חדשות הסצנהחדשות מקומיות
כולל וידאו

טקס פרסי אקו"ם, המראות, הצלילים

באווירה סמי אינטימית נערך אמש טקס הענקת פרסי אקו"ם לשנת 2020, היינו שם

האינטימיות ששרתה על האולם הגדול של מתחם סינימה סיטי VIP בגלילות הייתה תוצר לוואי של העת הנוכחית, החשש ההולך וגובר, לפחות בקרב אוכלוסיה מבוגרת. אולם עובדה זו לא העיבה כלל על הטקס ועל המנחה התורן יאיר ניצני שהפליג בתיאורים הומוריסטיים בדרכו הייחודית.

מבלי להיכנס לפירוט רב אודות הפרסים והזוכים, על כך פורט בדיווח לפני מספר שבועות, ניתן לומר כי גם השנה כמו בפעמים הקודמות חולקו פרסים שהם בבחינת מתן כבוד והערכה מטעם הגוף הכי גדול בארץ העוסק בזכויותיהם של יוצרים ומוזיקאים לכמה אמנים משובחים, כל שנה והבחירות שלה…

הטקס אמש התייחס לבחירות משנה שעברה כי הרי בשל המגיפה אשתקד לא נערך טקס שכזה.

חנן בן ארי בטקס אקום. צילום יובל אראל
חנן בן ארי בטקס אקום. צילום יובל אראל
עדן חסון בטקס אקום. צילום יובל אראל
עדן חסון בטקס אקום. צילום יובל אראל
גחא מזיג בטקס אקום. צילום יובל אראל
גחא מזיג בטקס אקום. צילום יובל אראל
שקל בטקס אקום. צילום יובל אראל
שקל בטקס אקום. צילום יובל אראל

אחד הזוכים החשובים בערב היה הזמר והיוצר חנן בן ארי שזכה בפרס עבור השיר "אם תרצי", אשר הודיע עם קבלת הפרס – "את הפרסים האלו אני לוקח הביתה ומחזיר אותם למי שבאמת מגיעים לו והם אשתי וילדיי. את הפרס הכספי אני מחזיר בחזרה למקום שבו גדלתי, להדסטארט וליוצרים צעירים בתחילת דרכם שזקוקים לכסף הזה ולתמיכה הזאת", חנן זכה בשני פרסים – הראשון מחבר השנה והשני על השיר המושמע של השנה.

שתי נשים זכו השנה בפרס מפעל חיים, מירית שם אור ואתי אנקרי אשר הצהירה עם קבלת הפרס כי היא סבורה שעל גברים לתמוך בתופעה של הופעות לנשים בלבד, לדבריה זהו פמיניזם. כאן באתר מכבדים את החלטתה לקיים מופעים על טהרת הנשים בקהל למרות שאנחנו מתבעסים קשות מהדרת הגברים הזו, אך איש, במקרה הזה אישה באמונתה תחיה…ביתה מעיין ליניק פיצתה את הקהל כאשר הופיעה מעל הבמה בביצוע לשיר של אריאל זילבר "מסך עשן", מוזיקאית ופרפורמרית מצויינת.

נרקיס בטקס אקום. צילום יובל אראל
נרקיס בטקס אקום. צילום יובל אראל
יסמין מועלם בטקס אקום. צילום יובל אראל
יסמין מועלם בטקס אקום. צילום יובל אראל
מרגול בטקס אקום. צילום יובל אראל
מרגול בטקס אקום. צילום יובל אראל
מעיין ליניק בטקס אקום. צילום יובל אראל
מעיין ליניק בטקס אקום. צילום יובל אראל

שוב, מבלי להיכנס לפרטי פרטים על מהלך הטקס, נציין רק כי עדן חסון זכה בפרס על הישג השנה כמלחין ואף חגג את יום הולדתו ה- 27. יסמין מועלם יחד עם אייל "שקל הפרסי" דוידי זכו בפרס על שיר השנה "מסיבה", נרקיס הופיעה מעל בימת הטקס כמי שמביאה את קולה של אתי אנקרי עם השיר המיתולוגי "רואה לך בעיניים", חנן בן ארי ביצע את השיר "אם תרצי", מרגלית "מרגול" צנעני הופיעה עם השיר "מרי לו" כמחווה למירית שם אור, עוד חגגו על הבמה תמיר בר וישי סוויסה שזכו בפרס על הישג השנה לאלבום "עלייתו ונפילתו של שם טוב האבי" ונתנו לקהל כמה רגעים של היפ הופ מרקיד.

בלטה בהיעדרה מהטקס, למרות שזכתה בפרסים – נגה ארז אשר העבירה סרטון תודות שהוקרן מעל המסך, בהחלט הפסד של הקהל…
לחצו לצפייה בגלריית התמונות המלאה מהטקס.

צפו בביצועי הזמרים והזמרות בטקס

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: