חדשות בינלאומיותחדשות הסצנה
כולל וידאו

ג'ין בירקין הלכה לעולמה

השחקנית, הבימאית והזמרת הבריטית - צרפתיה ג'ין בירקין הלכה לעולמה בגיל 76.

בסוף השבוע הלכה לעולמה ג'ין בירקין, בת 76, שנתיים לאחר שלקתה בשבץ מוחי. בירקין הייתה שחקנית וזמרת ממוצא בריטי שפעלה בצרפת.

את חשיפתה הגדולה לעולם הרחב בשנת 1969 כקול הכי סקסי חבה ג'ין בירקין לסרג' גינסבורג אשר כתב את השיר החושני "אני אוהבת אותך… גם אני לא" (Je t'aime… moi non plus), בתחילה התכוון גינסבורג לתת אותו לשחקנית בריז'יט בארדו אולם היא החרטה על כך וביקשה לגנוז את ההקלטה. גינסבורג שב והקליט את השיר כדואט עם ג'ין בירקין. השיר עוסק באקט מיני ומלווה בגניחותיה של בירקין. הוא עורר סערה ונאסר לשידור על ידי תחנות רדיו באיטליה, ספרד ובריטניה. עם זאת בישראל לא נאסר שידורו והוא כיכב במצעד הפזמונים של "גלי צה"ל". גינסבורג כתב לבירקין אלבום שלם.

הדואט היווה את המקפצה של בירקין לעולם המשחק והשירה וכיכבה בעשרות סרטים לצד אלבומים שהוציאה. מאוחר יותר היא אף פעלה כבמאית בסרטי קולנוע. בירקין ביקרה בישראל מספר פעמים וביקורה האחרון היה בשנת 2018 במסגרת פסטיבל "פרנקופולי" באשדוד.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: