קליפים חדשים

אסף כהן – להתעורר

המוזיקאי אסף כהן משיק שיר חדש - "להתעורר", האזינו

אחרי שהשיק את השירים "מי אתה" ו- "עבד" משחרר אסף כהן, מוזיקאי ומטפל חינוכי באמצעות מוזיקה את השיר "להתעורר" אשר נכתב על ידו לפני כשנה במסגרת סדנת כתיבה בהנחייתו של המוזיקאי אלון עדר והופק מוזיקלית בעבודה משותפת עם עופר טיברין.

כך אסף עם יציאת השיר החדש – "להתעורר נכתב מהבטן – בלי פילטרים. הוא מתאר תקופה של נתק וריקנות; תקופה של הישרדות נפשית והיאחזות בזיכרון של לב פתוח ואוהב. להתעורר זו צעקה פנימית – תפילה לחזור להרגיש קרוב לעצמי ולאחרים ולשוב להאמין בחיים. התקופה האפלה אומנם חלפה לה, אבל הגרורות שלה תוקפות אותי לעיתים ואז מתחיל מאבק בין החושך לאור. חבר סיפר לי לאחרונה על התפישה היהודית-קבלית את נפש האדם המורכבת מנפש בהמית ונפש אלוקית. הראשונה, כמו השעווה של הנר מושכת מטה, והשנייה כמו הלהבה מושכת מעלה. פרויד כינה זאת יצר המוות ויצר החיים. זה מאבק תמידי שבו נמצא האדם אך בידו תמיד האפשרות לבחור בכל רגע נתון…"

לפני קצת יותר משנה תועד אסף כהן על ידי צלמנו וכתבנו המנוח תומר שיינפלד במסגרת פסטיבל הנדיב. הכל כאן.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: