חדשות הסצנהחדשות מקומיותמחזות זמר בתאטרון
כולל וידאו

התיאטרון הקאמרי – זו התכנית לעונה הבאה

במסגרת פרזנטציה הציגו אנשי התיאטרון הקאמרי את הצפוי לעונה הבאה, לצד מחזות מקוריים, מתורגמים, מיוזיקלס וגם קול קורא למחזאים מקומיים לנסות את מזלם, כל הפרטים

הבוקר התקיימה בתיאטרון הקאמרי פרזנטציה בה הוצגו המחזות שיעלו בעונה החדשה 23-24. לפני שאגע בתחום החשוב מבחינתו – המיוזיקלס, מחזות הזמר וההצגות המוזיקליות, אציג את החידושים בתיאטרון שהוצגו הבוקר עם הצצה לרפרטואר החדש הכולל תמהיל ז'אנרים מגוון –  קלאסיקות, מחזאות מקור, מחזאות בינ"ל, מחזות המבוססות על ספרים ומחזות זמר.

קרן מור רמי ברוך ונטע גרטי בקטע מהמחזה "המלך עומד למות" צילום יובל אראל
קרן מור רמי ברוך ונטע גרטי בקטע מהמחזה "המלך עומד למות" צילום יובל אראל
משי קליינשטיין בתפקיד מוזיקלי חדש - מלצרית. צילום יובל אראל
משי קליינשטיין בתפקיד מוזיקלי חדש – מלצרית. צילום יובל אראל
נעמי אהרון גל אקא NUNU תככב במיוזיקל חדש בקאמרי - "כאפות". צילום יובל אראל
נעמי אהרון גל אקא NUNU תככב במיוזיקל חדש בקאמרי – "כאפות". צילום יובל אראל

ואלו ההכרזות החדשות בכותרות

מצטרפים חדשים לתיאטרון הקאמרי בעונה הקרובה הם השחקנים יניב ביטון, עוז זהבי, משי קליינשטיין, אפרת בן צור ויוצרת המוסיקה נעמי אהרוני גל (נונו).

בשורה נוספת היא פרויקט חדש: "המחזמר הבא שלנו", קול קורא ליוצרי מחזות זמר לשנת 2024. לראשונה יעניק הקאמרי תקציב פיתוח וליווי מקצועי למחזמר – זאת לאור ההצלחה של "החב"דניקים", המחזמר המצליח של התיאטרון בשנה החולפת שהביא כמאה אלף צופים לתיאטרון עד כה.

 ולראשונה בישראל: "מלאכים באמריקה" חלק ב'

לקראת סוף 2023 – ולראשונה בישראל – יעלה החלק השני של "מלאכים באמריקה", יצירת המופת שמתרחשת בשיאה של מגיפת האיידס בניו יורק בסוף שנות ה-80. חלקו הראשון של המחזה עלה בקאמרי לפני חודשים אחדים וזוכה לביקורות חסרות תקדים. בכך יוצגו בקאמרי שני חלקיו של האפוס המרהיב זוכה פרס הפוליצר ופרס הטוני.

 השחקנים המצטרפים לקאמרי יגלמו את התפקידים הבאים – יניב ביטון בתפקיד הראשי ב"כח עליון" (לצד כינרת לימוני ובבימויו של המנהל האמנותי גלעד קמחי), המבוסס על סרטו של הבמאי השוודי המוערך רובן אוסטלונד, על משפחה שיוצאת לחופשה בהרי האלפים, וכשמפולת שלגים מאיימת על המשפחה – האב נוטש ובורח.

עוז זהבי יופיע ב"להעיר אריות" עפ"י ספרה של איילת גונדר גושן (לצד רות אסרסאי ובבימויה של שירילי דשא). זהבי יגלם רופא בכיר שהיה מעורב בתאונת פגע וברח בה פגע בעובד זר, ונסחט ע"י אשתו.

משי קליינשטיין תגלם את התפקיד הראשי במחזמר "מלצרית" (לצד טלי אורן, נוי הלפרין ואלי גורנשטיין, בבימויו של עידו רוזנברג), על מלצרית בדיינר אפרורי, שחייה מקבלים תפנית מרהיבה עם הגעתו של רופא צעיר לעיירה.

אפרת בן צור תגלם את מדיאה במחזה היווני המיתולוגי מאת אוריפידס על אישה נבגדת שיוצאת למסע נקמה מחושב ומזוויע (לצד מיכה סלקטר ובבימויו של במאי הבית עירד רובינשטיין).

יוצרת המוסיקה נעמי אהרוני גל (נונו) כתבה והלחינה את המוזיקה במחזמר המקורי "כאפות" מאת גיתית פישר ושיר ראובן, שיעלה במהלך 2024.

עוז זהבי חוזר לתיאטרון הקאמרי. צילום אור גפן
עוז זהבי חוזר לתיאטרון הקאמרי. צילום אור גפן
יניב ביטון מצטרף לתיאטרון הקאמרי. צילום אור גפן
יניב ביטון מצטרף לתיאטרון הקאמרי. צילום אור גפן
עמוס תמם יככב בעונה החדשה של התיאטרון הקאמרי. צילום אור גפן
עמוס תמם יככב בעונה החדשה של התיאטרון הקאמרי. צילום אור גפן
קרן מור תככב בעונה החדשה של התיאטרון הקאמרי. צילום אור גפן
קרן מור תככב בעונה החדשה של התיאטרון הקאמרי. צילום אור גפן

במהלך המפגש הבוקר הצהירה מנכ"לית התיאטרון הקאמרי החדשה יפעת צחי – קיראל – "הקאמרי לא מפחד לגעת בנושאים מורכבים ולנהל דיאלוג כן וקשוב עם הקהל, והקהל שלנו מוכיח שהוא לא מפחד מאתגרים וסומך על הבחירות האמנותיות שלנו. הרלוונטיות והעומק שהעונה הבאה מתעסקת בהם, הם ביטוי לביטחון ולאמון שהקהל נותן בנו״.

בואו וניגע בכמה מהפקות התיאטרון המיועדות לעלות

המלך עומד למות

במהלך פרזנטציה לתקשורת בתיאטרון הקאמרי בצעו השחקנים רמי ברוך, קרן מ ור ונטע גרטי דיאלוג הלקוח מתוך המחזה "המלך עומד למות"  מאת המחזאי אז'ן יונסקו אשר תורגם על ידי תום חודורוב ועירד רובינשטיין שגם ביים. במחזה ישחקו השחקנים רמי ברוך, קרן מור, נטע גרטי, מיכה סלקטר, איה גרניט שבא ומתן און ימי. הוא עוסק בכך שימי גדולתו של המלך בראנז'ה כבר מאחוריו. הממלכה קורסת, נתיניו ברחו לכל עבר, הצבא אינו מציית לו והוא איבד את כל כספו ורכושו בהילולה פזרנית. אשתו והרופא שלו מנסים לשכנע אותו לקבל את המוות הקרב, אך המלך נאחז בחיים ובכיסא בכל כוחו ומסרב לצאת למסע האחרון, הבלתי נמנע.

תיעוד וידאו – יובל אראל.

 

מלצרית

במהלך פרזנטציה לתקשורת בתיאטרון הקאמרי בצעו השחקנים משי קליינשטיין, טלי אורן ונוי הלפרין קטע שירה מתוך המחזמר "מלצרית" אשר נכתב בידי ג'סי נלסון עם מוזיקה ומילים מאת שרה בארליס המבוסס על סרט מאת אדריאן שלי בתרגומו של דורי פרנס ובבימויו של עידו רוזנברג.

המחזנ מביא את סיפורה של ג'נה, מלצרית צעירה המתמחה בהכנת פאי בעיירה קטנה ונידחת. כל יום, אותן שעות, אותם לקוחות, אותם חיים אפורים בין סירים ומחבתות, בלי חלומות; עם בעל שהיא מזמן הפסיקה לאהוב, שמכניס אותה להריון מאד לא רצוי. כשרופא צעיר מגיע לעיירה, נוסף טעם חדש לחיים של ג'נה ושל שתי חברותיה לצרות ולמלצרות. לצ ידן של משי, טלי ונוי ישחקו עופרי ביטרמן, אלי גורנשטיין, גלעד שמואלי, רפאל עבאס ודויד בילנקה.

תיעוד וידאו – יובל אראל.

 

כאפות

במהלך פרזנטציה לתקשורת בתיאטרון הקאמרי בצעה המוזיקאית והשחקנית נעמי אהרוני Nunu קטע שירה מתוך המחזה אשר נכתב בידי גיתית פישר ושיר ראובן לילך, המחזה פותח באמצעות תמיכת "עתיד התיאטרון" – יוזמת עיריית תל אביב – יפו לעידוד מחזאות צעירה בתיאטראות העיר. והוא צפוי לעלות בשנת 2024.

העלילה עוסקת  תלמידה מופרעת, מתאהבת בגל, נערה שקדנית ומרצה. לילך משכנעת את גל להצטרף למסע לפולין, בתקווה ששם, במקום בו הכל יכול לקרות, גל תתאהב אף היא בלילך. מכאן מתחיל מירוץ להשגת הכסף לנסיעה – משימה שתדרוש מהן לפרוץ את הגבולות של עצמן בתוך הג'ונגל הרגשי של גיל ההתבגרות.

דרמה קומית מנפצת אתוסים, על התבגרות, חברות ואהבה, ועל איך הרגש היפה ביותר עלול לגרום לנו לעשות את המעשים המכוערים ביותר.

תיעוד וידאו – יובל אראל.

 

מבין שלל המחזות המיועדים לעלות מעל בימת תיאטרון הקאמרי בשנה הבאה מצוי גם מחזה  מוזיקלי נוסף  – Dear Evan Hansen, זהו מחזמר עטור פרסים (בהם שישה פרסי טוני), שכבש את הבמות בברודווי ובלונדון. המחזה נכתב בידי סטיבן לבנסון. מוזיקה והמילים על ידי בנג' פאסק וג'סטין פול. על הבימוי אחראי עמית אפטה. עד עתה הוכרז רק השחקן אלון סנדלר כמי שישתתף במחזמר.

העלילה עוסקת בדמותו של אוון הנסן,  תלמיד תיכון שסובל מנידוי חברתי. לאחר התאבדות של נער מהכיתה, הוריו של הנער חושבים בטעות שאוון היה חברו הקרוב, ומנסים דרכו להכיר את עולמו של בנם. על מנת שלא לאכזב את ההורים הכואבים וכדי שלא לאבד את החיבוק החם שלו זכה לפתע מחבריו לכיתה, אוון אינו מעמיד אותם על טעותם. אט-אט השקר הקטן הופך לרשת סבוכה של שקרים עד לאובדן שליטה מוחלט. זהו סיפור מרגש על התבגרות, על זהות ועל הצורך של כולנו להרגיש שייכים.

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: