קליפים חדשים

דודו טסה וג'וני גרינווד – מעורר קנאה

שיר נוסף בפרויקט חוצה עולמות של דודו טסה וג'וני גרינווד, הפעם מצטרף הזמר קארר אל סעדי, הטו אוזן

כזכור, דיווחנו כאן אודות הפרויקט המשותף של המוזיקאי הישראלי דודו טסה ועמיתו מלהקת רדיוהד ג'וני גרינווד – האלבום Jarak Qaribak, כעת יוצא לאור שיר נוסף מתוך האלבום, בשיר הנוכחי משתתף הזמר העירקי הנפלא קראר אל סעידי. השיר  – "Ya Mughir al-Ghazala" – "יא מוע'יר אלע'זאלה" (בתרגומו לעברית – "מעורר קינאה"). גם שיר זה מגיע מהאוצרות האתניים הבלתי נדלים של שורשיו המוזיקליים של דודו טסה.

כך דודו על השיר החדש – "החיבוק שג'וני גרינווד ואני קיבלנו מכם כאן ובכל העולם בשבועיים האחרונים  מרגש אותי על אמת! תודה. אנחנו חושפים כעת ביצוע לייב מתוך הפרויקט שלנו, ג'ארק קריבק: "יא מוע'יר אלע'זאלה" ("מעורר קינאה"). את קירי (קראר אל סעדי) , הזמר הנפלא שמבצע את השיר, לא הייתי מכיר לולא הרשתות החברתיות. לפני זמן מה הגיע אלי וידאו באינסטגרם,
ובו רואים, בחור, נוהג ברחובות בגדאד ושר בהתלהבות שיר של סבי, כשברקע מתנגנת ברדיו ההקלטה המקורית מלפני 70 שנה. בהמשך, כשהגעתי לאירופה, קבענו להיפגש בווינה. פגשתי את קירי, זמר מעירק, ובחור מקסים, והכל התחבר וזרם לנו בטבעיות. כל מה שהצלחתי לחשוב עליו בדרך חזרה למלון זה כמה יופי, תרבות ואנושיות אנחנו מחמיצים כשאנחנו עסוקים בשוני, בגבולות ובמגבלות. כך יחד עם ג'וני גרינווד, אמן ענק שממלא אותי בהשראה, החל הרעיון לאלבום, שמהותו חציית גבולות, חיפוש החיבור ולא השוני. השילוב בשיר – "יא מוע'יר אלע'זאלה", שמקורו בתימן ארץ מוצאו של אבי,  וקירי שהוא במקור מבגדד עיר הולדתה של אימי, יחד עם הגיטרה המדהימה של ג׳וני,  יצרו משולש מעניין וחדש עבורי. ג׳ארק קריבק"

כמה נכונים וכל כך צודקים דבריו של דודו כדרך חיים באופן כללי ובעולמות המוזיקה בפרט, מוזיקה זה עניין שממיס גבולות.

האלבום במלואו יצא לאור בתאריך 9 ביוני, ובתאריך 10.11.23 הפרויקט יופיע בפסטיבל הנחשב Pitchfork Music Festival בלונדון.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: