצרת עילית, אשדוד ואשקלון.

מכירת הכרטיסים בעיצומה אצל  – האוזן השלישית, אוזןבר, דלי, מיכהטרוניקס, בר קיימא, מרגוזה, תדר, חומוס אבו דאבי, קסבה. 90 ש"ח כעת, 110 ביום האירוע.

ואתם, הקהל, תצביעו ברגליים, במוניות, בדוושות האופניים ותגיעו, כי לא כל יום מתקיים פסטיבל שכזה בתל אביב.

לרכישת כרטיסים און ליין לחצו כאן

כל הפרטים אודות הפסטיבל באתר הבית

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

4 תגובות

  1. להלן תגובת עיריית תל אביב (התקבלה ביום חמישי 13.09.2012 )15:30:

    אז ככה, אחת הבעיות הכי גדולות היו שהם בכלל לא הגישו בקשה לאישור עד שלב מאד מאד מאוחר בפרויקט…בד"כ מגישים בקשות לפרויקטים כאלו חודשים רבים מראש ופה הם התחילו לעבוד ולפרסם הרבה לפני שהם בכלל קיבלו תגובה מהעירייה. אבל העניין המרכזי הוא התאריך. על פי החוק העירייה היא זו שצריכה לאשר או שלא לאשר השמעת מוזיקה תחת כיפת השמיים באירועים שמתקיימים בחוץ ועל פי מדיניותה היא לא מאשרת אירועים במהלך שבתות וחגים. גם מסיבות הרחוב העירוניות שמתקיימות ברוטשילד ובשדרות שאול המלך מופסקות תמיד ביום שישי בערך ב16:30 על מנת שלא להיכנס לשבת. ביום שאחרי ערב ראש השנה, בתחנה המרכזית המוקפת בבתי מגורים ובם בין היתר תושבים מסורתיים ודתיים רבים

    העירייה לא ראתה לנכון לאפשר הופעות תחת כיפת השמיים מ10:00 בבוקר ועד הלילה. אני מניח שהעירייה היתה מאשרת בשמחה אירוע כאמור לו היה מתקיים ביום חול או אפילו סתם בשבת בערב אבל מהבוקר עד הלילה בשבת של ראש השנה נראה למקבלי ההחלטות יותר מדי. הם נפגשו גם עם סגן ראש העיר שהציע להם עזרה בכל דבר שיצטרכו והמליץ להם או להעביר תאריך או להעביר את האירוע פנימה והם בחרו באופציה השניה.

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: