חדשות בינלאומיותחדשות הסצנה
כולל וידאו

חוויית Israel Calling חוזרת

האירוע המארח חלק מהמתחרים באירוויזיון בישראל - Israel Calling יתקיים השנה בהאנגר 11, כל הפרטים

זה כבר הפך למנהג קבוע מידי שנה, אירוע Israel Calling חוזר גם השנה עם רכבת אווירית של כוכבי אירוויזיון 2023 אשר תנחת בראשית אפריל בישראל למשך שלושה ימים.

במהלך שהיית הכוכבים בישראל הם יטלו חלק בנטיעות ביער האירוויזיון של קרן קימת לישראל וישתתפו במופע פרומו ענק בו יבצעו את השירים איתם יתחרו באירוויזיון 2023.

האירוע יתקיים בהאנגר 11 בנמל תל אביב, בתאריך 3 באפריל, רגע לפני תחרות האירוויזיון שתיערך בחודש מאי בליברפול, בריטניה ויתקיים בסימן 50 שנה להשתתפות ישראל בתחרות האירוויזיון ובסימן 75 שנה למדינה. מנחות המופע הן דפנה דקל וסיגל שחמון – שיתאחדו שוב על הבמה 24 שנים לאחר שהנחו יחד את אירוויזיון 1999 בירושלים, בעקבות זכייתה של דנה אינטרנשיונל בתחרות.

אירועי Israel Calling הקודמים, בהשתתפות עשרות מדינות מרחבי אירופה, זכו להצלחה ולאהדה רבה בקרב האמנים והמשלחות והיוו מנוע צמיחה משמעותי לחשיפת אמני האירוויזיון בקרב המדינות המשתתפות ולהצלחתם בתחרות. בנוסף לכך, הם העניקו לישראל חשיפה חיובית רחבה באמצעי התקשורת וברשתות החברתיות בכל רחבי אירופה ותרמו רבות להבלטת סיפורה של ישראל בעולם. חלקם אף הפכו למעין שגרירים של המדינה והם נהנים לשוב לישראל גם באופן פרטי.

פרויקט Israel Calling הינה יוזמה של המפיקה הישראלית טלי אשכולי. האירוע יתקיים בשיתוף משרד החוץ, משרד התרבות וקרן קימת לישראל.  האמנים יבלו בישראל שלושה ימים, במהלכם ייקחו חלק בנטיעות ביער האירוויזיון של קק"ל, אירוע גאלה, מסיבת עיתונאים ועוד.

שיאו של הביקור אירוע מוזיקלי ענק – מיני אירוויזיון LIVE בפני הקהל הישראלי שישודר ברשתות החברתיות לכל רחבי אירופה. המופע יכלול את שירי האמנים אשר ישתתפו באירוויזיון 2023  והפתעות נוספות.

כך שר החוץ אלי כהן – "אירוע Israel Calling המתקיים בארץ גם השנה לקראת האירוויזיון הוא חגיגה ססגונית ושמחה של מוסיקה, המאחדת את אומות אירופה – ממש כמו התחרות עצמה. מרגש לראות שבשנת ה-75 למדינת ישראל מגיעים לכאן אמנים מכל רחבי אירופה לחגוג איתנו ביחד לפני שהם נוסעים להופיע על הבמה הגדולה בעולם. אני גאה על כך שמדינת ישראל לוקחת חלק בחגיגה הזו ושמח לארח אצלנו אירוע בינלאומי שיביא לכאן אמנים, מובילי דעה ועיתונאים מכל רחבי אירופה, שיזכו להכיר את מדינתנו היפה מקרוב."

וכך שר התרבות והספורט מיקי זוהר – "אני גאה לבשר על כך שלראשונה משרד התרבות והספורט בראשותי מצטרף ליוזמת אירועי "Israel Calling", שמעניקה חשיפה בינלאומית לתרבות, לאמנות ולמוזיקה הישראלית. אירוח המשלחות לאירוויזיון מהווה קרקע פורייה לטיפוח הקשרים הבינלאומיים, להסברה ישראלית ולשיתופי פעולה בין אמנים ומוזיקאים מכל רחבי אירופה לבין מקביליהם הישראלים. בתקציב האחרון, ולאחר מאמצים רבים, הגדלתי את תקציבי המשרד לטובת קיום אירועים והפקות בינלאומיות בתחומי התרבות והספורט, המוסיפים יוקרה למדינת ישראל".

יו״ר קק״ל יפעת עובדיה לוסקי: ״קק״ל גאה לקחת חלק בחיבור של מדינת ישראל למובילי תרבות משפיעים ברחבי אירופה. האירוח והמופע שיתקיימו בארץ בסימן 50 שנים להשתתפות ישראל בתחרות ו-75 שנים לעצמאותנו יסייעו בהכרת התרבות הישראלית המפוארת שבנינו כאן בזכות הגיוון והיופי של החברה הישראלית. אין לי ספק שהביקור ביער וברחבי ישראל ייטע בחברי המשלחת והאומנים זיקה אמיתית למדינת ישראל״.

יוזמת ומפיקת "Israel Calling", טלי אשכולי – "אני נרגשת להפיק בישראל פעם נוספת את אירוע הפרומו לאירוויזיון “Israel Calling”, שכבר הפך למסורת של חגיגה מוזיקלית בינלאומית, צבעונית ושמחה, לה מצפים מדי שנה חובבי התחרות מישראל ומכל רחבי אירופה. השנה נקיים את המופע בסימן חגיגות היובל להשתתפות ישראל באירוויזיון, חגיגה מאחדת ונקודת ציון מרגשת עבור כל ישראלי, דווקא בימים לא קלים אלו. כמו בכל שנה, יגיעו למופע אמנים, משלחות, עיתונאים ובלוגרים מכל רחבי אירופה, אשר יזכו להיכרות מקרוב עם החוויה הישראלית המיוחדת. אני שמחה על ההזדמנות הנוספת להציג את מדינתנו היפה, את התרבות העשירה שלנו ואת הישראלים החמים בפני האמנים והתקשורת האירופאית, ורואה בכך שליחות אמיתית. אני מזמינה את הקהל הישראלי החם והמחבק להצטרף לחגיגת האירוויזיון הבינלאומית, לשיר, לרקוד ולשמוח עם האמנים והמשלחות. זו לא רק חגיגה של מוזיקה, זו חגיגה של ערכים אוניברסליים משותפים, של חיבורים ושל אחווה. בהזדמנות זו אני רוצה לברך את חברי המשלחות והעיתונאים בברכת ברוכים הבאים והשבים לישראל, כולנו מצפים בקוצר רוח לבואכם. דבר אחד בטוח: יהיה כיף!"

כל האירוע הענקי הה יוצא לדרך גם השנה בתמיכתם של משרד החוץ, משרד התרבות וקק"ל

רשימת המשתתפים המלאה תפורסם בהדרגה במהלך התקופה הקרובה ברשתות החברתיות:

עמוד פייסבוק: https://www.facebook.com/israelcalling

עמוד אינסטגרם: https://www.instagram.com/israelcalling

פרטים על כרטיסים לאירוע למחזיקי ולמחזיקות דיגיתל ולקהל הרחב יפורסמו בהמשך.

תזכורת לאירוע אשתקד

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: