חדשות הסצנה
כולל וידאו

נסרין קדרי בסדרת מזרח מערב באופרה הישראלית

הזמרת נסרין קדרי מצטרפת לתזמורת ירושלים מזרח ומערב בניצוחו של מאסטרו תום כהן למופע ייחודי עם שירי גדולות הזמר הערבי בבית האופרה בתל אביב, כל הפרטים

הכל החל בשנת 2018 כאשר המנצח תום כהן ותזמורת ירושלים מזרח מערב ארחו את הזמרת נסרין קדרי והזמר זיו יחזקאל לקונצרט במשכן אמנויות הבמה בית האופרה הישראלית בתל אביב לקונצרט עם שירי גדולי הזמר הערבי כפאריד אל אטראש, עבד אל וואהב ועבדל אל חלים חפאז.

המופע היה כחלק מסדרת המופעים בטייטל "מזרח מערב" שמטרתו הייתה קירוב צלילי המזרח אל העולם המערבי אותו מסמלת האופרה. במסגרת אותה סדרה ארחה התזמורת בשנה שעברה את הזמרות מירה עווד וריאהם חמאדי בקונצרט שהוקדש לשירתה של הזמרת הלבנונית הגדולה  פיירוז.

כעת ממשיכים מאסטרו תום כהן והתזמורת להרפתקאה חדשה והם יארחו שוב את הזמרת נסרין קדרי במופע בו יבוצעו על ידה שירים של הזמרות החשובות ביותר בעולם הערבי – אום כלתום, פיירוז, ווארדה אל ג'זיריה ונג'את אל זר'ירה, תום עיבד את השירים והתאימם במיוחד עבור נסרין שזו תהיה הופעתה הראשונה מאז לידת בנה.

אוהבי המוסיקה הערבית יזכו לשמוע את הקלאסיקות הגדולות המוכרות להן בביצועים חדשים ומרגשים של אחת הזמרות המוערכות ביותר בתחום המוסיקה בישראל. אך לא פחות חשוב מכך, עבור קהל גדול של חובבי מוסיקה קלאסית ומוסיקה מערבית שאינו מכיר את היופי המרגש של הקלאסיקות הערביות, יהווה הקונצרט הזדמנות פז לחוות מוסיקה ערבית במיטבה.

כך מאסטרו תום כהן על הקונצרט הצפוי –  "עם נסרין קדרי והתזמורת זכיתי לחוות כמה מהרגעים האמנותיים המרגשים והעוצמתיים ביותר בקריירה שלי, וכאלה שאנצור בליבי לנצח. כולי ציפייה, תקווה והתרגשות לקראת המפגש המחודש הזה שלנו מתוך שאיפה עמוקה שגם בו ייווצרו עוד כמה רגעים כאלה שהן כמו מתנות שאני מאחל לעצמי ולקהל".

על הסדרה הייחודית מספר צח גרניט, מנכ"ל האופרה – "לפני שש שנים יזמנו את סדרת מזרח-מערב מתוך רצון לחבר קהל של מוסיקה מערבית אל המוסיקה הערבית, בדיוק כשם שאנו פועלים רבות בחברה הערבית כדי לחבר את הקהל הערבי אל אמנות האופרה. קירוב הלבבות הזה חשוב בימים אלה יותר מאי פעם, ואין כמו מאסטרו תום כהן ונסרין קדרי כדי להביא את המיטב של הקלאסיקה הערבית אל במת האופרה הישראלית, ולגרום לכל אלה שעדיין לא מכירים את יצירותיהן של הזמרות הערביות הגדולות להתאהב במוסיקה הנפלאה הזו".

סדרת מזרח מערב באופרה הישראלית מציגה – בינת אל סולטן – נסרין קדרי ותזמורת ירושלים מזרח ומערב
מנהל מוסיקלי, מנצח ומעבד: תום כהן
אקורדיון, אמג'ד מריח
מקהלת אלשיך, מרכז למוסיקה של המזרח

יום ג' 13.12.22 20:00
בבית האופרה ע"ש שלמה להט (צ'יץ')
שד' שאול המלך 19 תל אביב
מחירי כרטיסים: 120 – 180 ש"ח
כרטיסים בקופת האופרה בטל' 03-6927777

או באתר האופרה https://www.israel-opera.co.il/?CategoryID=1316&ArticleID=5846

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: