סיקור הופעות
כולל וידאו

אברהם לגסה והחברים בלבונטין 7

המופע של אברהם לגסה במועדון לבונטין 7 עם כמה חברים, היינו שם

מוצ"ש, השעה עשר בערב, מועדון לבונטין 7 חוגג 16 שנות פעילות מכובדת בפסיטבל שלם מה-1 ליולי עד ה-23 ליולי ומי נבחר לחתום את הפסטיבל בחגיגה הכי מחשמלת שיש בעיר? הראפר הכוכב העולה בראפ-היפ-הופ הישראלי אברהם לגסה, שמככב באינספור שיתופי פעולה מצויינים בז'אנר ולא מפסיק להפציץ בפלואו המטריף שלו ובמילים חדות כתער שמותירות אותך ממשיך לפזז ולהרהר על מילות השירים שלו.

הלבונטין 7 מלא ועדיין מתנגנת ההופעה של דניאל קורן שהופיע בלבונטין 7 רגע לפני שאברהם עלה, הקהל של דניאל קורן יוצא והלבונטין 7 מפוצץ בכל הקומות בעת "חילופי המשמרת" של האמנים והקהל שלהם. אני יורד לקומה התחתונה שם מתקיית ההופעה והמקום כבר מלא וגדוש בקהל מעריצים נלהבים, על הבמה רק עמדת הדיג'יי והמקום הולך וממשיך להתמלא.

23:15 ועמדת הדיג'יי אויישה ע"י יפתח נאור שהתחיל לנגן ורגע אח"כ נשמע אברהם ברמקולים מתחיל לשיר את "למה לי לשבת" כשהוא עדיין לא יצא מחדר האומנים וכעבור כמה שורות מהשיר הגיח אברהם לגסה מחדר האומנים וזינק לבמה עם בנדנה למצחו ומיקרופון בידו והתחיל את המסיבה. אברהם העיף את כל הקהל באוויר בשיר הבא שלו "עף באוויר" ואחריו ביצע את שירו השלישי לליין-אפ שהוא הסינגל והקליפ החדשים שהוציא, ששברו את האינסטגרם לקראת אלבומו החדש "הנה, הנה, הנה". פתאום התחיל הביט של בילי ג'ין של מייקל ג'קסון, כשאברהם מבצע מון ווק על הבמה לצלילי הקצב ואחרי שצחק עבר לקטע האומנתי וביצע את "סייפר מייקל" כשהקהל מצטרף אליו לשירה.

אברהם לגסה פותח מופע

אז הופיע על הבמה אורחו הראשון של אברהם לערב הכה מיוחד הזה, בני אסתרקין לשיר "קח את זה", אז אחרי שבני השפריץ על הבמה את הליריקס שלו וקצת מים על הקהל, המשיך אברהם לשיר "מה זה בכלל" ואז התחיל את השיר הבא "יותר מידי נחמד איתם" ולבמה עלה האורח הבא שלו טדי נגוסה שותפו הבלתי מעורער לכמה מהשירים היותר מוצלחים שנכתבו כאן ובוצעו ע"י שניהם יחד על הבמה כמו השיר הבא שבוצע על-ידיהם "כלום לא יעצור אותי", אז המשיכו לשיר הבא ששיתפו בו פעולה יחד עם דוד מעיין שהתצטרף אליהם לבמה לביצוע משולש של "זה הסוף שלי". טדי פינה את הבמה ודוד מעיין נשאר עם אברהם על הבמה שהזכירו לכולם שהאלבום הבא בדרך והמשיכו לביצוע משותף לשיר "קיסריה".

דוד מעיין ירד מהבמה ועל הבמה עלה לאון בלומברג עם כלי הנגינה כמעט היחידי שהיה על הבמה הערב – הסקסופון, אברהם הוריד הילוך בקצב במוזיקה וביצע יחד עם לאון את "קולאז'" שאחריו התיישב אברהם על הבמה, הוריד עוד הילוך  וביצע בישיבה את "העולם הזה" שיר זועם וכועס שעושה הרבה חשבון נפש אברהם עם עצמו. ובאותו הקצב האיטי עלתה לבמה האורחת הבאה של אברהם לגסה הלא היא אקו כוכב עולה בפני עצמה בסצנת הראפ-היפ-הופ הישראלי, שרק לפני שבועיים התארחה במסיבות ה-25 שנים לדג נחש ואפילו ביתי בת ה-5.5 אוהבת ויחד ביצעו את "לילה ויום". אחרי שפירגנה לאברהם ברמות על עשייתו אקו נשארה עם אברהם על הבמה להגביר את הקצב חזרה אצל הקהל בשירה "קארמה" עם סולו מהמם של לאון על הסקסופן. אקו ירדה מהבמה ובאותו הקצב והפלואו המטורפים המשיך אברהם לשירו הבא "בוא בבקשה". אברהם ביצע עוד שיר אחד לפני שהזמין את אורחו הבא "עוד לא" בו זיהיתי שילוב מטריף נוסף של אברהם לגסה לשורה מהשיר "אתה מקנא בי מותק" אותו אני מכיר גם מעולם התוכן של ביתי הקטנה ושוב חשבתי לעצמי איזה גאון! אז עלה האורח האחרון לערב המלא בקצב, מילים, אורחים, קהל, אנרגיות טובות ופלואו מטורףףףף כהן לביצוע של השירים "קולות" ו-"על השתק".  כהן ירד מהבמה ואברהם לגסה המשיך לביצוע סולו לשיר "סייפר חיתוך" ואז עלה אברהם עם השיר שדרכו הכרתי את אברהם לגסה "לראות את אלוהים", שיר, שהמילים שלו כ"כ חזקות ולא הצלחתי להפסיק להאזין לו לכשהכרתי אותו, לא משנה כמה שמעתי אותו ושיננתי את מילותיו, לא הצלחתי לחזור על המילים בקצב והפלואו המטורפים שאברהם מבצע. אפרופו הקצב והפואו המטורפים, לדעתי אברהם שר בהוםעה בשיריו מילים של 3 הופעות "רגילות", הזיכרון הפנומנלי, הפלואו והקצב המטורפים, המילים מעוצמתיות, האנרגיות על הבמה, האהבה שאברהם מפגין ומקבל הופכים אותו לאומן מיוחד וחד שעוד צפוי לו עתיד גדול! אם בדצמבר 2020 אברהם היה ברשימת 100 הראפרים הישראלים שצריך להכיר, אני צופה שלא רחוק היום שהוא יופיע בעשירייה הראשונה.

אנו לקראת סיום ההופעה ולאון בלומברג עולה חזרה לבמה מצוייד בחליל צד, אברהם שוב הוריד הילוך לביצוע מהמם לשיר "להתעורר" כשכל הקהל מצטרף בפזמון. לאון פינה את הבמה ואברהם סיים את ההופעה בשירו "פייסבוק". לסיכומו של הערב, לגסה פשוט תותח! הוא מכונת ירייה של מילים חדות, שחלק לא מבוטל מהן, חודרות לך ישר ללב ולמיינד, בום!

כמה רגעים עם האורחים והצלילים

 

שי שיר

שי שיר וטלי ספיר: הוא: איש חינוך בכל רמ"ח אבריו, שהמוזיקה מהווה מרכיב מרכזי בחייו. היא: ביום מנהלת רישוי במשרד אדריכלים ובשאר הזמן תופרת, יוצרת וכותבת. ביחד: הם ההורים של אלה ורותם ויחד איתן חיים ונושמים הופעות ומוזיקה.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: