כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

חדשות בינלאומיותחדשות הסצנה
כולל וידאו

אריק קלפטון תומך בחמאס

הגיטריסט המוערך פרסם פוסט ברשת לפיו ניתן להבין כי הוא תומך בחמאס, כל הפרטים

המוזיקאי המוערך אריק קלפטון, עומד מאחורי שורת הרכבי רוק מפוארים עוד משנות השישים ועד היום – "ציפורי החצר", "בלוזברייקרס", "קצפת", "אמונה עיוורת", "דרק והדומינוס", אלבומי סולו מופתיים כ – "E.C. Was Here" ו – "461 Ocean Boulevard", זאת לצד תפקיד אורח בגרסה הקולנועית של אופרת הרוק "טומי" של להקת "המי" בדמות הכומר המנגן לצידו של ג'ון אנטוויסטל מהלהקה בתפקיד ההילר המרפא נכים וחולים עם מגן דוד ובו תמונתה של מרילין מונרו. לקלפטון נדבק הכינוי "Slowhand " בעקבות תיפוף על הגיטרה בעת שהחליף מיתר בגיטרה.

כל השיאים המוזיקליים והאמנותיים הללו נמחקו באחת כאשר אתמול פרסם אריק קלפטון בחשבון האינסטגרם שלו סרט תחת הטייטל "קולו של ילד" ובו מופיעות תמונות של ילדים מרצועת עזה לצד הפגנות פרו פלסטיניות מרחבי העולם על רקע נגינתו בגיטרה.

אריק קלפטון שהופיע לראשונה בישראל בשנת 1979 תפס כעת עמדה המתעלמת לחלוטין מהטבח האכזרי וההתעללות לצד חטיפת מאתיים וארבעים אזרחים ילדים וקשישים מישראל באותה שבת שחורה ב -7 באוקטובר. עמדה אנטישמית מוצהרת ובכך הוא מצטרף לשונאינו המוצהר אקס פינק פלויד רוג'ר ווטרס.

למרות ההערכה הרבה שעולם המוזיקה ואלפי ישראלים מרגישים כלפיו כיוצר ומוזיקאי הוא הקדיש את הסאה והתגובות לא אחרו להגיע.

כך הגיב המוזיקאי והיוצר הישראלי תמיר גרינברג – "מר קלפטון, אני מעריץ אותך בכל ליבי. בפוסט הזה אני חייב לבקש ממך להתבונן לעומק בעובדות ולא לשתף בתעמולה רדודה וחסרת משמעות. למותם של פלסטינים וישראלים יש סיבה אחת – חמאס. הם מקור הרוע. פרסום הסרטונים הריקים האלה רק הופך את ישראל לנבל כאשר רק ישראל היא התקווה האמיתית היחידה של העם הפלסטיני."

כך עידן רייכל הגיב לפוסט של קפלטון – "חמאס רצח מאות ילדים ב-7 באוקטובר. וחטפו עוד רבים. ועוד לא שמענו ממך מילה. תתבייש לך."

המוזיקאי והגיטריסט הישראלי אביב בן עזרא הגיב כשהוא מצטט מתוך מספר משיריו של קלפטון תוך עדכון אקטואלי למילים, כך עם השיר "לילה" – "Layla ! You got me on my knees. Layla, i'm begging darling, please. Layla, please don't chop my head off like hamas !"

לצד המוזיקאים הצטרפו עשרות ישראלים ויהודים שהגיבו לקלפטון והעמידו אותו במקומו כאנטישמי החדש…

קלפטון בתפקיד המטיף והמרפא באופרה של להקת המי

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d