כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

קליפים חדשים

ירון בן עמי – בלוז שנה רעה

ירון בן עמי משחרר שיר חדש שנכתב והולחן בצל המערכה - "בלוז שנה רעה", האזינו

בלוז שנה רעה הוא תגובת בטן, שיר מעכשיו על עכשיו – בלוז מקומי מאד, שנכתב בהדרגה במהלך הסתיו הקשה הזה. ירון בן-עמי, בלוזיסט עברי ותיק ומסור, התחיל את כתיבת השיר מתוך חוויותיו האישיות, אבל סיים את הכתיבה בימים הראשונים לאחר טבח 7.10. השיר הוקלט באופן ספונטני, ושוגר אל העולם כהתפרצות רגשות שלאחר האסון.

כדרכם של בלוזים, הבלוז כורך את האישי ואת הציבורי ללא אבחנה. את נגינת הגיטרה הייחודית ואת קולו המחוספס של ירון מלווים הזמרת אסתי זוהר-כרמל ונגן המפוחית אייל קדושים. העצב והזעזוע משתקפים בנגינה ובשירה לא פחות מאשר במילים המינימליסטיות, אשר מייחלות ללא הרף לדבר אחד – מתי כבר השנה הרעה הזאת תעבור?

ירון בן-עמי הוא מאושיות סצנת הבלוז הישראלית. הוא כותב, מנגן ושר בלוז עברי בכל רחבי הארץ. על אף שאיננו מרבה להקליט, הפעם הרגיש דחף עז לזעוק את הזעקה – גם בתקופה שבה השדה הטבעי שלו, הופעות חיות, איננו פעיל כמעט. כי לא לנגן זה פשוט לא מה שבלוזיסטים עושים…

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d