חדשות הסצנהחדשות מקומיות

ריטה בקריאה להידברות

על רקע מרתון החוקים הזריז והנתון במחלוקת שהכנסת והממשלה הריצו יוצאת הזמרת ריטה בקריאה לעצור את המירוץ ולהתחיל להידבר, כל הפרטים

לא צריך להרבות במילים אודות הטרללת הפוליטית המתרחשת במדינתנו. ימין ושמאל, דתיים חילוניים, דמוקרטיה, הפרדת רשויות, שלטון החוק וכל שאר המונחים והמושגים, איש איש בדעתו. כעת יוצאת הזמרת ריטה הנחשבת לאחת הדיוות הוותיקות והמשמעותיות בעולם התרבות והמוזיקה הישראלי בקריאה אותה פרסמה בחשבונות הסושיאל הרשמיים שלה שכותרתה – "עצרו את הרכבת הדוהרת לתהום".

"זאת הפעם הראשונה שאני חורגת מהחלטה שלי לא להביע עמדות בנושאים אקטואלים, כי תמיד בחרתי יותר מכל, לחבר דרך השירה שלי, האמנות שלי, לחבר בין כל קצוות העם המגוון הזה שלנו, להאיר באנרגיה של ריפוי ואהבה. אבל הפעם אני כבר דואגת ומבוהלת! כל כך רוצה לעצור את הרכבת הדוהרת לתהום.

הדמוקרטיה שבנינו פה ב-75 שנה, בטוויה רגישה ככל שניתן, בין אנשים שונים שהתקבצו מכל קצוות תבל -בסכנה. הביחד שלנו, שרקמנו ב-75 שנה – בסכנה. תסתכלו, התפרים עוד רגע נקרעים.
אני פונה לנבחרי הציבור שלנו: שבו ודברו. תגיעו להסכמות. תראו דוגמה לעם איך מרפאים אחד את השני ולא פוצעים אחד את השני. עצרו את הרכבת הדוהרת לתהום. לא כל מה שיש לו רוב בחדרי הוועדות בכנסת, מחליף את התחושות בחדרי הלב. שינויים כל כך דרסטיים נעשים בתהליך, בסבלנות, בהתייעצות והסכמה רחבה ככל האפשר.
חיכינו 75 שנים. קחו חודש חדשיים, עיצרו ודברו, לפני שיהיה מאוחר מדי.
בתקווה לעתיד, זהו כל מה שיש ❤️"

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: