קליפים חדשים

אייל אבן צור – צורה

המוזיקאי אייל אבן צור משיק שיר חדש - "צורה", האזינו

בדרכו להוצאת אלבום חדש בתצורת EP משיק היום המוזיקאי והיוצר אייל אבן צור את הסנונית הראשונה מתוכו – "צורה" אשר נכתב והולחן על ידו בהפקה משותפת עם שלומי ברכה. השיר נכון, פשוט, ישיר ומדוייק. בלי התחכמויות של להטוטי הפקה ובלי התנסחויות של עברית רצוצה. כך אמור להישמע שיר בעברית.

וכך מספר אייל אבן צור על השיר והתהליך עד יציאתו – "לפעמים בחיים מגיע רגע בו העולם כפי שאתה מכיר אותו מאבד את צורתו. כמו שני לוחות טקטוניים הנפרדים זה מזה, לאט לאט אתה מוצא את הכוחות לגלות צורה חדשה ואת עצמך בתוכה. זה קרה לעולם שלי. זה קרה לעולם שלנו. ״צורה״ הוא השיר הראשון שיוצא מתוך EP חדש עליו עבדתי עם חברי היקר, שלומי ברכה שליווה אותי אומנותית בכל צעד ואף עזר בעריכת הטקסטים.  באחד הסגרים שוחחנו בטלפון על מוזיקה, על שירים על החיים. שלומי, מצדו השני של הקו, כתב את כל מה שאמרתי ולאחר מכן שלח לי ואמר: ״הנה, זה השיר שלך. תסדר אותו, תלחין אותו, ובוא נשמע״. כך יצאנו למסע שהוליד את ה- EP הזה, שכל מטרתו הייתה התקרבות שלי לעצמי, בכדי לספר דרך השירים את השנתיים המשמעותיות ביותר בחיי. זו זכות גדולה לעבוד עם מאסטר של שירים, מוזיקאי נפלא ורגיש, גיבור ילדות כמו שלומי ברכה. מקווה שתהנו"

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: