סיקור הופעות

הקרטל חוגגים עם כל מה שהיה

עם כל מה שהיה, הקרטל, השקת אלבום בבארבי, עם חברים –  מרסדס בנד, רד בנד ומאיה איזקוביץ. 28.02.2012 23:00 וצפונה, היה, שמע, ראה צילם ומדווח – יובל אראל ל"חדשות המוסיקה", "סלונה", פורטל "הבילויים" והבלוג של יובל אראל, כמו כן צילום עבור "מאקו" ובלוג "המחתרת".

הקרטל, עם כל מה שהיה, בארבי. צילום: יובל אראל
הקרטל, עם כל מה שהיה, בארבי. צילום: יובל אראל

חגיגה, חיילות, ריקודים, חברים, אורחים, חבורה, לשים לך דיסק, אבא שלך, נערת הנשר, גשם, אלו חלק מהמילים שתמצאו כאן.  יונתן גלילה ויקיר בן טוב, הלו הם "הקרטל", חוזרים אחרי שנתיים עם אלבום שני המניב סדרת שירים מלהיטים, מקפיצים, משמחים, מדובר בקרטל של שמחה…

הקרטל הוקמה בשנת 2008 על ידי הצמד יקיר בן טוב – שירה וקלידים ויונתן גלילה – שירה וגיטרות, מדובר בחברים וותיקים אשר ייצרו סאונד ייחודי, הם עוסקים ברוק המשולב במוזיקה אלקטרונית.

את הפריצה לתודעה הציבורית השיגו לאחר שנה כאשר השיר "לשים לך דיסק", מתוך אלבום הבכורה "זימה", הפך ללהיט חוצה סגנונות, אוכלוסיות והיווה פזמון  נחלת הכלל. עזרה לפרסומם קיבלו מהסדרה הטלוויזיונית מסודרים שבה נעשה שימוש בשיריהם  וכן השימוש בשיר לפרסומת של חברת סלקום.

אחרי שניפקו להיטי רדיו כמו "רציתי לשים לך דיסק" ו"רוקדת עם כולם", חדרו לתודעה והפכו למושא הערצה של קהל צעיר גדול חוזרים יונתן ויקיר עם אלבום חדש "עם כל מה שהיה".

הקרטל, השקת אלבום שני, בארבי. צילום: יובל אראל
הקרטל, השקת אלבום שני, בארבי. צילום: יובל אראל

אז כן, האלבום החדש הוא חגיגה בפני עצמו, והקרטל כפי שהם יודעים יוצקים לחגיגה המוסיקלית גם כמה תמלילים מעניינים, מעבר למקצבים והריקודים, כמו שיר הנושא של האלבום…

עוד כשהיינו קטנים  / ושיחקנו במחבואים / קטפתי לך פרחים / ואת הראית לי את התחתונים /

אוו איי אילו זמנים / ארגז של חול וארמונות גדולים / אוו איי אילו זמנים / נשבענו זה לזו לעולמים /

עם כל מה שהיה / בת זונה / גם עוד עשרים שנה / בת זונה

כך גם עם השיר השלישי באלבום "איפה האבא שיראה אותך ככה", הם ממשיכים במסורת הפלירטוט המדליק, העוקצני, הביקורתי..

איזה כיף עברת לגור בעיר הגדולה / יש לך בית בסגנון ישן קומה ראשונה / וכל לילה את שותה בלי בקרה / איך את אוהבת לאבד הכרה / זיכרון קטן נשאר בתמונה טובה / ויש לך אלף חברים שיאהבו אותה / ובדירה שלך הכל כל כך מלוכלך / תגידי איפה, איפה אבא שלך?

איפה האבא שיראה אותך ככה? / אל תדאגי אני אוהב אותך ככה / ככה כל כך

יקיר ויונתן יודעים גם להביט החוצה מעבר לחדר החזרות, לראות מה קורה מסביב בעולם, לשבץ ולתבל קורטוב של אקטואליה זהירה, מפחידה אך יושבת טוב על הקצב, מובילה תירוץ נוסף לחיזור צעיר, בשיר החמישי באלבום "יתפוצץ העולם" – את ואני בשלנו, שהעולם יתפוצץ..

לפעמים אומרים בחדשות/ שיותר גרוע לא יכול להיות/ כולם נגדנו, נגד החלום/ בקרוב תהיה להם פצצת אטום/ השמש שוב תשקע עמוק בים/ אז למה לעשות מזה עניין/ בואי אלי נשמע אלבום ישן/ בואי ונשכח, נברח רחוק מכאן

שיקפצו פה כולם/ ויתפוצץ העולם

כן, הם סובבים לרוב בעולם של חיזורים, צעירים, נערות, ריקודים, בעולם של צלילים, מנגינות ושירים, הם מבטאים בשיריהם את הרגשותיהם, מחשבותיהם, הסובב אותם, לוקחים את התובנות היומיומיות שלהם ויוצקים אותן לבלנדר של מקצבים, לחנים ושורות פזמון, הקרטל הוא ארגון של שני אנשים הלוקחים את גישתם האישית ומגישים אותה לקהל צעיר, חם ואוהד כחטיבת מוסיקה מרקידה ומשמחת.

איפה האבא שיראה אותך ככה. הקרטל. צילום: יובל אראל
איפה האבא שיראה אותך ככה. הקרטל. צילום: יובל אראל

וכן, האנרגיות שרצו אמש בבארבי יכלו להניע עוד רכבת אחת מנתניה לתל אביב, אתמול, נפתחו דלתותיו של מועדון בארבי מוקדם מהרגיל, אולי היה זה הלילה הגשום, אולי הייתה זו הציפיה להמון סוחף ונרגש שיציף את הכניסה ואכן בשעה עשר בלילה כבר ניצבה שורה ארוכה של צעירים בכניסה למועדון. העין שלי תפסה כמה אנשים מהתעשייה המוסיקלית הצעירה, באו לפרגן, באו להתרשם, באו ליטול חלק. הרחבות במועדון החלו להתמלא בקהל רב, הגיל הממוצע היה עשרים פלוס פלוס, לאוזניים אלו המוסיקה מוכוונת.

השקה זו השקה וכמובן שהנה סיבה למסיבה ולצירוף אורחים לחגיגה, כך הייתה זו הזדמנות טובה לקבל בערב אחד כמה אמנים וחברים מוצלחים, המופע החגיגי כלל אירוח של מאיה איזקוביץ, שבכלל אמורה להופיע עם הרכב נגנים במועדון  בתאריך 06.03.2012, תרשמו ביומן, את חברי להקת מרסדס בנד, שרק לפני מספר שבועות השיקו את אלבומם החדש, כאן, במועדון בארבי, ודרך אגב הם ארחו את יקיר ויונתן במסיבה שלהם.. חברים.. וגם חברי הרכב הבובות החצופות, רד בנד, הצטרף לחגיגה.

לזכותם של יונתן ויקיר ראוי לציין כי הם שלחו חבילת הזמנות מכובדת לבסיס הצבאי בג'וליס ששלח את מיטב בנותיו הצעירות לחגוג ערב במועדון, כתם צוהל ועליז של בנות בירוק זית מלא את מרכז האולם בין שני המפלסים, הן היו פשוט מאושרות מהחוויה הזו, לצאת מהבסיס באמצע השבוע ולהגיע להתרחשות כאן, בתל אביב, ועוד במופע של הקרטל…

הקרטל ומאיה איזקוביץ, מארחים חברים. צילום: יובל אראל
הקרטל ומאיה איזקוביץ, מארחים חברים. צילום: יובל אראל

המופע נפתח בשיר הפותח את האלבום – עד שהגעת, אחריו מחרוזת משולשת משירי האלבום הראשון זימה" ואז הצטרפה מאיה איזקוביץ להרכב על הבמה, הם מתחלקים בנטל…בתחילה מאיה שרה אתה שיר ,סינגל" מאלבומם הראשון של חברי הקרטל ואחריו הקרטל מלווה אותה בשיר שלה is it allright, הקהל מת עליה, פשוט מת עליה, כל הקבוצה הגדולה שעמדה ברחבה התחתונה סמוך לבמה ידעה את מילות השירים, ולא רק של הקרטל, גם של מאיה, הם גם הריעו לה כשעלתה וכשירדה, אוהבים אותה.

המופע ממשיך עם שיר נוסף מ"זימה" – הכל יכול, וכעת חוזרים לסיבה שלשמה התכנסנו…השיר השני  אלבום החדש, "עם כל מה שהיה" אמיתי אשכנזי  עולה עם סקסופון וגונב את ההצגה….

החגיגה באולם פועמת חזק, כעת מצטרפים חברי להקת הבובות החצופות, רד בנד, הם תופסים את קדמת הבמה צוחקים על עצמם, על חברי הקרטל, על הקהל, סרוטים אמיתיים, רד אורבך, פונצ'ו ולפטי משתלטים על הבמה הקהל שבוי, צוחק, רוקד, מתפוצץ, הם עושים שני קטעים, קטע ראפ – I got 5 on it של לוניז, ו – Howlin' For You של הבלאק קיז…

ואז מתפוצץ העולם, אחד הסינגלים המוצלחים של האלבום החדש – "יתפוצץ העולם", זוכה כעת לביצוע משגע, הקהל לא עומד, כולם רוקדים, לדעתי גם עובדי הבמה בצדדים הזיזו את עצמם…

הקרטל מארחים את מרסדס בנד. צילום: יובל אראל
הקרטל מארחים את מרסדס בנד. צילום: יובל אראל

כל מה שהיה עד עכשיו, עם כל הכבוד וכו' היה בסך הכל הכנה להופעתו של כוכב סדרת הטלוויזיה, לא אני לא מתכון ל"תעשה לי ילד", אני מתכוון ל"המיוחדת",  ממש בדיחה טובה, גל תורן שאני זוכר אותו מתפלש על במת האמפיתאטרון בטיילת בת ים וצורח "משנכנס אדר אמא ש'ך זונה…" משחק בסדרה את החוקר הקשוח שאינו בוחל בשום אמצעים להשגת  יעדים ומטרות. טוב, גל זה גל זה גל, וכשהוא עולה מחוזק בגיא שמי ומרסדס בנד לוקחת את המושכות בהופעה, פותחים עם הלהיט של מרסדס  "תאילנד", עוברים למחווה לקרטל עם השיר "לשים לך דיסק" וחוזרים למרסדס עם "מיכלי", מי שהגיע להופעה, הרוויח בגדול.

כעת מתחילים להרגיש את הסוף, מחווה לאריק איינשטיין, אוהב להיות בבית, מהאלבום הראשון, הנה השיר מהאלבום החדש "איפה האבא שלך שיראה אותך ככה" הנשר המפורסם מצטרך לחגיגה על הבמה, הפעם הנשר הוא ממין נקבה, אני מזהה רגליים ארוכות וחטובות על עקבים בסופו של הראש הנשרי הצהוב לבן, וכן גם הנשר יורד לרקוד עם הקהל, יש מנהגים שלא מוותרים עליהם…

זהו, יוצאים וחוזרים, הדרן, רואים אתה סוף מהאלבום החדש, רד בנד מצטרפים למחווה לפרודיג'י – smack my bitch up, והם מסיימים בשיר אחרון, עוד אחד מהאלבום הראשון – ככה זה כשאוהבים / החיים כבר לא כל כך קשים / אבל כשהוא פונה אלייך / מבפנים אני רוצה… לצאת עלייך!

בחוץ הגשם הפסיק לכמה רגעים, הזדמנות לרוץ לרכב ולחזור הביתה.

 

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150631185239654.406947.721654653&type=1&l=45ca0a70fc

וידיאו

הערה: בשל הסכם עם "וואלה!" ששידרו את המופע לייב לא נתנה אפשרות לצלם וידיאו באופן מסודר ומורשה, אז נחסכה ממני המטלה הזו..אולם לקראת סוף המופע פנו חברי הקרטל לקהל וביקשו לשלוף סמאטרפונים ולצלם ולעלות ליוטיוב, אז הנה אחד שכבר העלה…

עם מרסדס בנד

עם רד בנד בהדרן

והנה שלושה קליפים שאני צילמתי במופע של הקרטל בבארבי בשנת 2009

קליפ פרומו למופע

 

סינגלים מהאלבום

הקרטל – שיתפוצץ העולם

הקרטל – איפה האבא שיראה אותך ככה

הקרטל – עם כל מה שהיה [בת זונה]

ושניים מהאלבום הראשון – זימה

רציתי לשים לך דיסק

אוהב להיות בבית

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: