כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

קליפים חדשים

יוני רועה וחברים – ירח לבן

יוני רועה עם אביבה אבידן, אלי לוזון, סגיב כהן, וידאד נחלה, סילין קסיס ומקהלת "תמוז " בשיר "ירח לבן" עם תקווה לדו קיום

השיר "ירח לבן" שמילותיו נכתבו בידי אבי גיל בהלחנתו של דניאל סלומון, הופק ועובד בידי יוני רועה  אשר צירף לצידו לביצועו של השיר את הזמרות והזמרים אביבה אבידן, אלי לוזון, סגיב כהן,  סלין קביס (זמרת ערבייה מלוד), וידאד נחלה – (זמרת ערביה מהגליל) ואת ילדי מקהלת "תמוז"מכפר יונה.

כך אבי גיל, הפזמונאי, על השיר  – "כמנכ"ל המתנסים בלוד, ומי שהיה בעין הסערה בזמן פרעות מאי, חוויתי טלטלה גדולה. אני מנהל גם מתנסים ערביים וגם יהודיים ולאורך שנים פעלנו בשיתופי פעולה מקצועיים הדוקים ופרויקטים מיוחדים, הצוותים היהודים והערבים מבלים יחד בטיולים וערבי גיבוש. כל הטוב הזה נשבר בלילות הפרעות. חומה גבוהה קמה בין היהודים והערבים ובין המתנסים. מתוך הכעס והבלבול והצורך לחפש נחמה, כתבתי שיר אופטימי, המבקש לחזות ולקוות את מה שיקרה. מתוך תקווה ששיר כזה ישכיח ממני את ימי ולילות הפחד שעברתי בלוד עת התנהלתי בשכונות הערביות והיהודיות וכאבתי את הרגעים בהם התבשרתי על הצתת מתנ"ס הרכבת בשכונת הערבים ועל הצתת מועדון הנוער, וליוויתי את העובדים והשותפים שלי גם לבתי חולים וגם סייעתי בנושא הצתות רכב ורכוש. המוסיקאי דניאל סולומון שמאוד התרגש מהמילים, הלחין את השיר. את העיבוד עשה יוני רועה וטובי הזמרים של ישראל התגייסו כדי לשיר אותו. כולי תקווה שנמצא קצת נחמה בליבנו ונוכל לחזור לחיים מלאי עשייה משותפת ופיוס".

כך יוני רועה על השיר – "במוסיקה אין מחלוקות. התווים מחברים ומתקנים הכול. שיר חשוב. שתפו!!!!!"

 

יוני רועה יקיים מופע מיוחד "הכי ישראלי" בתאריך 2 בינואר בהיכל התרבות בלוד ויארח את אביבה אבידן, רון שובל ואילנה אביטל וישיק מעל הבמה את השיר החדש. כרטיסים זמינים כאן.

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d