כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

חדשות בינלאומיותחדשות הסצנה
כולל וידאו

להקת Afgahan Whigs חוזרת לתל אביב

להקת הקאלט האלטרנטיבית Afgahan Whigs תגיע להופעה במועדון בארבי באוקטובר, מכירת הכרטיסים החלה

שבע שנים מאז ביקורה האחרון בתל אביב, להקת הקאלט Afgahan Whigs מודיעה היום שתחזור להופעה בישראל במסגרת טור אירופאי, שיתחיל בקיץ ויעבור בבירות אירופה ופסטיבלים. הרכב הרוק האמריקאי האהוב על הקהל המקומי יוצא לטור חגיגי במסגרת צאתו של אלבום חדש “How Do You Burn״ שיראה אור ב- 9 בספטמבר השנה. הנחיתה במועדון בארבי תתקיים בתאריך 19 באוקטובר.

מכירת הכרטיסים לבארבי מתחילה כעת, ומספר הכרטיסים מוגבל!

סיבוב ההופעות הנוכחי – ״Wish You Were Near 2022״, עם קריצה לשנתיים של מגיפה שבה הקליטה הלהקה את אלבומה האחרון מ- 4 קצוות שונים של צפון אמריקה. האלבום כולל מספר אורחים מפתיעים, ביניהם מארק לאנגן המנוח, וחברו הקרוב של גרג דולי.

את הוויגס הקימו גרג דולי וג'ון קרלי בשנת 1986 באוהיו וההרכב הגיע להכרה והצלחה מאסיבית בתחילת שנות ה90, תור הזהב של את הרוק והגראנג'. הם יצאו דופן כבר אז, כשאפיינו את עצמם בסאונד הייחודי שהתיך את הגיטרות המכסחות והדיסטורשנים עם הרבה סול וגרוב, ובגישה המסוגננת שלהם עם החליפות והמראה המוקפד שבלט בנוף חולצות הפלאנל והג'ינס הקרוע. כל אלה משכו את תשומת הלב של הלייבל האגדי סאב פופ שהחתים אותם ומאז ולאורך כמעט 30 שנות פעילות הספיקה הלהקה להוציא שמונה אלבומים עם להיטים כמו Gentelmen , Miles Iz Dead, Debonaire, Algiers,Demon in profile .

אחרי נקודות משבר בפעילות ההרכב שנבעו בין היתר מהתמכרויות שונות של דולי וקשיים נפשיים התפרקו הוויגס וב2011, לאחר פרידה של יותר, מעשור חזרו לפעילות כשהם פוגשים את הקהל שלהם צמא לחומרים חדשים ולהופעות.

הרומן המתמשך בין גרג דולי לקהל הישראלי החל כבר לפני שני עשורים כמעט כשביקר בארץ עם הרכבים נוספים שלו, Gutter Twins עם מארק לנגן ז"ל, ו Twilght Singers – וישראל הפכה להיות תחנת חובה עבורו בכל סיבובי ההופעות העולמיים. במסגרת סיבוב האיחוד ההיסטורי הגיעה הלהקה בשנת 2012 לשתי הופעות בבארבי אליהן אזלו הכרטיסים במהירות ובהנהגתו של הסולן הממגנט דולי, פרונט מן טוטאלי שמתמסר לבמה, זכורות עד היום לקהל שנכח בהן.

טעימה מפעם

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d