קליפים חדשים

אבי בללי – המהגר

אבי בללי בדרך לאלבום אישי, השיר "המהגר" הוא הסנונית מתוכו, האזינו

אבי בללי, מנהיג להקת נקמת הטרקטור,  עובד בימים אלו על אלבום שירים אישי בהפקתו המוזיקלית של אודי תורג'מן. הבוקר משחרר בללי את הסנונית הראשונה מתוכו – השיר "המהגר". השיר נכתב, הולחן ומבוצע על ידו. השיר מבקש להתכתב עם תופעת ההגירה הגלובלית כחיפוש הישרדותי אחר חיים חדשים, וגם כאילוץ לבחירה ברמה האישית.

כך בללי עם יציאת השיר לרשתות – "לראשונה אני ממש מ'חוץ למים', ללא הקשרים אמנותיים נוספים (כמו קולנוע, מחול או תיאטרון) ועשור אחרי האלבום האחרון של נקמת הטרקטור 'מה לאהובי', נושא ההגירה הגלובלית הוביל אותי למחשבות בתוך היצירה והחיים האישיים שלי. השיר 'המהגר' נולד מדיווחים קשים על גורלם של פליטים בעולם. ה'הגירה' (הזמנית) שלי מלהקתי ב-33 השנים האחרונות, נקמת הטרקטור, והחיים בכלל גם הם התנקזו תחת ההגדרה הזו".

מופע הבכורה של אבי בללי עם שירי האלבום החדש יתקיים בתאריך -2.3.23 באולם צוקר, היכל התרבות ת"א.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: