קליפים חדשים

כפיר צפריר – סוס טברייני

היוצר כפיר צפריר משיק שיר חדש - סוס טברייני, אתם חייבים להאזין ולצפות!

את היוצר והמוזיקאי כפיר צפריר ראינו לראשונה בתכנית הריאליטי המוזיקלית "הכוכב הבא" כשהוא מבצע שירים מקוריים שאותם כתב, הלחין והפיק בעצמו. כפיר אשר החל את צעדיו הראשונים בסצנת המוזיקה כבר בגיל 14 כאשר למד לכתוב להלחין ולהפיק מוזיקה באופן עצמאי, עומד כעת להשיק אלבום שני.

השיר "סוס טברייני" הוא הסנונית הראשונה מתוכו והוא יוצא בלוויית קליפ בו מככב אריה מוסקונה בתפקיד הסבא של כפיר עליו ואליו מדבר השיר. מציע לכם להטות אוזן לטקסט עוצמתי המוגש עם אפקט הווקאלז המתכתי על גבי מצא ראפ מקורי.

כך כפיר על השיר החדש כשהוא טוען טונות של פאתוס בדבריו – "שיר על משפחה מסוכסכת, על מדינה משוסעת, היסטוריה שנמחקת ופוסט טראומה בעידן שבו לא ידעו להגדיר מה זה פוסט טראומה. שיר שמספר על סבי משה מישון ז"ל, צבר דור שמיני שנולד בטבריה, התגייס אל שורות האצ"ל עוד כשהיה ילד צעיר מאוד ומאז השתתף בכל מלחמות ישראל ההיסטוריות. לקח לי שנים להתבגר ולהבין שהאיש ראה יותר מדי מלחמות, ריבים בין ילדיו, מדינה שהרגיש שבנה ומתפוררת בין שני ידיו. ולכן , האלכוהול הייתה הבריחה שלו. בשנת 2010 האלכוהול ניצח את סבי והוא נפטר. השיר מסופר בחלקו מלשון המספר אל סבו ובחלקו האחר מתוך נעליו וממבט עיניו של הסב. הוא מוקדש לכל בני הדור החשוב הזה שהקים את המדינה ולשאר חיילינו היקרים בצבא ההגנה לישראל."

נדלקתם?! בתאריך 26 באוקטובר יופיע כפיר במועדון גריי בתל אביב. כאן יש כרטיסים.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: