קליפים חדשים

לירי אוזן – כל ההזויים עליי

לירי אוזן עם שיר מדליק - "כל ההזויים עליי", האזינו

לירי אוזן היא זמרת ויוצרת, בשעות הבוקר היא מורה בתיכון ובשעות הפנאי היא כל כולה ביצירה והפקה של שירים שהופכים להיטים אחד אחרי השני. את השיר החדש שלה – "כל ההזויים עליי" היא כתבה והלחינה יחד עם איתי שקד שגם הפיקו מוזיקלית. בשיר החדש מבקשת לירי להביא את סצנת הדייטים ההזוייה של העיר העברית הראשונה אל קדמת המסך, עם משפטים שכאלו – "למה הדפוקים תמיד נופלים עלי" או – "לא קל למצוא אהבה בתל אביב" היא מצליחה לתמצת את הנושא מעבר לכמה תיאורים מבדחים או עצובים, תלוי בנקודת המבט, של סיטואציות דייט גנרי בתל אביב.

כך לירי עם יציאת השיר – "השיר ״כל ההזויים עליי״ בחוץץץץץ ואני ממש ממש מתרגשת לשתף אותו אתכם. בגדול חשבתי שלא יהיה לי יותר מידי מה לכתוב בפוסט, כי זה פשוט שיר מצחיק, אבל מסתבר שתמיד יש לי משהו להגיד. את כל ההזויים עליי כתבנו כשהייתי עמוק בתוך מערכת יחסים ועיקר הסיפורים בשיר נסמכו על חוויות של חברות וחברים. אני משחררת אותו עכשיו, כשאני רווקה בעצמי, וכל השיר מקבל קונטקסט אחר לגמרי בשבילי. אם אנחנו מסתכלים על תקופת הרווקות לא כתקופת ביניים עד שנמצא את האהבה הבאה, אלא כתקופה חווייתית בפני עצמה, הכל מקבל פרופורציות:ֿ כל הדייטים הכושלים, האכזבות הקטנות, הטיפוסים שאנחנו פוגשים בדרך, הסטוצים, הרומנים הקצרצרים, הכל הופך להיות חלק ממסע מרתק בפני עצמו, חוויית חיים גדולה ומהממת. וכל ההזויים עליי זה שיר כזה, שלוקח את הדייטים הכושלים והמפגשים שלא הבשילו לכלום ופשוט חוגג אותם, צוחק עליהם ונהנה מהם. כי אם אתם שואלים אותי אם הייתי רוצה להכיר את אהבת חיי בגיל 16 ולהיות איתו כל החיים, אבל לוותר על כל החוויות האלה? על כל הקומדיה הרומנטית הזאת? הייתי אומרת שלא, כי החוויות האלה עיצבו אותי, בנו אותי, הפכו את החיים שלי להרפתקה לא משעממת ולסיפור ששווה לספר. מקווה שהשיר הזה יצחיק אתכם כמו שצחקנו כשיצרנו אותו, ומקווה שהוא יזכיר לכם לחגוג את הרווקות שלכם, את הזוגיות שלכם, את החיים שלכם. וגם כשלא הולך, תזכרו, שזה פשוט הופך סיפור טוב ששווה לספר, נקודת תפנית מצחיקה בקומדיה הזאת שנקראת החיים."

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: