כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

קליפים חדשים

כפיר בן ליש – התקווה

המוזיקאי כפיר בן ליש מבצע את ההמנון הלאומי "התקווה", ואתם חייבים להאזין

אין זה עוד ביצוע התואם למקור של ההמנון הלאומי כפי שהולחן על ידי שמואל כהן למילותיו של נפתלי הרץ אימבר, לא ולא, המוזיקאי כפיר בן ליש, ברגע של חששות מהלא נודע, מהפחדים בלילות בעקבות מאורעות המלחמה, לקח את מילותיו של ההמנון הלאומי, ההמנון שאמור לאחד את כל אזרחי ישראל יחדיו אם לא את כל היהודים ברחבי העולם לשאיפה העתיקה לעלות לרגל לירושלים בירת העם היהודי מיני דורות, כפיר הלביש את המילים בלחן שכתב דני סנדרסון לשיר "גלשן" (רק אני והגלשן שלי..) אשר נכלל באלבום הבכורה שלו כאמן סולו משנת 1982, כפיר האט את הטמפו והעבירו למשקל בלוזי ויצר רגעים קסומים של תקווה הנולדים מתוך רגעי החרדה בבחינת האור בקצה המנהרה. עינת דזנט תיעדה בווידאו. הטו אוזן.

כך כפיר על הביצוע המיוחד – "הפחדים מהלא נודע, במיוחד בלילות, מחלצים ממני הרמות בלוז ואילתור אינטרפרטציות לא צפויות. הלחן של סנדרסון עשה לי אסקפיזם לכמה דקות על התקווה שנשמעת עכשיו, בצדק, עצובה כל כך בקטע דרמטי של השלמה עם גורל. עד שלא יחזירו אותם הביתה ליבי לא יפסיק לדמם. חפוי ראש, אני לא מסכים שלא להתרומם. בתוך עמי המתוסבך אני יושב🇮🇱⚖️🏄💙🏄‍♀️עם הנצח. ועם עינת דזנט, כפרה עליה, שיודעת הרבה דברים בין השאר גם להנציח📸"

"כָּל עוֹד בַּלֵּבָב פְּנִימָה
נֶפֶשׁ יְהוּדִי הוֹמִיָּה
וּלְפַאֲתֵי מִזְרָח קָדִימָה
עַיִן לְצִיּוֹן צוֹפִיָּה

עוֹד לֹא אָבְדָה תִּקְוָתֵנוּ
הַתִּקְוָה בַּת שְׁנוֹת אַלְפַּיִם
לִהְיוֹת עַם חָפְשִׁי בְּאַרְצֵנוּ
אֶרֶץ צִיּוֹן וִירוּשָׁלַיִם"

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d