חדשות בינלאומיותחדשות הסצנה
כולל וידאו

זמר הטנור ייבגני שפובלוב הלך לעולמו

זמר הטנור והאופרה ייבגני שפובלוב הלך לעולמו בגיל 54

זמר הטנור יבגני שפובלוב אשר היגר מישראל לניו יורק לפני 15 שנים הלך היום לעולמו. הוא נולד בבלארוס, אז בברית המועצות. כבר בגיל 7 היה סולן במקהלות. בגיל 17 הקים עם עוד שלושה חברים להקת רוק ופופ שנקראה "ספטמבר". לאחר נישואיו עלה לארץ יחד עם אשתו בשנת 1991 ואת הפרק הישראלי שלו בעולם המוזיקה החל במסגרת מועדון הזמר של שרהל'ה שרון בעמק הירדן.

בשנת 1993 החל שפובלוב ללמוד באקדמיה למוזיקה באוניברסיטת תל אביב. באותה שנה הזמינה אותו להקת אתניקס להקליט איתה את השיר "ג'סיקה", ששולב באלבומה "אדם ונחש", והשיר הפך ללהיט גדול. בשנת 1995 השתתף במופע "שלושת הטנורים" עם גבי שדה ודודו פישר. במאי 1999 התארח בקונצרט של גליקריה עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית.

בשנת 2001 יצא שפובלוב במופע משותף עם שלומית אהרון, שנקרא "דואט". בשנת 2007 , יצא שפובלוב שוב עם המופע "שלושת הטנורים" כאשר לצידו משתתפים הטנורים ודיסלאב גוראי ופליקס ליפשיץ. בשנת 2006 יצא במופע בשם "יבגני שפובלוב 60/40: המדינה חוגגת 60 ויבגני חוגג 40".

עד היום הוציא שפובלוב יותר מעשרה דיסקים.

בין הסופדים לייבגני נמנים קיקי רוטשטיין וזוגתו שלומית אהרון עימם שיתף פעולה

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: