קליפים חדשים

מור יורמן – חלומות גדולים

הזמרת יוצרת מור יורמן בשיר חדש - "חלומות גדולים", האזינו

אחרי שהשיקה בקיץ האחרון את הסנונית הראשונה מתוך אלבום אישי – "הכל הפוך פה", משיקה הבוקר הזמרת והיוצרת מור יורמן שיר נוסף – "חלומות גדולים". השיר נכתב, הולחן ומבוצע על ידה בהפקתו המוזיקלית של עידו מימון.

בשיר החדש מתבוננת מור אל תוך נפשה ומבקשת לעשות סדר במחשבות הטורדות את סדר יומה. האם זהו חלק מתהליך התבגרות והבשלה כאישיות עצמאית? האם זהו שלב בהתפתחות כיוצרת? ואולי בכלל מבקשת מור לשתף את המאזינים בלבטיה האישיים כסוג של טיפול תרפויטי מעודד ומחזק במאבק אל מול חששות נסתרים? מכל מקום מור מצליחה להציב טקסט משובח על גבי מצע מלודי וקצבי. השיר נעטף בקליפ עליו אחראי הבמאי מורן קריב שלקח את מור לקייב, אוקראינה כדי לצלם.

כך מור על השיר החדש – "חלומות גדולים" הוא אחד השירים הכי חשופים ואישיים שלי. ישבתי מול הפסנתר בימי תחילת סגר קורונה ראשון ושאלתי את עצמי מה באמת אני רוצה לעשות ולמה אני לא צועקת את זה כבר לעולם? הרגשתי שאני מטשטשת את מי שאני באמת כלפי חוץ. שהגיע הזמן להפסיק להתנצל או לפחד שאני מפריעה למישהו. השיר הזה הוא טיפול פסיכולוגי עמוק וכואב שבסופו תשובה עם אמת אחת פשוטה – לא לפחד לחלום בגדול. אני מקווה שהוא יצליח לגעת ולתת השראה למישהו, כמו שהוא נתן לי."

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: