חדשות הסצנהחדשות מקומיות
כולל וידאו

הבימה – עושים כבוד ליהודה פוליקר

במסגרת סדרת גיבורי תרבות התקיים בתיאטרון הלאומי הבימה מופע מחווה ליהודה פוליקר, הוא בא בעצמו, היה כיף.

כחלק מסדרת מופעי המחווה לגיבורי התרבות של ישראל המתקיימים במסגרת האירועים המיוחדים של התיאטרון הלאומי הבימה, התקיים בסוף השבוע אירוע הצדעה ליוצר, המלחין והזמר – יהודה פוליקר.

בתיאטרון הלאומי הבימה מגדירים את יהודה פוליקר כאחד מעמודי התווך של המוסיקה הישראלית בארבעים השנים האחרונות.

אין ספק כי מאז שפרץ לתודעה כמוזיקאי בלהקת "בנזין", דרך כתיבתו ושיתופי הפעולה שלו עם אמנים אחרים, ועד אלבומי הסולו המופתיים שיצר, הרי יצירתו של פוליקר היא חלק בלתי נפרד מן הזהות של החברה הישראלית.

במופע המחווה שהתקיים אמש וגם היום בשעות הצהריים באולם על שם חנה רובינא בתיאטרון הלאומי הבימה נטלו חלק חברי להקת שלווה, לאה שבת, יהודית תמיר, ג'קו אייזנברג, דורון מזר, נעם קליינשטיין, מאיה אברהם, אוהד חיטמן, טריפונס ושחקני תיאטרון הבימה אשר בצעו מבחר משיריו של פוליקר, ביניהם – "פחות אבל כואב", "חופשי זה לגמרי לבד", "פנים אל מול פנים", "התחלה חדשה", "רדיו רמאללה", "שלל שרב", "דברים שרציתי לומר", "כשתגדל" ועוד רבים וטובים.

יהודה פוליקר התארח במופע וקיבל מידיו של מנכ"ל הבימה נעם סמל את "אות גיבור תרבות ישראלי" שציין כי יהודה פוליקר נכנס היום להיכל התהילה של התרבות הישראלית. פוליקר שהיה נרגש מאוד מהמחווה והמעמד אמר – ״ריגשתם אותי מאוד, מאחל לנו שנהיה בריאים, נקווה שיסתדר פה המצב במדינה ושיהיה לנו טוב יותר מאיך שהיה״.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

מוטי קמחי

צלם עיתונות עוד מהימים שבאמת קראו כאן עיתונים מנייר, נקבו בשם של עיתון, מוטי היה צלם במערכת, בעצם בשטח. מוטי גם שרוף על מוזיקה טובה, אולדסקול ישראלי של המאה שעברה, רוק, ג'אז, דברים טובים. מעת לעת כשהוא לא מוזעק לצלם אסיפת בחירות או הפגנה הוא מוצא את הזמנן להביא עבורנו מטעמי צילום מהופעות.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: