פס קול שבועי

אסף אבידן יוצא מהקופסא…

אסף אבידן בדרך חדשה, משיק אלבום אקוסטי חדש, יוצא למסע הופעות בעולם וחוזר לארץ לחגוג עם אוהביו, שמעו סיפור, האזינו לשירים, מדווח – יובל אראל.

אסף אבידן, צילום: יובל אראל
אסף אבידן, צילום: יובל אראל

 לפני כשנה נכחתי בפעם אחרונה בהופעה של אסף אבידן, הייתה זו השקת האלבום השני של ההרכב אסף אבידן והמוג'וס –  Through The Gale, היה זה אלבום קונספט שהעביר סיפור שלם ומלא דרך שיריו – האלבום עוסק בדמות פיקטיבית בשם קפטן קאיסאוס ואנשי צוותו, היוצאים למסע באוקיינוסים רחוקים.

מאז ההשקה זרמו מים רבים באוקיינוס המוסיקלי, אסף נפרד מהמוג'וס ויצא לדרך חדשה, מסתבר שבמחצית השנה האחרונה, ערך אסף אבידן, מלווה בצ'לנית קרני פוסטל, חמוש עם הגיטרה שלו, מפוחית ושירה, סדרת מופעים אקוסטיים אינטימיים, תגובות הקהל להופעות האינטימיות, האקוסטיות האלה היו מדהימות. הם זכו לחוות את כישורי הכתיבה וההגשה של אסף כמעט פנים אל פנים…

ואז עלה הרעיון – אם אינטימי זה מה שהקהל רוצה – למה לא ללכת עד הסוף? למה שלא לאפשר לקהל הרחב את החוויה המוסיקלית של אבידן והמוזיקה שלו נטו, בחדר קטן, במרחק פנים אל פנים?

הצוות המלווה את אסף שכר חלל קטן בדרום תל אביב, לא בסטודיו. חדר אמיתי, למשך 48 שעות. השאירו את  אסף שם עם הגיטרה. אליו הצטרפו אחד אחד, כמה מהחברים שלו, אחד בכל פעם. ללא חזרות, וללא הכנות, החומרים שבוצעו הוקלטו. ובסופו של תהליך נארזו 19 שירים אל תוך קופסא – Avidan in a Box // Live Acoustic Recordings.

החברים הטובים שארחו לאסף חברה בחדרון הם – רונה קינן, שלומי שבן, קרני פוסטל, דני דורצ'ין וספי ציזלינג.

הנה כאן אפשר להאזין ואף לבצע רכישה מקוונת של האלבום החדש במחנה הלהקות. תהנו.

וכך, עם סיום החורף ומעבר לעונת האביב, הפריחה וההתחדשות, גם אסף אבידן מתחדש, הוא יצא בימים הקרובים לצרפת, לסבב הופעות עם האלבום החדש, שיאו של הטור יהיה ב – לאפריל בתיאטרון לה טריאנון בפריז מול 1,500 איש. לאחר מכן ישוב אסף לארץ למספר הופעות אקוסטיות מצומצמות – ויסיים אותן בשתי הופעות מיוחדות וחגיגיות במועדון זאפה ת"א ביום העצמאות – 25-26/4 – מופע חצות בערב יום העצמאות ומופע ביום העצמאות עם אורחת מיוחדת במינה – רונה קינן.

והנה הצצה של ממש אל אותו חדרון, ראו את אסף מבצע כמה משירי הקופסא.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: