כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

פס קול שבועי
כולל וידאו

הזמרת דיקלה בפרסומת להגרלת הלוטו

גלגולו של שיר - בפרסומת החדשה של מפעל הפיס להגרלת הלוטו מככבת הזמרת והיוצרת דיקלה בביצוע גרסה מעודכנת לשירו של יורם טהר לב – "הדרך אל הכפר" השיר במקור בוצע בפי רבקה זוהר.

את השיר "הדרך אל הכפר" כתב בשנת 1985 הפזמונאי יורם טהר לב והלחינה נורית הירש עבור הזמרת רבקה זוהר לפסטיגל של אותה שנה.

רבקה זוהר. צילום דניאל שטרית
רבקה זוהר. צילום דניאל שטרית

רבקה זוהר החלה את הקריירה המוזיקלית שלה כזמרת בלהקה צבאית והייתה בשנות השבעים כוכבת בשדות הזמר העברי. לאחר שירדה לארצות הברית והתגרשה, היא התמכרה לסמים. בשנת 1985, לאחר ששהתה במכון גמילה מסמים, הוזמנה על ידי מיקי פלד להופיע בפסטיגל. ביוזמת גברי מזור, פלד נסע במיוחד לארצות הברית כדי לשכנע אותה. אף שזוהר לא הייתה ידועה כזמרת לילדים היא שוכנעה ושבה לישראל. השיר זכה במקום הראשון בפסטיגל

בראיון לכתב ידיעות רז שכניק לפני כשנה סיפרה רבקה על החיבור בינה לבין השיר והחזרה לישראל – "זה השיר שהעלה אותי לארץ אחרי היעדרות ארוכה, ועד היום הוא משמח את הקהל שלי. הרעיון היה של גברי מזור. יום אחד הם הגיעו לניו יורק, למועדון הפינג'אן, שמעו אותי שרה והחליטו שאני במצב סביר כדי להופיע. אני בכלל הייתי מרוחקת מזה, עבורי כל הכותרות עסקו כביכול במישהי אחרת. ידעתי או חשבתי שאני עדיין בתודעה של אנשים בישראל – אז לא ציפיתי לכלום. בשנה שלאחר מכן זכיתי שוב עם 'חלקת אלוהים הקטנה' וגם שם הייתה ידו המכוונת של גברי מזור".

לפני שנה קיבל השיר ריענון בדמות ביצוע משותף של הזמרים איתי לוי ומאיה בוסקילה במסגרת הפסטיגל שנת 2020.

כעת אמצו אנשי מפעל הפיס את מנגינת ומילות השיר בשינוי מותאם וגייסו את הזמרת והיוצרת דיקלה כדי לבצע קטע ממנו בפרסומת להגרלת הלוטו, על הפקת הקליפ הפרסומי – משרד הפרסום אדלר חומסקי.

כך זה נראה ונשמע כיום

 

כך זה נראה ונשמע במקור

 

כך זה נשמע בפי מאיה בוסקילה ואיתי לוי

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d