קליפים חדשים

אלישע בנאי – ממשיך לרדוף אחרי החלומות, איש זאב

בדרך לאלבום חדש משיק אלישע בנאי צמד שירים, האזינו

כשהוא משיל מעליו את ארבעים השודדים יוצא הזמר, היוצר וכוכב הרוק המקומי אלישע בנאי בדרכו לקראת השקת אלבום סולו חדש במתכונת אי.פי ומשיק צמד שירים – "ממשיך לרדוף אחר החלומות" ו- "איש זאב" אשר נכתבו והולחנו על ידו בהפקה מוזיקלית של ירדן אשכנזי כאשר את הליטוש מילולי הסופי יצק יובל בנאי לתכנים של הבן.

שירי האלבום נולדו בתקופה הבלתי ברורה שנחה כאן בימי המגיפה, ועל כך אומר אלישע עצמו – "שוב הגעתי לרגע הזה, יש לי אלבום חדש. אבל משהו הפעם מרגיש לי יותר משמעותי מתמיד. האלבום נכתב בתקופה שבה לא היה לדעת מה יהיה מחר שלי, מתוך זה הרשיתי לעצמי ללכת הכי רחוק עם החלומות שלי ולהגיע למקומות שלא מצאתי את האומץ להגיע אליהם לפני…"

את צמד השירים ריתך אלישע ביצירה אחת באמצעות עבודת וידאו מעולה שיצקה אחותו עמליה זילברשץ בנאי, עם ויזואל המזכיר לי אישית את עבודותיו של רועי פרייליך מחד ושל ניצן חורש בימי להקת אלקטרה מאידך, מסיבת ריקודים ביתית המתחילה עם משתתפים רבים וחמודים ותמה בחדר הסמוך בפוזיציה זוגית אינטימית משהו. פתיחה מדליקה עם עבודת נגינה ואקורד אופייני למוזיקה שלמדנו להכיר מאלישע על גבי מצע פופ של שנות התשעים כנותן רקע לאווירת המסיבה, עובר בחלקו השני למרדף קצבי מעלה מתח. אהבתי!!

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: